Logo Gmina Ciepielów

Pytania do wójta Wypełnij Odpowiedzi

Żeby je zadać, nie musisz już przychodzić do Urzędu. Nie musisz nawet ruszać się z domu. Wójt za pośrednictwem naszej witryny będzie odpowiadał na Państwa pytania.

Informujemy, iż kierownik jednostki odpowiada na pytania raz w miesiącu oraz zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na te pytania, które są istotne i pożyteczne z punktu widzenia prowadzonej polityki informacyjnej gminy.
Pytania anonimowe, zawierające treści obraźliwe, naruszające godność i dobra osobiste pozostaną bez odpowiedzi - warunkiem uzysakania odpowiedzi jest podanie adresu email osoby wypełniającej formularz.
Do informacji mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144 z 2002r., poz. 1204)

 

Odpowiedzi

2018-07-23 08:36:32 Anna Panie Wójcie:\r\nJestem mieszkanką wsi Anusin. Jakiś czas temu były kopane u nas rowy i udrażniane przepusty. Niestety ku mojemu nizadowoleniu prace te nie zostały zakończone prawidłowo. Rów odprowadzający wodę nie został dokończony. Skutkiem tych prac jest ciągle stojąca woda. Pragnę zauważyć, iż rowy są bardzo głébokie i szerokie a wody dużo co stanowi ogromne zagrożenie dla mieszkających tu dzieci. Wielokrotnie zwracalam uwage dzieciom bawiacym sie przy wodzie teraz latem jak i zima kiedy to row byl doskonala slizgawka. \r\nW trosce o bezpieczenstwo dzieci peluje do Pana o jak najszybsze rozpatrzenie mojej prosby i dokonczenie prac zwlaszcza, ze w najblizszym czasie tuz obok feralnego rowu ma powstac plac zabaw a jak wiadomo o tragedie nie trudno. Razem zadbajmy o bezpieczenstwo naszych dzieci.\r\nZ powazaniem\r\nAnna Wrzochal\r\nannawrzochal@gmail.com\r\n
Szanowna Pani,
Rowy przy drodze gminnej we wsi Anusin, znajdują się poza pasem drogowym będącym we władaniu i zarządzaniu gminy Ciepielów. Są własnością osób prywatnych, których działki bezpośrednio przylegają do drogi gminnej. Tak więc bez zgody właścicieli nic nie da się zrobić. Podczas zebrań wiejskich wspólnie z panem radnym i panem sołtysem oraz radą sołecką ustaliliśmy, że w miejscach gdzie mieszkańcy wyrażą zgodę gmina przeprowadzi niezbędne prace związane z udrożnieniem rowów. Tak się też stało, niestety, nie wszyscy mieszkańcy wyrazili zgodę na udrożnienie wszystkich rowów. Przekaże pani wniosek panu radnemu, może uda się sprawę załatwić, aczkolwiek wymagana będzie zgoda właścicieli gruntu. Bez zgody nic nie da się zrobić. Postaramy się rozwiązać problem, niemniej jednak proszę zwrócić się do pana radnego lub pana sołtysa.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2018-07-23 08:37:52 Marcin Witam Panie Wójcie! Widzę że nasza gmina owocuje w nowe inwestycje to się bardzo chwali. Gratuluję sukcesów. Jednak jako mieszkaniec Kałkowa jestem trochę zaniepokojony ponieważ wszystkie miejscowości w naszej gminie są w jakiś sposób modernizowane a nasza wieś jest kompletnie pomijana. Moje pytanie brzmi czemu się tak dzieje? Czy jesteśmy miejscowością gorszego sortu?
Panie Marcinie, w tej kadencji sołectwo Kałków, to sołectwo gdzie wykonaliśmy ogromną pracę w zakresie budowy dróg. Tego przede wszystkim chcieli mieszkańcy sołectwa. Byłem na wszystkich zebraniach w sprawie inwestycji i wszystko to co zgłaszali mieszkańcy zostało wykonane. Nie wiem więc o co pan pyta. Jeżeli o budowę infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, to w Ciepielowie budujemy kompleks sportowo – rekreacyjny przeznaczony dla wszystkich mieszkańców gminy, zwłaszcza dla mieszkańców miejscowości blisko położonych z Ciepielowem. W Kałkowie w poprzednich latach przywróciliśmy wraz z panem radnym boisko piłkarskie, zamontowaliśmy bramki, bo młodzież będzie grała w piłkę i co i nic, nikt z tego obiektu mnie korzysta. Takie są u nas realia. Każdy obiekt sportowo – rekreacyjny wymaga nadzoru i konserwacji, ale przede wszystkim zainteresowania mieszkańców. Nie widzę jednak przeszkód żeby plac boiska zagospodarować, w tej kadencji nie było od mieszkańców takiego zgłoszenia, nie było takiego zainteresowania. Może trzeba przychodzić na zebrania sołeckie i zgłaszać wnioski. Jestem otwarty, zapraszam na rozmowę do Urzędu Gminy, może razem uda się zrealizować coś fajnego dla mieszkańców Kałkowa.
Pozdrawiam Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2018-02-12 10:03:22 Ewa Szanowny Panie Wójcie, \r\nCzy mieszkańcy Gminny Ciepielów mogą w tym roku liczyć na dofinansowanie do zmiany pieców węglowych na ekologiczne ? Jak wiadomo Unia Europejska udostępniła takie Środki na dofinansowanie, ponieważ z mojej wiedzy, bardzo zależy Uni Europejskiej aby poprawić zanieczyszczenie powietrza w naszym Kraju.\r\nDrugie pytanie ,kiedy Przewiduje Pan zmianę Planu Zagospodarowania przestrzennego Gminy Ciepielów do złożonych wniosków .\r\nKłaniam się,\r\nZ Poważaniem Ewa.
Szanowna Pani Ewo,
Co do pierwszego pytania, odpowiedzi udzieliłem w poprzednim zapytani, co do sprawy zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego, w tej chwili czekamy na ostateczne wejście w życie ostatnio dokonanych zmian w tej materii, prawdopodobnie ( za wcześniejszą zgoda Rady Gminy) kolejne zmiany zostaną rozpoczęte w drugiej połowie roku.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2018-02-12 10:03:59 Ewa Panie Wójcie, czy są w tym roku dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ekologiczne? Bardzo dużo się o tym mówi że mamy najgorsze zanieczyszczenie powietrza w Unii europejskiej , jesteśmy krytykowani przez inne Kraje ,Unia Europejska udostępniła na te cele Fundusz aby nasz kraj nie był na końcu listy Unii europejskiej .Czy nasi mieszkańcy Gminny Ciepielów też mogą na tą szanse liczyć? Jeśli jest taka możliwość to u kogo się składa takie wnioski.\r\nZ poważaniem, EF.
Szanowna Pani Ewo!
Po rozstrzygnięciu i zapewnieniu finansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków ( przetarg 21.02.2018r.) wystąpię do Rady Gminy z propozycją podjęcia uchwały w sprawie dofinansowania wymiany kotłów c.o. w naszej gminie. Program, w moim założeniu będzie obowiązywał kilkanaście lat, podobnie jak Gminny Program Budowy Przydomowych Oczyszczalni Ścieków. Będę się starał, aby pierwsze wnioski zrealizować jeszcze w tym roku. O szczegółach poinformuję za pośrednictwem gminnej strony internetowej.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2018-01-15 09:11:31 Alexandra Witam,do budynku chcielibyśmy podłączyć wodociągi,linia biegnie po stronie naszego płotu.Z jakimi kosztami podłączenia powinnyśmy się liczyć,jakie dokumenty muszę mieć aby zgłoszenie zostało przyjęte.Czy koparka i osoby upoważnione do podłączenia mnie do linii są odgórnie z gminy czy to leży w mojej kwestiI? I jeszcze jedno pytanie jak długo od złożenia wniosku czeka sie na przyłącze?\r\n
Szanowna Pani Aleksandro!
Proszę zgłosić się do Urzędu Gminy (pok. nr 18 lub nr 19 – II piętro) z podaniem o wyrażenie zgody na przyłączenie do gminnej sieci wodociągowej ( z podaniem danych teleadresowych, numerem działki, na której ma zostać wykonane przyłącze oraz oświadczeniem, że jest się właścicielem przedmiotowej działki). Urząd Gminy od razu wyda Pani decyzje określającą warunki wykonania przyłącza wodociągowego. W Urzędzie Gminy za włączenie się do sieci nic Pani nie płaci, natomiast podłączenie i wszelkie prace z tym związane wykonuje Pani sama ( bez jakiegokolwiek narzucenia firmy, która takie przyłącze wykona). Termin wykonania przyłącza zależy tylko i wyłącznie od Pani.
Pozdrawiam. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2018-01-08 14:46:02 Sandra Witam, jakie są koszty podłączenia do wodociągu którego linia przebiega po przeciwnej stronie drogi?
Szanowna Pani!
W Urzędzie Gminy nie ponosi pani żadnych opłat. Wystarczy wystąpić z wnioskiem o wyrażenie zgody na podłączenie się do gminnej sieci wodociągowej. Ustalimy zasady technicznego wykonania przyłącza wodociągowego.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-09-01 14:07:34 ewa Czy udzielana jest pomoc mieszkańcom gminy wymieniającym stare piece węglowe na nowe ekologiczne. Jeżeli tak to proszę podać jakie warunki należy spełnić . \r\nZ poważaniem\r\nEwa\r\newa@zmzwolen.pl
Szanowna pani Ewo!
W tegorocznym budżecie gminy nie uwzględniono udzielania takiej pomocy, przeanalizuję możliwości prawne takiego rozwiązania i jeżeli jest to prawnie możliwe przedstawię taką propozycję Radzie Gminy do budżetu na 2018 rok.
Z poważaniem Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-09-01 14:08:36 Karolina Witam, Panie Wójcie czy wiadomo coś o realizacji tego projektu, który zakładał dofinansowanie m.in. solarów dla mieszkańców naszej gminy?
Szanowna pani Karolino!
Projekt został złożony, oceniony, pierwsze umowy zostały już na Mazowszu podpisane. Na początku samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na realizację tego programu bardzo małe środki, ale w tej chwili następuje ich zwiększenie i miejmy nadzieję że dofinansowanie otrzyma także nasza gmina. Zadanie to w związku z realizowanymi inwestycjami przez nasz samorząd, może być wykonane tylko i wyłącznie przy dofinansowaniu unijnym, tak więc czekamy na decyzję. Jak tylko podpiszemy umowę w tej sprawie przystąpimy do realizacji projektu.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-08-01 14:16:41 Rolnik Witam Szanowny Panie Wójcie! Moje pytanie jest krótkie do kogo należą jałowniki zlokalizowane we wsi Stary Ciepielów? Czy jest to własność gminna?\r\n
Szanowny Panie!
Tzw. jałowniki na Starym Ciepielowie są własnością prywatną.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-08-01 14:16:11 Krzysiek Panie Wojcie czy sprawa dopłat do kotłów co. Jest realizowana w naszej gminie?
Panie Krzysztofie!
Na terenie naszej gminy nie jest prowadzona akcja dopłat do kotłów co.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-05-08 11:45:27 Tomasz Szanowny Panie Wójcie, \r\nSerdecznie chciałbym Pana pozdrowić i pogratulować sukcesów.\r\nIrytuje mnie trochę sprawa tabliczek z numerami domów. Czy są one na gwarancji? Proszę zauważyć, że po roku na ścianie juz sa nieczytelne, wręcz białe. Cena podobno wyniosła kosmiczną cenę a jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia.\r\nPozdrawiam serdecznie
Szanowny Panie!
Dlatego wszystkie tabliczki zareklamowaliśmy i już są nowe z odpowiednim lakierem UV, tabliczki są właśnie dostarczane bezpłatnie do domów na terenie gminy. Gmina z tego tytułu nie poniosła żadnego wydatku, tabliczki w całości zostały sfinansowane z prywatnych środków radnych i wójta gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-05-04 10:24:43 Droga ! Witam ! \r\nMam takie pytanie, nie dawno równiarka równała drogi w naszej gminie. Równała jedną drogę na mojej wsi a jedną ominęła, a wymaga wyrównania. Z tego co mi wiadomo to Pan dał listę dróg, które są do równania, to prawda? Chciałbym się dowiedzieć czemu ta droga nie została wyrównana jak wymaga tego.
Szanowna Pani, Szanowny Panie!
W sprawie wyrównania dróg proszę skontaktować się ze swoim radnym lub sołtysem. Na ostatniej sesji dałem wolna rękę na wyrównanie dróg gruntowych radnym gminy, bez żadnych ograniczeń. Żadnej listy nie było, a z przesłanej informacji nawet nie wiadomo o którą drogę chodzi?
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-05-04 10:27:58 Dariusz Panie wójcie,\r\nmyślał Pan może kiedyś o tablicy pamiątkowej upamiętniającej bohaterstwo rodziny Kowalskich? Film już powstał, obejrzała go cała Polska. Może nadszedł czas, żeby Ciepielów podziękował tym ludziom i poprzez tablicę przypominał ich historię? Co Pan myśli na ten temat?
Szanowny Panie Dariuszu,
Tak, w tej sprawie odbyłem kilka spotkań w kancelarii Śp. Prezydenta Kaczyńskiego. Była nawet inicjatywa budowy w Ciepielowie pomnika. O sprawie upamiętnienia myślę, może w roku 2018 inicjatywa doczeka się realizacji, ale upamiętnienie będzie dotyczyć wszystkich rodzin, które poniosły śmierć.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-04-28 08:43:34 Grzegorz Panie Arturze wiele Pan robi dla całej gminy i to się chwali A ja chcę zapytać czy jest jakaś możliwość ,żeby na ŁAZISKACH koło szkoły zrobił ,by Pan plac zabaw dla naszych dzieci .Ponieważ nie mają nic takiego jak Pan wie to sami zrobiliśmy im prowizoryczne boisko. Z góry dziękuję za odpowiedz
Panie Grzegorzu,
Do końca kadencji jest jeszcze 1,5 roku, ale tak naprawdę w zakresie inwestycji jeszcze nie rozpoczętych pozostał nam tylko rok 2018. Nie chciałbym jeszcze zdradzać moich planów inwestycyjnych na 2018 rok ( bo najpierw, muszę je przedstawić Radzie Gminy, która uchwala budżet gminy, wcześniej oczywiście znaleźć odpowiednie środki budżetowe), ale myślę o wykonaniu prac związanych z termomodernizacją budynku OSP w Łaziskach, a także o rozwiązaniu kwestii sportowo – rekreacyjnej. Do tego oczywiście potrzebne są środki na inwestycje, ale ta kwestia wyjaśni się w trzecim kwartale tego roku. Musimy jednak wszyscy pamiętać, że najważniejszą inwestycją roku 2018 będzie wybudowanie 300 indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków, na co potrzeba około 3 milionów złotych. Wracając do Pana pytania, mam takie działanie w planach, tym bardziej, że posiadamy w Łaziskach gminne grunty. Jak sprawa się wykrystalizuje, poinformuję o zakresie prac. Dziękuję za zainteresowanie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-04-28 14:50:16 grzegorz gdzie można znaleść potwierdzenie przzyjęcia do przedszkola\r\n
Panie Grzegorzu!
Proszę zajrzeć na stronę zsp.ciepielow.pl dział Rekrutacja http://zsp.ciepielow.pl/cms/kategoria-444-rekrutacja_do_przedszkola.html lub zwrócić się do Sekretariatu w Przedszkolu.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-04-28 10:56:34 Grzegorz Witam Panie Wójcie! Patrząc na poprzednie lata majówki disco polo były super imprezami by oderwać się od codziennej rutyny . Czemu teraz zaprzestano takich imprez? Kazdy z kim rozmawiam bardzo ubolewa nad tym.
Panie Grzegorzu,
Majówka disco polo była organizowana przez prywatną firmę, gmina obejmowała imprezę tylko swoim patronatem i udostępniała obiekt stadionu sportowego. Zmiany przepisów o organizacji imprez masowych, wymogi i koszty z tym związane ( pozwolenia, koncesje, koszty ochrony, itp..) spowodowały, że nikt nie chce się podjąć organizacji takiej imprezy. Tym bardziej, że po ostatnim dniu dziecka zorganizowanym przez Radę Rodziców PSP w Ciepielowie, znalazł się życzliwy ( z pewnością kipiący zazdrością o wszystko co dobre w naszej gminie), który napisał donos, że organizator Rada Rodziców podobno nie opłacił opłaty związanej z prawami autorskimi.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-04-28 10:56:57 Czytelniczka Witam! Moje pytanie dotyczy NASZEJ GMINNEJ BIBLIOTEKI W CIEPIELOWIE. Czy zamierza ją Pan zamknąć? Skąd takie pytanie? Otóż godziny jej otwa-rcia nijak mają sie do godzin pracy ludzi, którzy pracują (8-16) a chcą jeszcze coś przeczytać oprócz gazet i internetu. Od 13-28 kwietnia czynna jest od 11 do 15, niesposób z niej skorzystać kiedy do domu wraca się o 16. Książki wypożyczane są na 3 tygodnie a jak można je oddać w terminie jeśli biblioteka jest ciągle zamknięta? Jeśli nie będzie biblioteki naszej młodzieży rzeczywiście pozostanie tylko internetowy bełkot a czy nie powinno się promować miłości do książek?
Szanowna Pani!
Biblioteki w Ciepielowie na pewno nikt nie zlikwiduje. W tej chwili dyrektor Biblioteki przebywa na urlopie, jak wróci skontrolujemy pracę biblioteki. W czerwcu odbędzie się sesja Rady Gminy na której będziemy podejmować decyzje co do dalszego rozwoju gminnej biblioteki, także jak trzeba będzie spraw związanych z zarządzaniem placówką. Dziękuję za informację, ma pani pełną rację, w zakresie godzin działalności biblioteki zmiany wprowadzę zaraz po świętach majowych. Za niedogodności przepraszam.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-14 14:13:19 Sebastian Witam czy w tym roku będą robione jakieś drogi asfaltowe ?
Szanowny Panie,
w tym roku w budżecie gminy uwzględniono budowę tylko jednej drogi w oparciu o współfinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Zaplanowaną do budowy drogą jest droga przez miejscowość Bielany.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-14 14:33:15 Krzysiek Witam. Mam takie pytanie jako mieszkaniec Kałkowa czy myślał Pan Wójt nad taką sprawą jak staw w Kałkowie. Jest on teraz w dużo lepszym i ładniejszym stanie jaki był we wcześniejszych latach, ale moim zdaniem i wielu innych mieszkańców dobrze by bylo zamontować tam jakieś ławki siedzące utwardzić obrzeża tego stawu, ponieważ jak przejdzie deszcz jest tam jedno błoto. Myśle że koszt niewielki a mógłby zrobić duzo dobrego dla dzieci młodzieży jak i dorosłych osób. Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Na prace związane z uporządkowaniem terenu przy stawie w Kałkowie wydatkowaliśmy w ostatnim czasie ponad 10 tysięcy złotych. Wykonaliśmy te prace, aby poprawić odwodnienie pobliskich pól. W sprawie zagospodarowania tego terenu na cele rekreacyjne trzeba podjąć działania w ramach Rady Sołeckiej wsi Kałków. Proszę o skontaktowanie się z panem sołtysem, a temat poruszymy na zebraniu wiejskim.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-14 14:48:24 Marcin Panie Wójcie, czy posiada Pan jakieś informacje w sprawie konkursu na instalacje OZE? Na stronie internetowej, w styczniu, ukazała się lista gmin, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu, jednak nie ma na niej gminy Ciepielów. Jest za to gmina Rzeczniów, z którą współpracowaliśmy w ramach tego projektu. Czy to oznacza, że wniosek dotyczący instalacji w naszej gminie przeszedł do kolejnego etapu?
Szanowny Panie,
w sprawie konkursu na OZE, w informacji jest gmina Rzeczniów, bo w umowie partnerskiej określiliśmy gminę Rzeczniów jako partnera głównego, dlatego na liście nie ma gminy Ciepielów, bo nasza gmina występuje jako jeden z udziałowców konkursu na OZE. Tym samym oznacza to, że nasz wniosek przeszedł do kolejnego etapu.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-14 15:14:17 Jacek Panie Arturze\r\nChcę się podzielić z Panem moim spostrzeżeniem , które zauważyłem w jednej z wsi w gminie Ciepielów. Myślę że budowa dróg kosztowała gminę dużo wysiłku i pieniędzy mieszkańcy gminy są też dumni z Pana że powstały. Moje spostrzeżenie jest takie, że pomimo ograniczenia nośności do 10 ton poruszają się pojazdy przekraczające to ograniczenie. Wraz z nadchodzącą wiosną myślę że będzie to widać gołym okiem że te drogi są po prostu niszczone przez te pojazdy.
Szanowny Panie Jacku,
Nic dodać nic ująć, z pana spostrzeżeniami w całości się zgadzam. Problem systematycznie zgłaszamy na Policji, składam informacje na zebraniach wiejskich, niestety ma takie wrażenie, że sami mieszkańcy nie utożsamiają się z własnością drogi. Jest taki myślenie, gmina ma obowiązek zrobić, my sami narzekamy jak drogi nie ma, a jak jest to w ogóle o nią nie dbamy. Na wszystkich zebraniach wiejskich podkreślam, że to mieszkańcy są właścicielami każdej drogi, że jak widzą jak ktoś ciągnie drogą asfaltową drzewo, że na gminnie przejeżdża nią samochód ciężarowy skracając drogę, to ją w ten sposób niszczy i powinniśmy interweniować na Policji i w Urzędzie Gminy. Szczerze powiem, że przypomina to trochę walkę z wiatrakami z powieści Cervantesa Don Kichot. Ale nie poddamy się będziemy z tym zjawiskiem walczyć, bo budowa dróg gminnych to bardzo kosztowna inwestycja. Myślę , że dzięki takim głosom jak Pański jest nadzieja na poprawę sytuacji.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-14 14:59:21 ALEKSANDRA WITAM!!!\r\nOstatnio jechałam przez gminę Skaryszew i natrafiłam na objazd.....MASAKRA!!! W NASZEJ gminie nie ma tak fatalnych dróg! Przy tej okazji szczególnie ciepło pomyślałam o inwestycjach prowadzonych w Naszej Gminie - m.in. o nowych, utwardzonych i asfaltowych drogach. Aż miło się jedzie. Bardzo dziękuję za ten komfort i udogodnienia. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na informację o dalszych inwestycjach, a w szczególności dot. fotowoltaiki.
Szanowna Pani Aleksandro,
Dziękuję, aż miło się czyta, fajnie, że ktoś docenia wybudowanie w ciągu dwóch pierwszych lat obecnej kadencji ponad 47 kilometrów nowych gminnych dróg, żeby jeszcze władze powiatowe budowały drogi na terenie naszej gminy było by wręcz cudownie. Z nowych inwestycji, w tym roku oddajemy do użytkowania inwestycję w szkole podstawowej w Ciepielowie ( nowa sala gimnastyczna z zapleczem), termomodernizacja budynku dydaktycznego i zespół trzech boisk ze sztucznej nawierzchni wraz zagospodarowaniem terenu za kwotę prawie 3,5 miliona złotych, ogłosiliśmy przetarg na budowę nowoczesnego ośrodka zdrowia i planujemy jeszcze jedną dużą inwestycję. Przed nami dwa ostatnie lata obecnej kadencji, trzeba je maksymalnie wykorzystać z pożytkiem dla mieszkańców naszej pięknej gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-15 12:35:08 Michał Witam Panie Wójcie!\r\nPytanie dotyczy ogromnego drzewa pewnej miejscowosci w gminie. Mianowicie rosnie ono u mnie na podworku drzewo doslownie jest ogromne, pien jak i galezie sa daleko wysuniete nad budynki moje (dom oraz budynki gospodarcze i kable ) oraz sasiada. To drzewo to Wiąz bardzo stary bez mozliwosci bezpiecznego sciecia chocby czesci galezi ktore co jakis czas lamia sie uszkadzajac pobliskie budynki. Czy urzad gminy pomaga w takich czynnosciach usunięcia drzew i czy sa odpowiednie służby ktore moga sie w to zaangażować?
Szanowny Panie,
Sprawa jak wynika z treści zapytania dotyczy prywatnej posesji, niestety gmina nie posiada urządzeń, które można by wykorzystać do rozwiązania pańskiego problemu, ale proszę osobiście się zgłosić do Urzędu Gminy, może wspólnie uda się znaleźć jakieś rozwiązanie i udzielić panu pomocy. Oczywiście trzeba sprawdzić, czy drzewo nie podlega ochronie, ale to rozstrzygniemy na miejscu w Urzędzie Gminy. Zapraszam.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-02-22 09:33:13 krzysiek Panie Wojcie czy w tym roku jest szansa na doplaty do kotlow ekologicznych
Szanowny Panie,
Temat kotłów ekologicznych jest tematem bardzo nowym. W tej chwili nasza gmina oczekuje na rozstrzygnięcie dwóch konkurów na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków o fotowoltaiki. Temat kotłów i dofinansowania do ich zakupów będziemy ewentualnie planować w kolejnych budżetach gminy. Być może w drugiej połowie roku coś w tym temacie się zmieni, ale najpierw chciałbym wykonać zadania o których wspomniałem na wstępie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-03-15 12:35:58 Aleksandra Witam Pana. \r\nMam pytanie dotyczące segregacji śmieci: czy istnieje możliwość odbioru przeterminowanych leków? lub np.. stworzenie miejsca gdzie można je zanieść np.do miejscowej apteki (wiem, że np. w Lipsku można takie leki zostawić w aptekach w przeznaczonych do tego pojemnikach). Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Szanowna Pani,
Niestety w obowiązującym systemie prawa apteka nie jest zobligowana do przyjmowania przeterminowanych leków, ten obowiązek ciąży na gminie. Przeterminowane medykamenty można oddawać do punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Ciepielowie, który jest zlokalizowany na terenie oczyszczalni ścieków w Ciepielowie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-02-01 10:58:22 Sebastian Witam pana wójta... \r\nChciałbym spytać dlaczego władza gminy odsuwa się od miejscowego sportu... Mam na myśli klub KS VIDEO CIEPIELÓW... Zawodnicy tego klubu muszą jeździć swoimi samochodami nawet ci najmłodsi... Muszą prosić swoich rodziców o to żeby ich zawieźć na mecz... Jestem zawodnikiem tego klubu i jestem kapitanem jednej z trzech drużyn... I razem z moimi kolegami musimy radzić sobie na własną rękę, żeby dojechać na nasz mecz... Mam 16 lat i często borykam się z problemami, ale gdy chce się rozluźnić, to mam treningi... Ale zawsze musze się stresować czy będę miał jak dojechać na mój mecz...
Szanowny młody człowieku,
Mam nadzieję, że Twoje zaangażowanie w piłkę nożną jest co najmniej w takim samym stopniu jak w naukę w szkole, bo uwierz mi sport jest świetną rzeczą, ale naprawdę rzadko komukolwiek udaje się ze sportu żyć zawodowo, a wtedy liczy się wykształcenie. Podziwiam twoje zaangażowanie i Twój list mimo tylko 16 lat. Nie rozpisując się zbytnio na temat zasad jakie od 2016 roku zostały wprowadzone na terenie naszej gminy w zakresie finansowania zajęć sportowych ( jednogłośna decyzja Rady Gminy) , bo o tym pisałem już wielokrotnie, mogę Cię uspokoić, że problem waszych dojazdów na zawody będzie pozytywnie rozwiązany. Po spotkaniu z władzami klubu Video Ciepielów, zobowiązałem się do sfinansowania waszych wyjazdów na zawody sportowe, zakupu strojów sportowych i sprzętu sportowego oraz zakupu nowego sprzętu do koszenia boiska piłkarskiego. Oczywiście trzeba jeszcze wygospodarować na to pieniądze w budżecie gminy ( to moje zadanie i dam radę znaleźć środki) oraz uzyskać zgodę Rady Gminy. To wszystko zostanie wprowadzone w życie 23 lutego. Nie będzie się już musieli martwić z kolegami w jaki sposób dojechać na zawody sportowe, a czas rozluźnienia będziecie mogli poświęcić na naukę w szkole, bo ta według mnie jest równie ważna jak pasja sportowa.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-02-01 10:19:43 sebastian witam, we wcześniejszych postach zauważylem temat boisk rekreacyjno wypoczynkowych... wiec mam nastepujące pytanie boiska sa robione w Ciepielowie były zrobione w Bąkowej a byl również poruszony temat stworzenia boisk w miejscowosci Bielany już dwa lata temu co pan zaznaczył jako najważniejszy punkt inwestycji dla tej miejscowosci po drodze asfaltowej na Budki , okazuje się ze o tym ani słowa a prowizoryczne boisko dla dzieciaków musza robic rodzice skręcając bramki z drewna bo najbliższe są w Bąkowej 4 km od Bielan a to nie jest chyba bezpieczne dojeżdzac rowerem dla dzieciaków, których naprawdę w naszej okolicy jak i młodzieży jest bardzo wielu chcących uprawiających sport a to w dzisiejszych czasach kiedy walczy się z otyłościa jest to chyba bardzo istotne i budujące, wiec moje pytanie brzmi co z tym tematem? z góry dziękuje za odpowiedz i życzę dalszych sukcesów na stanowisku Wójta.
Panie Sebastianie, od budowy drogi na Budkach bielańskich nie minęło jeszcze dwa lata, a tylko nie całe trzy miesiące, przyzna Pan z pewnością, że budowa tej drogi była bardzo ważna, w razie potrzeby proszę spytać o to mieszkańców Budek Bielańskich, którzy na drogę czekali od 2000 roku (wtedy ułożyliśmy po raz pierwszy asfalt przez Bielany). Na 2017 roku zaplanowałem tylko jedną budowę drogi i są to właśnie Bielany przez wieś, więc ponownie w czasie odsunie się pomysł budowy boisk. Oczywiście środki zaplanowane w budżecie można by przesunąć na boiska, ale w tedy nie dałoby się w tej kadencji zmodernizować drogi przez Bielany. Nas zebraniu sołeckim poruszany był temat budowy boisk, ale podczas rozmowy podkreślałem, że takie mniejsze zespoły boisk chciałbym wykonać w kilku miejscowościach, także w Bielanach ale przy pomocy środków unijnych. I zdanie podtrzymuję. Niestety do tej pory Urząd Marszałkowski, który jest dysponentem środków unijnych nie ogłosił w tej sprawie żadnego naboru konkursowego. Środki unijne są do rozdysponowania w latach 2014-2020, więc jest jeszcze czas, może w przyszłym roku uda się zrealizować takie przedsięwzięcie, porozmawiamy o tym na najbliższym zebraniu sołeckim, które planuję w marcu. Proszę mi wierzyć, że sport to moje oczko w głowie i chciałbym w tym zakresie zrobić jak najwięcej. Tyle tylko, że niestety w ramach posiadanych środków budżetowych ( podatki i opłaty lokalne nie zmieniane od lat….) nie da się wszystkiego zrobić. Radni chcą budowy dróg, oświetlenia, kanalizacji….. Myślę jednak, że przy sprzyjających warunkach do końca kadencji da się problem rozwiązać. Może wspólnie z mieszkańcami w sposób gospodarski? Jestem otwarty na współdziałanie, tak więc do zobaczenia na zebraniu sołeckim, a w razie jakiś konkretnych koncepcji i pomysłów zapraszam oczywiście na rozmowę do Urzędu Gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-01-25 14:04:41 Piotr Czy istnieje szansa żeby w wybudować przy powstającym boisku kilku drążków do podciągania, drabinek itp? Street Workout jest coraz bardziej popularny w Polsce i fajnie by było żeby i w naszej gminie powstał taki plac do ćwiczeń.
Pani Piotrze,
Projekt i kosztorysy są już niestety gotowe, ale mamy jeszcze jedno miejsce do wykorzystania więc myślę, że nie będzie z tym problemu. Pomysł bardzo dobry.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-01-23 11:33:13 Władysław Witam, Panie Wójcie chciałbym serdecznie pogratulować tylu sukcesów oraz życzyć dożywotniej funkcji Wójta, ponieważ lepszego ta Gmina nigdy nie będzie miała!\r\nPiszę bo moim marzeniem byłoby utworzenie na tej stronie galerii retrospekcji gminy Ciepielów. Starsze pokolenie powoli wymiera a posiada ono wiele cennych zdjęć. Może zorganizować skany takich zdjęć i umieścić je na stronie?\r\nBardzo mnie ciekawi jak wyglądało wnętrze zabytkowego kościoła w Wielgiem, Ciepielów przed wojną itd. Pozdrawiam serdecznie!
Szanowny Panie Władysławie,
uprzedził Pan moje przemyślenia w tej sprawie. W niedzielę na facebooku pojawiły się dwa zdjęcia przedstawiające most w Ciepielowie z okresu przed wojennego i tak sobie pomyślałem, że fajnie by było gdyby ogłosić za pośrednictwem strony internetowej gminy Ciepielów informację z prośbą o przesyłanie zdjęć wykonanych do 1960 roku. W archiwum Urzędu Gminy posiadamy zdjęcia z 1954 roku przedstawiające centrum Ciepielowa i już one robią wrażenie zmian do jakich doszło w następnych latach. Pomysł świetny, poszedłbym dalej i gdyby udało się zgromadzić więcej zdjęć można by było wydać jakiś zbiór fotografii z przeszłości Gminy Ciepielów. W najbliższych dniach takie ogłoszenie zamieszczę na stronie, informację taką przekażę również mieszkańcom podczas tegorocznych zebrań sołeckich. Dziękuję za pomysł, wdrażam go w życie i pozdrawiam.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2017-01-19 10:32:23 Paweł Dobry Wieczór! Szanowny Panie wójcie piszę w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wniosek złożyłem w roku 2013 i do tej pory czekam, czekam, czekam...Jestem bardzo cierpliwy z tym, że z każdym dniem tracę nadzieje, że się na terenie kierowanej przez pana gminy osiedle. Jako pana wyborca pytam, kiedy prace te się zakończą? pan Hyc jest bardzo uprzejmym człowiekiem ale nic poza stwierdzeniem, że należy czekać z jego ust nie usłyszałem. Uchwała została podjęta w dniu 8.12.2016 r. czyli biorąc pod uwagę 30 dniowy termin akceptacji przez Wojewodę jej publikacja winna już nastąpić. Pominę mileczeniem fakt, że pierwotnie informowany byłem przez pana, że prace te ulegną zakończeniu na koniec 2015 r, następie do pierwszego półrocza 2016 r.
Panie Pawle,
w informacjach jakie podawałem w sprawie zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ciepielowie, zawsze podkreślałem, że jest to proces niezwykle czasochłonny. Niezwykle czasochłonny i niezwykle kosztowny dla finansów gminy. Z doświadczenia, mogę stwierdzić, że biorąc pod uwagę wszystkie terminy jakie trzeba spełnić dla wprowadzenia zmiany, okres 2 lat jest planem bardzo, ale to bardzo optymistyczny. Pisałem już wcześniej, że na każda zmianę musza wyrazić zgodę wszystkie podmioty określone ustawami, dodatkowo wymagana jest zgoda Ministerstwa Rolnictwa, co dodatkowo wydłuża czas procedowania zmian. Rada Gminy w Ciepielowie podejmowała wszystkie swoje decyzje niemalże natychmiastowo, ale i tak terminy i wymogi określone w ustawie wydłużają czas wprowadzenia zmian niemalże w nieskończoność. Uchwały Rady Gminy w tym zakresie poddawane są bardzo drobiazgowej i wnikliwej kontroli Wojewody, co dodatkowo jeszcze wydłuża ten proces. Ale procedurę już zakończyliśmy, po decyzji Wojewody Mazowieckiego z ubiegłego tygodnia o przeprowadzonej kontroli naszych uchwał, skierowaliśmy Uchwały do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Wszystkie zmiany wejdą w życie w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia Uchwał Rady Gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-01-16 15:07:51 Karolina Witam Panie Wójcie, w związku z licznymi projektami ekologicznymi w naszej gminie, chciałabym się dowiedzieć czy istnieje szansa by w najbliższych latach pozyskać dla mieszkańców dofinansowanie na wymianę instalacji grzewczych? Coraz częściej mieszkańcy dyskutują o piecach olejowych i gazowych, pojawiają się one w kolejnych domach. Sądzę, że byłoby zainteresowanie wśród społeczności. Z poważaniem Karolina
Pani Karolino,
W ubiegłym roku podjęliśmy się opracowania i przygotowania wniosku dla ponad 250 mieszkańców naszej gminy na instalacje fotowoltaiczne. Obecnie oczekujemy rozstrzygnięcia postępowania w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Projektów Unijnych. Co zaś się tyczy możliwości dofinansowania wymiany pieców, rozważam możliwość wprowadzenia programu wymiany pieców co na piece ekologiczne dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dostrzegam problem zanieczyszczonego powietrza w naszej gminie, podejmę w najbliższym czasie działa w tej sprawie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-01-12 10:07:31 Marta Witam panie Wójcie. Chciałam podziękować za korzystne zorganizowanie odjazdów dzieci ze szkoły.
Pani Marto,
Cieszę się, że jest pani zadowolona, w razie potrzeby proszę kontaktować się bezpośrednio z panią dyrektor ZSP w Ciepielowie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-01-09 12:35:06 Wanda Panie Wójcie, dlaczego nie odpowiada Pan na wszystkie pytania? A może pisze Pan je sobie sam, żeby się pochwalić jakich to rzeczy Pan nie dokonał dla gminy. A jak trafiają się trudne pytania, to Pan je ignoruje.
Pani Wando!
Rozczaruję panią, ale odpowiadam na większość pytań i sam do siebie nie piszę. Gdyby tak było, w ogóle nie uruchamiałbym takiej możliwości. Nie udzielam jednak odpowiedzi na pytania, które zawierają treści obraźliwe, pytania na które już odpowiedziałem, a także pytania w formie i treści nadającej się co najwyżej na jakieś forum internetowe, na którym każdy każdego obraża, samemu pozostając anonimowym. Pytania w formie listów otwartych ( aczkolwiek niepodpisanych) o tym jaki to wójt, radni, pracownicy urzędu, służby zdrowia i placówek oświatowych, a także większość zwyczajnych ludzi jest niedobra, czy też nie posiada żadnej wiedzy i po prostu na każdym kroku kłamie z nudów wygniatając tylko dołki w fotelach nie są pytaniami, a tylko czyjąś polityczną niczym nie uzasadnioną opinią. Na takie listo-pytania także nie odpowiadam, bo to przecież nie okres kampanii wyborczej i pisania listów otwartych. Chociaż, tak naprawdę anonimowym w internecie nie jest nikt, to tylko kwestia determinacji i każdego można poznać. Szanowna Pani, pytania i odpowiedzi do wójta gminy mają wg. mnie dać każdemu mieszkańcowi możliwość zadania pytania, albo poinformowania o sprawach, które wójt i Urząd Gminy mogą rozwiązać. Po to właśnie uruchomiłem taką możliwość (chociaż według mnie nic nie zastąpi osobistego kontaktu i po prostu rozmowy na nurtujący nas temat). Tym czasem wiele osób myśli, że zadając pytania można wywołać awanturę, obrażać, os rzucać oskarżenia, nie o to w tym wszystkim chodzi. Na ten przykład w ostatnim czasie otrzymuję wiele pytań dotyczących nowego sklepu i nowo otwartej placówki gastronomicznej w Ciepielowie ( obie placówki położone w bliskim sąsiedztwie), w powyższej sprawie przeprowadziłem rozmowy z Policją, która odpowiada za porządek i bezpieczeństwo w gminie. Temat zgłoszony, przedstawiony odpowiednim władzom. Na zadane pytanie odpowiedziałem i podjąłem się stosownej interwencji. Jednakże pytania o podobnej treści wpływają ponowne. Większość tych pytań prawdopodobnie pisze jedna i ta sama osoba, ktoś wielce niezadowolony, kto myśli, że gmina tak sobie może zamknąć lub zlikwidować prywatną działalność gospodarczą, a przecież w tym miejscu niedawno funkcjonowały dwa sklepy i nikomu to nie przeszkadzało. W tej sprawie wpływają także pytania obrońców tych placówek, że wszystko jest ok, że pytania do wójta piesze osoba, która ma w tym jakiś swój własny interes. Niestety, nigdy nie będzie takiej sytuacji, że wszyscy będą zadowoleni, oczywiście stoję na stanowisku, że przepisy i porządek musza być przestrzegane, dlatego też odpowiednie służby będą monitorować zgłoszony problem. Wśród pytań kierowanych do mnie są także takie, które noszą znamiona indywidulnego pytania, dotyczącego problemu osobistego, a których opublikowanie wiązało by się z ujawnieniem danych osobowych pytającego albo osób których pytanie dotyczy, na nie mogę po prostu odpowiedzieć, sprawę rozstrzygamy wewnętrznie. Dlatego też z dniem dzisiejszym wprowadzamy zmiany w regulaminie pytań i odpowiedzi, teraz konieczne będzie podanie adresu e-mail. Ten adres umożliwi mi odpowiedzi na indywidulane pytania bezpośrednio do zadającego pytanie. W zależności od poruszanej sprawy, najpierw przekażę odpowiedź pytającemu, opublikuję pytanie i odpowiedź na stronie. Tak więc Szanowna Pani, proszę zadawać pytania, postaram się udzielić odpowiedzi. Proszę także mojej powyższej odpowiedzi nie brać wprost do siebie, jest to odpowiedź ogólna nie dotycząca Pani, a całości problemu.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2017-01-04 11:22:31 Ola Witam ! Na wstępie składam Panu i wszystkim pracownikom UG najlepsze życzenia noworoczne!! Mam pytanie: czy wiadomo coś na temat projektu instalacji fotowoltaicznych, solarnych i pomp ciepła? Czy ten program w ogóle wejdzie w życie? Będę wdzięczna za odp.
Szanowna Pani!
W ostatnim numerze biuletynu Nasza Gmina na stronie 40 zamieściliśmy informację o stanie wdrożenia projektu OZE, w tej chwili oczekujemy na decyzję Jednostki Wdrażającej Projekty Unijne. Od oceny wniosku i przyznania dotacji zależy realizacja całej inwestycji. Na potrzeby opracowania dokumentacji i złożenia wniosku unijnego nasza gmina już wydatkowała 15 tysięcy złotych. Jak tylko zakończy się procedura oceny, niezwłocznie poinformujemy wszystkich zainteresowanych.
Z poważaniem Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów.

2016-12-29 17:58:15 Adrianna Panie Wójcie, przecież gimnazja będą likwidowane, to dlaczego pan mówi, że będzie to boisko dla gimnazjum? A później co, będzie stało opustoszałe?
Szanowna Pani!
W sprawie przez panią poruszanej najlepiej byłoby osobiście ze mną porozmawiać. Jestem naprawdę człowiekiem kompromisu i z każdej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. Kompleks sportowo – rekreacyjny ma być miejscem sportu i odpoczynku, dlatego podejmiemy wszelkie kroki, aby nie było to miejsce uciążliwe ze względu na hałas. Jednakże trzeba też zrozumieć, że takie miejsca zlokalizowane są w samych centrach miast, po prostu nie ma innej lokalizacji. Na pewno nie będzie to miejsce wieczornych zabaw, dlatego całość będzie monitorowana, a w godzinach udostępniania nadzorowana przez pracowników Urzędu Gminy. Co zaś się tyczy likwidacji gimnazjum, to nawet po całkowitym zlikwidowaniu, w budynku szkoły naukę kontynuować będą cztery roczniki szkoły podstawowej 5-8, więc zaplecze sportowe jest i będzie niezwykle potrzebne. W razie potrzeby zapraszam na rozmowę do Urzędu Gminy.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-12-28 13:44:19 Adrianna Panie Wójcie, czy nie uważa Pan, że lokalizacja kompleksu sportowo wypoczynkowego w takiej bliskości domów jest wyjątkowo niefortunna i będzie się wiązała z uciążliwościami dla mieszkających tam ludzi. Nastąpi też spadek wartości nieruchomości położonych w bliskości tej inwestycji, bo takie sąsiedztwo jest bardzo uciążliwe i wiąże się przede wszystkim z hałasem. Ludzie, którzy walczą w Sądach w sprawach dotyczących uciążliwości bardzo często wygrywają wysokie odszkodowania. Nie obawia się Pan lawiny pozwów?
Szanowna Pani!
A gdzie według pani powinniśmy wybudować kompleks boisk, w Wielgiem, w Łaziskach, w Bąkowej, czy w…. Wtedy będzie pani narzekać na to, że musi pani dojechać na boisko lub plac zabaw! Czy nie przeszkadza pani fakt, że od ponad 10 lat na tym terenie funkcjonuje boisko piłkarskie wykorzystywane przez Publiczne Gimnazjum? A czy nie przeszkadza pani fakt, że w tej chwili i przez ostatnie lata w tym miejscu były tylko krzaki, a teraz jest plan, aby to miejsce było sportowo-rekreacyjną wizytówką naszej gminy!, Czy nie przeszkadza pani , że na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie budujemy właśnie podobny kompleks trzech boisk ze sztuczną nawierzchnią i salę gimnastyczną. A jak przyjdzie czas i możliwość wybudowania krytego basenu pływackiego w Ciepielowie, to też lokalizacja będzie pani przeszkadzać? W zaprojektowanym kompleksie, przewidzieliśmy trybunę tylko dla 300 widzów, boisko piłkarskie mniejsze niż dotychczas, ale za to nowocześniejsze ze sztuczną nawierzchnią, cały kompleks oświetlony, monitorowany systemem kamer i dodatkowo dozorowany. Całość naturalnie będzie stanowiło bazę sportowo –rekreacyjną Gimnazjum. Nie powinno być w związku z tym żadnych uciążliwości dla mieszkańców. A jeżeli chodzi o obawy, to proszę panią nie obawiam się. Pozdrawiam Szanowną Panią i życzę wszystkiego najlepszego w nowym 2017 roku.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-12-23 20:22:32 Paulina Witam Panie Wójcie kończy się rok a ja chciałem zapytani na jakim etapie są prace odnośnie plan zagospodarowania przestrzennego i w jakim czasie można się będzie zgłosić po dokumenty.
Pani Paulino, informuję, że w dniu 8 grudnia 2016 roku podczas sesji Rady Gminy, podjęte zostały wszystkie uchwały dotyczące zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Następnie, po podpisaniu Przewodniczącego Rady Gminy zostały przekazane do Wojewody Mazowieckiego i celem publikacji do Dziennika Urzędowego Woj. Mazowieckiego. Publikacja powinna nastąpić jeszcze w starym 2016 roku. W związku z powyższym, w połowie stycznia będzie można w Urzędzie Gminy uzyskać decyzje o zmianie. Proszę o osobiste skontaktowanie się z panem kierownikiem Andrzejem Hycem.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-12-23 20:23:39 Monika Witam Panie Wójcie,\r\nPragnę Panu pogratulować inwestycji jakie można powiedzieć, że ,,kwitną,, na terenie Gminy. Dużo mieszkańców na pewno doceni starania i pomysłowość, przecież to co się dzieje, dzieje się właśnie dla nich aby żyło im się lepiej. Panie Wójcie chciałam bym się zapytać na jakim etapie znajduje się zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego? Wiem iż podczas ostatniej sesji miał być poruszony ten temat. Do tej pory nie mam żadnej informacji, kiedy może zostać zakończony proces odralniania. Nie ukrywam, iż bardzo mi zależy aby to było jak najszybciej... Proszę o informację.\r\nPozdrawiam
Pani Moniko, informuję, że w dniu 8 grudnia 2016 roku podczas sesji Rady Gminy, podjęte zostały wszystkie uchwały dotyczące zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ciepielów. Następnie, po podpisaniu Przewodniczącego Rady Gminy zostały przekazane do Wojewody Mazowieckiego i celem publikacji do Dziennika Urzędowego Woj. Mazowieckiego. Publikacja powinna nastąpić jeszcze w starym 2016 roku. W związku z powyższym, w połowie stycznia będzie można w Urzędzie Gminy uzyskać decyzje o zmianie Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Proszę o osobiste skontaktowanie się z panem kierownikiem Andrzejem Hycem.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-07 14:56:29 RmHFL3 PANIE Wójcie-chcę Panu pogratulować i podziękować\r\nza to co robi Pan dla CIEPIELOWA i Gminy Ciepielów\r\nwięcej takich działań-BRAWO Czytając Pańskiego bloga\r\nporuszanych jest wiele istotnych te matów\r\nChcę się odnieść do pytania Pani ZOSI z Ciepielowa\r\nma rację że porusza sprawę Taniocha widzę codziennie\r\nkto tam chodzi niektórzy na czterech- O ZGROZO\r\nProszę coś z tym zrobić Pozdrawiam; WANDA R
Pani Wando,
Sprawę przekazałem Policji, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Postaram się rozwiązać problem.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-07 14:57:08 mTsKwH PANIE WÓJCIE -śledząc Pańskiego bloga zwróciłam\r\nuwagę na sprawę poruszoną przez P Zofię dotyczącą\r\nsklepu -Tanioch Ta kobieta ma rację nadszedł czas\r\nz tym skończyć od samego rana jest jak w ulu\r\n Wynoszą bez skrępowania ; piwo oraz alkohol pijąc\r\ngo na ławeczkach w Parku trzeba temu zapobiec\r\nCo Sklep to gorzała przechodzą obok Dzieci do szkoły\r\nKłaniam się i Pozdrawiam Halina
Pani Halino,
Dziękuję za wiadomość, przekazałem sprawę Policji. Temat ten będzie poruszony na najbliższej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 09:30:43 Marta Szanowny Panie Wójcie jakiś czas temu byłam u pana w związku z odjazdami autobusu z dziećmi po lekcjach( chodziło o 5 min aby poczekał na dzieci}. Nie wiem czy Pan pamięta ale nie przybyłam z pretensjami lecz z pytaniem czy coś się da zrobić w tej sprawie. Byłam wtedy również u Pana Matysiaka. A teraz doszły mnie słuchy zresztą moje dziecko usłyszało w autobusie od kierowcy i od pani opiekunki, ze ja mam jakieś pretensje . Uważam że Pan Matysiak nie umie słuchać ludzi i on tak posumował moja prośbę jako pretensję. Myślę że powinien to sprostować bo ja zostałam niesłusznie oskarżona działając w dobrej wierze. Poza tym czy nie obejmuje go zachowanie moich danych osobowych? Przyszłam do gminy jako petent i myślę że nie powinien on lub Pan ujawniać kto i po co przychodzi. Pan jako prawnik chyba to dobrze wie. Z góry dziękuję
Szanowna Pani Marto!
Rozmawialiśmy w Urzędzie Gminy, obiecałem rozpatrzyć pani prośbę. W tej sprawie zwróciłem się do pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie i jak wiem sprawa została załatwiona w sposób Panią satysfakcjonujący. Pani dyrektor natomiast nie mogła się zgodzić na inne rozwiązanie, bo jak Pani tłumaczyłem w Urzędzie Gminy opóźnienie odwozów, z jednej strony powoduje, że część dzieci pojedzie wcześniej, ale za to dzieci które odjeżdżają jako ostatnie, nie dość że czekają najdłużej to jeszcze ich odjazd się dodatkowo przesunie. Zarówno pani dziecko jak i inne dzieci są dla nas najważniejsze i musimy szukać rozwiązań, które wszystkie dzieci będą traktować sprawiedliwie. Co zaś się tyczy ujawniania danych osobowych to pozwolę sobie zauważyć, że w emailu napisała pani swoje imię i nazwisko ( dla celów odpowiedzi na to pytanie usunęliśmy nazwisko). Przekazując sprawę Pani Dyrektor do załatwienia nie mogłem nie powiedzieć, że to pani się do mnie zgłosiła z zapytaniem, bo możliwość rozstrzygnięcia pani problemu leży tylko i wyłącznie po stronie pani Dyrektor. Co zaś się tyczy naruszenia danych osobowych i zarzutów że ktoś coś komuś powiedział, to nic takiego nie miało miejsca.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 09:36:04 natalia panie wójcie.pan jest gospodarzem całej gminy to wszyscy wiemy.delikatna prośba w temacie śmieci cmentarnych.czy mógłby pan podjąć rozmowę z opiekunem cmentarza o postawienie części pojemników od strony CIEPIELOWA.będzie i dla nas lżej i czyściej.pozdrawiam.
Pani Natalio!
Zadania Gminy są bardzo rozległe. Do tych zadań należy między innymi utrzymanie porządku i czystości na terenie Gminy. Dlatego też staram się wraz z Radą Gminy podejmować działania, które naszą gminę porządkują ułatwiając codzienne życie mieszkańców. W październiku wykonaliśmy nowy dodatkowy parking z kostki brukowej przy cmentarzu parafialnym w Ciepielowie, a w tej chwili za środki finansowe w całości z budżetu naszej gminy Ciepielów (ponad 184 tysiące złotych) kompleksowo modernizujemy odcinek drogi powiatowej na odcinku od Kościoła do cmentarza parafialnego ( bo przecież władze Powiatu Lipskiego z powodu braku środków finansowych, odmawiają Nam od kilku lat przeprowadzenia i sfinansowania tych prac – co jest ich obowiązkiem jako właściciela drogi). Wydatkujemy bardzo duże środki, aby wreszcie przeprowadzone zagospodarowanie terenów przy Kościele i cmentarzu wyglądał jak należy. Wreszcie skandalicznie wyglądająca droga powiatowa w tym miejscu otrzyma nową jakość. Szkoda tylko, że nasza Gmina musi sfinansować inwestycję w całości, ale dłużej na władze powiatowe nie możemy się już oglądać bo to po prostu wstyd. Jak Pani widzi nasze działania w zakresie uporządkowania terenów przy cmentarzu parafialny są bardzo duże. Sam teren cmentarza jest pod zarządem parafii. Wiem, że Ksiądz Proboszcz podejmuje działania w tym zakresie, ale trzeba sobie zdawać sprawę z kosztów dodatkowych pojemników i samego ich usytuowania w części cmentarza od strony Ciepielowa. Od strony lasu z pewnością łatwiej jest utrzymać przy pojemnikach porządek. Łatwiej jest także przeprowadzić wywóz pojemników celem utylizacji odpadów. Nie mniej jednak poruszę ten temat w rozmowie z Księdzem Proboszczem.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 09:37:57 Ireneusz Witam\r\nPanie Wójcie\r\nCzy jest jakiś sposób zagospodarowania odpadów drzewnych (gałęzie po wycince z drzew owocowych) w ramach usług komunalnych? w tym odpłatnie?\r\nDziękuję
Szanowny Panie!
Informuję, że Gmina nie prowadzi żadnych usług w zakresie zagospodarowania gałęzi. Nasza Gmina nie ma zakładu usług komunlanych, który mógłby świadczyć takie usługi.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 09:37:12 Paweł Panie Wójcie na kiedy zaplanowana jest najbliższa sesja Rady Gminy?? czy na przedmiotowej sesji będzie poruszony temat zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego?? czy w tej materii zostanie wydana uchwała Rady Gminy??\r\nSerdecznie pozdrawiam!
Panie Pawle!
Nie znam jeszcze terminu najbliższej sesji, prawdopodobnie Przewodniczący Rady Gminy wyznaczy termin w drugiej połowie listopada. Na sesji będzie podejmowana uchwała w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego gminy Ciepielów.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 09:34:41 9HAT9w Szanowny PANIE \r\n Mam do Pana serdeczną prośbę aby zajął PAN\r\nstanowisko jako Gospodarz Gminy i podjął działania\r\ndotyczące Sklepu-Tanioch sprzedają tam wyroby\r\nalkoholowe sprzedają je osobą nieletnim I pijanym\r\nTo się dzieje nagminnie Piją również w Sklepie\r\nProszę coś z tym zrobić Zabrać zezwolenie i spokój\r\nPozdrawiam PANA -Mieszkanka ZOFIA S\r\n \r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n
Szanowna Pani Zofio!
Sprawę poruszoną przez Panią przekazałem Policji.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 09:55:09 Mama Panie Wojcie czy nie można było by zrobić takiej białej szkoły czy zielonej dla młodszych klas 2-3 podstawowych takie dzieci też chciałyby pojechać.
Szanowana Pani!
Jeżeli zadała pani takie pytanie, to tylko oznacza, że mój pomysł organizacji i finansowani zielonych szkół na zakończenie etapu kształcenia w szkole podstawowej i gimnazjum spotkał się z ogromną sympatią rodziców i naszej młodzieży, która mogła zobaczyć atrakcje polskiego morza, polskich gór i sąsiadujących z nami Czech. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że jesteśmy jedyną w Polsce Gminą, która realizuje taki projekt. W innych gminach rodzicom nawet nigdy się nie śniła taka możliwość. Koszt wysłania na pięciodniową zieloną szkołę 120 uczniów z opiekunami ( nauczycielami) w roku 2016 to ponad 80 tysięcy złotych. Są to środki w całości z budżetu gminy ( a więc z naszych podatków, których nie podnosimy od kilku lat), jak mówią ludzie, którzy nie są zwolennikami mojego zarządzania gminą, środki te powinno wydać się na jakiś inny cel, a nie na dzieci. Więc jak Pani widzi są tacy, którzy odmówili by dzieciom takiej radości. Takich doradców nie słucham, wychodząc z założenia, że dzięki realizacji i finansowaniu zielonych szkół nasze dzieci dostają szansę poznania miejsc, których być może nigdy by nie zobaczyły. Projekt zielonych szkół konsultowałem z Radami Rodziców wszystkich szkół i został on przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Rady Rodziców postanowiły także, aby gmina nie finansowała żadnych wyjazdów na białą szkołę, jako wyjazdów zbyt drogich i ograniczających się do wybranej grupy dzieci. Zamiast tego organizacją powinno objąć się wybrane roczniki wszystkich dzieci z terenu gminy. Czy można zorganizować wyjazdy dla innych roczników dzieci, z pewnością można. Ale czy można zwiększyć rządowy program 500 plus do 700 plus, albo do 1000 plus na każde dziecko, z pewnością także można. Ale czy nie powinniśmy się cieszyć z tego co jest, że ktoś pomyślał i wprowadził innowacyjny program, który trzeba w całości sfinansować. A znalezienie środków na następne wydatki nie jest rzeczą łatwą, dlatego w innych gminach takich akcji się w ogóle nie przeprowadza, tak jak w przypadku rządowego programu 500 plus jakoś inne rządy nie umiały wprowadzić takiego rozwiązania. Cieszmy się, że wszystkie dzieci na zakończenie nauki skorzystają z takiego dobrodziejstwa jakim jest w pełni sfinansowany wyjazd na pięciodniową zielona szkołę. Ma być to nagroda na zakończenie etapu kształcenia i zachęta do kontynuowania nauki na terenie naszej gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-10-12 08:46:51 Józef Panie Wójcie, w tym roku wykonana została ogromna liczba inwestycji, mieszkańcy wszystkich pobliskich, nie tylko tych sąsiednich, gmin zazdroszczą nam tego jak zmienia się nasza gmina, za co bardzo Panu dziękujemy. Jadnak mam pytanie dotyczące dwóch z nich. Pierwszą jest niezakończona droga w Wielgiem w stronę Borowca, asfalt został już dawno położony, jednak firma nie wywiązała się z umowy i nie wykonała do tej pory poboczy z kruszywa. W wielu miejscach powstały wysokie uskoki przez co jazda rowerem, a nawet samochodem jest niebezpieczna. Drugą inwestycją jest droga w Ciepielowie w stronę cmentarza. NA jakim etapie jest ta inwestycja? Niech Pan nie odbierze tej wiadomości jako zarzut w stronę Pana ciężkiej pracy, a po prostu jest to zwykłe pytanie wynikające z ciekawości. Pozdrawiam
Szanowny Panie Józefie,
Dziękuję za zainteresowanie. W sprawie budowy dróg, o których Pan napisał, umowy są realizowane i mam nadzieję, że w najbliższym czasie drogi będą wykonane. Umowy zostały zawarte w wyniku rozstrzygnięć przetargów nieograniczonych i zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych i kodeksem cywilnym przewidują odpowiednie skutki nie dotrzymania terminów. Na razie spokojnie czekamy na wykonanie prac. Umowa będzie zrealizowana zgodnie z jej zapisami.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-10-05 14:40:16 Rodzic Witam Panie Wójcie , jestem bardzo zadowolona z pomysłu zielonej szkoły dla szóstoklasistów. Po pierwsze dzieciaki dużo zwiedziły. Po drugie poznały się i teraz łatwiej im się było odnaleźć w gimnazjum. Chciałam bardzo podziękować. Pozdrawiam.
Właśnie dla takich e-maili warto pracować dla naszej gminy. To ja dziękuję. Jednocześnie informuję, że w dniach 17 -21 październik tego roku, na zielona szkołę w Karkonosze pojedzie 70 gimnazjalistów klas III, co oznacza, że uczestnicy tegorocznej zielonej szkoły nad Bałtykiem, na zakończenie gimnazjum, będą mieli jeszcze okazję zwiedzić w czasie zielonej szkoły w 2018 roku piękno naszych gór.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 10:13:07 Monika http://www.starachowice-net.pl/informator/news/rondo-pinezka-gotowe\r\nWitam, \r\nPanie Wójcie, może udałoby się zrobić takie rondo w Ciepielowie na skrzyżowaniu ulic: plac zwycięstwa, sandomierska, czachowskiego? Może Krajowa Dyrekcja Dróg zgodziłaby się na takie rozwiązanie, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Ciepielowa, szczególnie uczniów gimnazjum?
Pani Moniko !
Rozwiązanie problemu związanego z ruchem, zwłaszcza samochodów ciężarowych w centrum Ciepielowa, stale jest zgłaszany do Generalnej Dyrekcji Dróg w Warszawie. Może kiedyś doczekamy się rozwiązania przy kompleksowej przebudowie drogi krajowej nr 79. Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów kształcących się w budynku gimnazjum, w poprzednich latach podjąłem decyzję o wjeździe autobusów na teren gimnazjum i to w znacznym stopniu polepszyło bezpieczeństwo uczniów. Na inne rozwiązania musimy czekać na pieniądze i decyzje GDDKiA w Warszawie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-11-04 10:04:39 Anna Czy można prosić o bardziej szczegółowe informacje dot. budowy kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Ciepielowie? Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekamy na tę inwestycję. Interesuje mnie kwestia harmonogramu prac oraz sposób zagospodarowania działki przylegającej do boiska od strony południowej, kiedyś popularnie zwanej \'zieloną salą\', a obecnie bardzo zaniedbanej i zarośniętej krzewami, z pozostawionymi wystającymi elementami stanowiącymi potencjalne zagrożenie dla bawiących się tam dzieci.
Szanowna Pani Anno!
Projekt będzie gotowy na koniec grudnia bieżącego roku. W tej chwili, po ostatnich konsultacjach z projektantem realizowana jest bodajże piąta koncepcja zagospodarowania. Z uwagi na rozmiary planu nie jestem na razie w opublikować założeń koncepcji, zapraszam do Urzędu Gminy, zapoznam Panią z zakres prac projektowych i ostatnią koncepcją zagospodarowania kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Co zaś się tyczy harmonogramu prac, to wstępnie chcę podzielić realizację całego zadania na dwie części , pierwsza – budowa miasteczka ruchu drogowego ( przy współfinansowaniu środków unijnych w ramach osi Lider), drugie zadanie kompleks sportowo rekreacyjny mam nadzieję z możliwością dofinansowania Ministerstwa Sportu. Marzy mi się realizacja obydwu zadań do końca 2018 roku. A wiadomo jak jest z marzeniami, trzeba dążyć do ich realizacji.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2016-08-26 08:55:38 Monika Witam, w związku z utworzeniem Przedszkola Samorządowego w Wielgiem, mam pytanie o dowóz dzieci 5 i 6 letnich. Czy już coś wiadomo w tej sprawie?\r\nPozdrawiam.
Pani Moniko,
Zgodnie z obietnicą od nowego roku szkolnego dzieci 5 i 6 letnie zostaną objęte dowozem szkolnym. Szczegółowy rozkład dowozów zostanie przedstawiony na stronie internetowej gminy przed dniem 1 września.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-08-26 08:57:11 IWONA Witam. Czy w tym roku na terenie gminy planowana jest rekonstrukcja historyczna( pod Dąbrową)?
Pani Iwono!
W tym roku podjęliśmy działania związane z przeprowadzeniem bardzo kosztownych i pracochłonnych prac remontowo – konserwacyjnych miejsca pamięci narodowej pod Dabrową, w związku z powyższym rekonstrukcji nie przewidujemy. Uroczystości odbędą się w dniu 11 września o godz. 12.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-08-26 09:00:11 magda Panie Wójcie, czy wiadomo już jak będą zorganizowane dowozy dzieci do zerówki w Wielgiem?
Pani Magdo,
Dowozy będą zorganizowane dla 5 i 6 latków. Szczegółowy harmonogram dowozów będzie zamieszczony na stronie internetowej gminy przed 1 września.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-08-26 08:58:53 ZBIGNIEW Proszę Pana WÓJTA o zajęcie się bezpieczeństwem\r\nna drodze krajowej Nr-79 na odcinku Stacia paliw\r\nCIEPIELÓW--CENTRUM\r\n Za przychylne załatwienie prośby serdecznie dziękuję\r\n Kłaniam się nisko i pozdrawiam PANA WÓJTA
Szanowny Panie Zbigniewie
W sprawie przez pana poruszanej, ostatnio odbyłem spotkanie z pracownikiem GDDKiA. Zmiany w zakresie np.: budowy chodnika lub innych rozwiązań technicznych na wspomnianym odcinku drogi, będzie można przeprowadzić dopiero przy przebudowie drogi krajowej. Prace projektowe już ruszyły, będą przedmiotem konsultacji.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-07-15 09:07:31 JERZY Witam.panie wójcie czy będą dorabiane jeszcze tabliczki z nr domów.Jeśli tak to kiedy/.Pozdrawiam
Pani Jerzy!
W tej chwili czekamy na tabliczki, które nie były uwzględnione wcześniej, dodatkowo wykonawca zobowiązał się do dostarczenia po pięć tabliczek na każde sołectwo bez numerów ( do samodzielnego wklejenia numeru w razie zaistnienia takiej potrzeby). Proszę o kontakt w tej sprawie z panią Barbarą Gębką w sekretariacie Urzędu Gminy.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-07-11 10:49:18 Ilona Szanowny Panie Wójcie co z zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.W ubiegłym roku informował Pan pismem, że zmiany wejdą w życie nie później jak z końcem czerwca bieżącego roku a do chwili obecnej brak jest dostępnych informacji na ten temat w Urzędzie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedz bądź informację na blogu
Pani Ilono!
W sprawie zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy informuję, że prace nad zmianą planu w zakresie jaki leży po stronie gminy już zostały zakończone. W związku ze zmianą przepisów w zakresie wprowadzenia zmian do Planu Zagospodarowania przedłuża się procedura uzgodnienia wykonanych przez Gminę dokumentacji. W tej chwili oczekujemy na opinię Wojewody na temat uchwał Rady Gminy w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz na zamianę przeznaczenia gruntów leśnych w Ministerstwie Rolnictwa i Ministerstwie Środowiska. Dopiero po uzyskaniu przedmiotowych opinii, Rada Gminy będzie mogła podjąć ostateczne decyzje w sprawie wprowadzenia w życie zmian do Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2016-07-04 13:13:51 zofia witam panie wójcie.moje wnuki chętnie przyjeżdżają na wakacje i nie tylko.lubią bawić się w parku na placu zabaw,ale jest dyskomfort bo jest brudno.proszę spojrzeć swoim okiem.pozdrawiam
Szanowna Pani!
Właśnie bierzemy się ostro do pracy, w tym tygodniu będziemy modernizować nasze place zabaw (w największym stopniu w Ciepielowie). Mam nadzieję, że sytuacja z jakością zarówno wyposażenia jak i podłoża ( pisaku) ulegnie znaczącej poprawie. Za utrudnienia przepraszam.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy
2016-07-04 13:12:35 Karolina Ciepielanka Witam Panie Wójcie, \r\nznów chciałabym poruszyć kwestię rekreacji w Naszej Gminie, a uściślając chodzi o boisko do koszykówki w Ciepielowie. Wiem, że to przy szkole podstawowej jest teraz w przebudowie, pytanie moje zatem czy jest jakaś inna lokalizacja umożliwiająca grę? Pozdrawiam serdecznie, Karolina
Pani Karolino,
W związku z budową boisk przy PSP w Ciepielowie, w najbliższym czasie niestety nie będzie miejsca w Ciepielowie do gry w koszykówkę. Sytuacja zmieni się oczywiście z chwilą ukończenia inwestycji szkolnej oraz po realizacji zamierzeń inwestycyjnych związanych z budową kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Tak więc na chwilę obecną pozostają boiska w Wielgiem przy domu ludowym oraz w Pcinie przy budynku fizjoterapii.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy
2016-06-14 14:17:06 Marcin Witam.\r\nPanie Wójcie proszę o interwencję w sprawie nie wykoszonych poboczy wzdłuż drogi powiatowej Antoniów - Ciepielów. Zdaję sobie sprawę że droga jest pod nadzorem powiatu Lipsko ale mam nadzieję że jest Pan w stanie wpłynąć na decyzję osób odpowiedzialnych za utrzymanie tej drogi. Przypomnę tylko że nie wszystkie dzieci korzystają z dowozu i czasami podczas drogi do szkoły zmuszone są skorzystać z pobocza gdzie w chwili obecnej trawa ma około 150 cm wysokości.
Panie Marcinie!
Zadzwoniłem do Powiatowego Zarządu Dróg, poprosiłem, obiecali że jak się uda dokonają wykoszeń poboczy jeszcze w tym tygodniu.
Z poważaniem Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-06-02 10:04:16 Karolina Witam\r\n Panie Wójcie czy byłaby kiedykolwiek realna możliwość utworzenia żłobka przy przedszkolu w Wielgiem? Myślę, że znalazłoby się kilka pracujących mam, które by skorzystały z takiego rozwiązania. Pozdrawiam.
Pani Karolino!
Przy przedszkolu w Wielgiem nie będzie możliwości utworzenia żłobka, ponieważ przepisy w tym zakresie uniemożliwiają realizację takiego projektu. W tej chwili do przedszkola zapisanych jest 136 dzieci i budynek w pełni będzie wykorzystany na cele przedszkolne. Co zaś się tyczy możliwości utworzenia żłobka na terenie gminy, to taka ewentualna możliwość zostanie rozpatrzona po zakończeniu procesu inwestycyjnego związanego z rozpoczętą budową oświatową przy PSP w Ciepielowie i przeprowadzeniu inwestycji związanej z budową nowego ośrodka zdrowia.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-06-02 10:02:19 Dreznianin Mam pytanie - czy biorąc pod uwagę otoczenie w miejscowości Drezno (występowanie chronionych roślin i zwierząt) pozwoliłby Pan na wybudowanie tam betoniarni w środku wsi?
Szanowny Panie,
Aby wybudować tego typu zakład, należy najpierw sprawdzić, czy taką możliwość przewiduje Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy? Dodatkowo takie przedsięwzięcia obwarowane są decyzjami środowiskowymi! Dopiero posiadając odpowiedzi na te pytania można rozpocząć właściwą dyskusję na temat możliwości powstania takiej inwestycji. Przypomnę tylko, że droga w Dreźnie posiada ograniczenie tonowe do 10 ton, co oznacza, że nie jest ona przeznaczona do użytkowania przez tego typu zakład. Wszelkich informacji w sprawie Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy udzieli pan Kierownik Andrzej Hyc ( pok. nr 5 ) w Urzędzie Gminy w Ciepielowie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-06-02 10:03:20 Marian Szczodry Witam Pana Wójta\r\nJestem bardzo mile zaskczony rozmiarami budowy dróg gminnych w Pana Gminie, na zebraniu wiejskim we wsi , w której mieszkam, podałem Gminę Ciepielów za wzór budowania i modernizacji dróg wiejskich, burmistrz Bytowa powiedział ze na pewno były u Was dotacje, powiedzialem ze nie, zaprosilem go na Wasza strone internetową lub do kontaktu z Panem, żeby sie dowiedzial jak sie robi dobtra robotę dla Gminy, pewnie nie dzwonil:). Kiedyś do Pana pisałem ze jezdze tam na Bielany, a konkretnie budki Bielańskie, ze widzę jak duzo pozytecznych rzeczy Pan robi dla społeczności gminnej. ALE TERAZ TO JESTEM ZASKOCZYNY ROZMIAREM BUDOWY DRÓG U PANA.Sam mieszkam na uboczu, przy drodze polnej i wiem jaka to udręka sie nią poruszac w upał lub dużych deszczach , a Pan w jednym roku 40 km!!!!!!!!!!, rekodr świata:)Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku i widze ze nie poytrzeba hasła \"lepsza zmiana\", u Pana czały czas ona jest, od lat, bede na Bielanach w konću czarwca i mam nadzieje pojechac nowa droga z bielan na Budki:)\r\nPozdrawiam i życze wszystkiego dobrego\r\nMarian Szczodry
Panie Marianie,
Dziękuję za miłe słowa, żeby mi się tylko w głowie nie przewróciło! No cóż, jeżeli chodzi o dobrą zmianę, to mnie ona też dotyczy, bo mieszkańcy gminy mi zawierzyli ponownie wybierają na stanowisko wójta gminy. Jak pan będzie na Bielanach to zapraszam do Urzędu Gminy. Na Budkach Bielańskich już na pewno będzie zakończona inwestycja budowy nowej drogi o długości 1,2 km. Dziękuję za miłe słowa i serdecznie zapraszam do naszej pięknej Ciepielowskiej gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-05-25 12:39:06 Grzegorz Dzień dobry.Piszę z zapytaniem,czy odbiór śmieci na naszej gminie jest honorowany tylko w workach,które są wieszane po ogrodzeniach przy odbiorze odpadów?Dla wyjaśnienia dodam , że już trzeci miesiąc nie odebrano o nas posegregowane smieci,tylko dla tego,że odpady wystawiamy w pojemnikach ,a nie w workach.Zwracam się z prośbą do P. Wójta , ponieważ telefon który jest podany w kalendarzu nie odpowiada.W gminie natomiast tłumaczą mi , że to taka umowa workowa na odbiór odpadów.Więc poworkowalem te śmieci i nadal czekam na dobór odpadów.Wciąż przechowuje te worki w pojemnikach,tylko dla tego by pieski i kotki z całej wioski mi tego nie wywłuczyły. Prosze o pomoc w tej sprawie .Pozdrawiam G.Boniecki.
Panie Grzegorzu!
Odpady zgodnie z oznaczeniem ich w kalendarzu mogą być odbierane tylko i wyłącznie w workach do tego przeznaczonych. Worki dostarcza firma, która odbiera odpady. Jeżeli nie ma pan worków, można je pobrać nieodpłatnie w Urzędzie Gminy w Ciepielowie. Worki z odpadami w dniu ich odbioru powinny być wystawione przed ogrodzenie ( przy drodze). Odpady muszą być w workach odpowiedniego koloru ( tak jak oznaczenie w kalendarzu). Jeżeli w dniu oznaczonym czerwonym workiem wystawi pan worek czarny ( i odwrotnie) to odpady nie zostaną odebrane. W naszej gminie system workowy obowiązuje od 11 lat i do tej pory nie było z tym problemu. Na pierwszej stronie kalendarza zawsze widnieje prosta instrukcja odbioru odpadów.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-05-24 08:39:06 Jakub Dzień dobry! Mam do Pana pytanie trochę z innej beczki, biega Pan? Zapisałem się ostatnio na półmaraton w Radomiu i zauważyłem, że nie jestem jedynym reprezentantem gminy, lecz jest także pewien Pan Artur Szewczyk i chciałem się dowiedzieć czy to Pan czy zbieżność nazwisk. :)
Panie Jakubie!
Cieszę się, że nie będę sam. W półmaratonie radomskiego czerwca biegam od pierwszej edycji , tj. od 2013 roku. Fajny bieg. We dwóch z pewnością będzie raźniej, a w kategorii reprezentacja gminy Ciepielów z pewnością zmieścimy się na podium . A tak na poważnie, jak zainwestujemy w naszej gminie większe pieniądze w infrastrukturę sportowo – rekreacyjną ( obecnie budowa sali gimnastycznej i boiska przy PSP w Ciepielowie), ale przede wszystkim jak rozpoczniemy budowę kompleksu sportowo- rekreacyjnego, może w zakresie biegowym coś się w naszej gminie ruszy. Jedna jak nie damy przykładu, to sama infrastruktura nic nie da. Cegiełka biegowa do cegiełki może stworzyć solidne fundamenty zdrowego stylu życia w naszej gminie, a bieganie to przecież najprostszy sposób na zdrowe i długie życie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów


2016-05-20 08:16:09 Joanna A czemu Pan nie może zorganizować żadnego festynu?
Pani Joanno!
Czy nie mógłbym zorganizować festynu? Mógłbym. Ale w tej chwili w całości w Urzędzie skupiamy się nad inwestycjami. Inwestycji i dalszych planów inwestycyjnych jest tak dużo, że na zabawę po prostu nie ma czasu. Ale pomyślę nad formułą stałego festynu na terenie gminy. Wiem że jest czas na pracę i zabawę. Jeżeli tego oczekują mieszkańcy? To co wymyślimy. A może pani ma jakąś propozycję.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-05-19 07:47:07 Grzegorz Witam Panie Wójcie!\r\nChciałem zapytać czy w bieżącym roku będzie organizowana \"Majówka Disco-polo\" ?
Szanowny Panie Grzegorzu!
Informuję, że w tym roku majówka disco polo nie odbędzie się. Dotychczasowy organizator majówek nie spełnił wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-05-19 07:46:17 Marta Witam.Na kiedy planowane są wypłaty z programu 500+ , wiem ze gmina ma na to czas ale chcielibyśmy zorganizować dzieciom Dzień Dziecka.
Pani Marto!
Do końca maja planowane są wypłaty tych wniosków które zostały złożone do dnia 07 kwietnia. Pozostałe wnioski będą sukcesywnie wprowadzane z uwagi na fakt, że do 10 kwietnia wpłynęło bardzo dużo wniosków, na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy dokładnie nastąpi wypłata pozostałych środków.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-05-19 07:45:08 Paulina Witam,jak w tym miesiącu będzie z wypłatami z programu 500+,czy będzie to tak samo jak poprzednio przy zasiłku rodzinnym czy może w innym terminie?Pozdrawiam
Pani Paulino!
Wnioski są sukcesywnie wprowadzane. Realizujemy je w kolejności wpływu. Do końca maja planowane są wypłaty tych wniosków, które zostały złożone do dnia 07 kwietnia.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-05-19 07:44:17 Halina Mam pytanie odnośnie dowozów \"maluchów\" i dzieci z zerówki do nowego przedszkola w Wielgiem, jak gmina-Pan zamierza to rozwiązać?
Pani Halino!
Umowa na realizację dowozów szkolnych obowiązuje do końca tego roku szkolnego. Po tym terminie będzie rozpisany nowy przetarg, który wyłoni przewoźnika na pierwsze cztery miesiące nowego roku szkolnego. Tak więc proszę o chwilę cierpliwości. Informację w sprawie dowozów każdy z rodziców otrzyma od dyrektora odpowiedniej placówki oświatowej.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-26 14:13:49 paweł Panie Wójcie, chciałem zapytać czy pieniądze z programu 500+ będą wypłacane w tym samym terminie co świadczenia rodzinne?\r\nPozdrawiam
Witam,
Tak planujemy przynajmniej w tym miesiącu aby 28.04 tj. czwartek wypłacone zostały świadczenia rodzinne i 500+. W kolejnych miesiącach zobaczymy w jakich terminach będziemy otrzymywać pieniądze z ministerstwa i od tego uzależniamy wypłacanie środków.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-20 14:20:40 Zofia Witam serdecznie. Czy nasza gmina otrzymała juz pieniążki w ramach programu 500? Na kiedy planowane są pierwsze wypłaty i od czego zależy która rodzina dostanie w pierwszej kolejności te pieniążki? Czy ma wpływ na to również data złożenia wniosku czy raczej sytuacja rodziny? Dziękuję za odpowiedzi. P.S. Nasza gmina powinna być dumna z Takiego Wójta. Pozdrawiam
Szanowna Pani Zofio!
W dniu 18 kwietnia br. gmina otrzymała pierwsze środki na wypłatę w ramach programu 500 plus. Wypłaty będziemy realizować wg. daty złożenia wniosku. Pierwsze wypłaty zrealizujemy jeszcze w kwietniu ( prawdopodobnie będzie to dotyczyć wniosków, które zostały złożone przed 5 kwietnia). Środków na wypłatę starczy dla wszystkich wnioskodawców.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-12 15:01:17 Ania Witam,kiedy w naszej gminie ruszą pierwsze wypłaty z programu 500+?Wiem,że jest na to czas 3 miesięcy ale chciałam tak orientacyjnie wiedzieć.Pozdrawiam serdecznie.
Szanowna Pani!
Jeżeli tylko na czas pieniądze na ten cel zostaną przekazane naszej gminie, to pierwsze wypłaty w ramach programu 500 plus zostaną zrealizowane jeszcze w miesiącu kwietniu.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-13 07:45:15 ANNa Witam, mam pytanie czy w tym roku szkolnym będą zrealizowane Pana słowa odnośnie zdolnych dzieci- wyjazd np. nad morze jako nagroda dla nich?
Szanowna Pani!
Jak pani wie, w naszej gminie rodzice nie płacą już na Radę Rodziców, a z tych właśnie środków do tej pory kupowane były nagrody na zakończenie roku szkolnego. Teraz dodatkowo funkcję sponsora nagród dla wszystkich najzdolniejszych dzieci przejmuje gmina, według mnie tak powinno być zawsze, bo to szkoła ze środków gminnych powinna nagradzać najlepszych, a nie sami rodzice płacąc na Radę Rodziców. Co zaś się tyczy innego rodzaju nagradzania dzieci, to w tej sprawie miałem kilka spotkań z Radami Rodziców placówek oświatowych terenu całej gminy i po rozmowie z rodzicami ustaliliśmy, żeby poszukać innego rodzaju nagradzania dzieci niż wyjazdy wakacyjne. Rodzice argumentowali to tym, że przecież najmłodsze dzieci nie skorzystają z takiego wyjazdu (klasy I-IV), że w okresie wakacji rodzice mają swoje plany i w sumie trudno będzie skompletować grupę na taki wyjazd. Wspólnie ustaliliśmy, że gmina zorganizuje wyjazdy na zielona szkołę( w czasie roku szkolnego) dla wszystkich uczniów w osobnym cyklu szkoła podstawowa i gimnazjum. Roczny koszt takiego przedsięwzięcia to ponad 70 tysięcy złotych. Dlatego też, dla wszystkich uczniów klas 6 szkół podstawowych w całości finansujemy pięciodniową zieloną szkołę nad polskim morzem( miesiąc maj), a dla wszystkich uczniów II klasy gimnazjum zieloną szkołę w Karkonoszach ( ze zwiedzaniem czeskiej Pragi – miesiąc wrzesień lub początek października). Na zakończenie nauki w gimnazjum także przewiduję miłą niespodziankę dla naszych absolwentów, tak aby mieli pamiątkę z nauki w placówkach oświatowych naszej gminy. Myślę, że zarówno uczniowie jak i rodzice będą zadowoleni, tym bardziej że nie muszą już płacić 50 zł na Radę Rodziców.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy

2016-04-13 07:58:21 Karolina Ciepielanka Szanowny Panie Wójcie,\r\nz daleka obserwuję to co dzieje się w Ciepielowie i tym razem nie kieruję pytania, a jedynie oznajmienie, iż jestem pod ogromnym wrażeniem tego co robi Pan dla Naszej Gminy. Szczególnie cieszy fakt, że kwestie budowy/rozbudowy infrastruktury sportowo- rekreacyjnej nie zostały zepchnięte na dalszy plan, a wręcz przeciwnie, dużymi krokami zmierzaja w kierunku urzeczywistnienia! Podsumowując troszkę po angielsku: WELL DONE, Panie Wójcie!
Pani Karolino,
Skoro „well done”, to obiecuję, że na tym nie poprzestaniemy i nasze starania w zakresie rozbudowy bazy sportowej będziemy kontynuować. Jeszcze w tym roku, opracujemy kompletny projekt na zagospodarowanie kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Ciepielowie. W 2015 roku przeprowadziliśmy procedurę uwłaszczeniową gruntów na tzw. „stodółkach” i w tym miejscu w latach 2017 -2018 zamierzamy wybudować obiekt, który docelowo ma zapewnić wszystkim mieszkańcom gminy realizację ich pasji sportowych. Od lekkiej atletyki, po gry zespołowe( siatkówka, koszykówka, siatkówka plażowa, piłka nożna), tenis ziemny, badminton, siłownie zewnętrzne, place zabaw i miasteczko ruchu drogowego, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękuję za e-maila i troszeczkę łamaną angielszczyzną - we invite you to Ciepielow
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-08 08:14:50 Franek Witam. Chciałem zapytać jak wygląda sytuacja z oczyszczalniami ścieków, deklarowany termin realizacji już dawno minął, na swoim blogu nie wspomina Pan ani słowem tej sprawy, proszę o jakieś informacje w tej sprawie. Pozdrawiam.
Szanowny Panie!
Na wszystkich zebraniach sołeckich informowałem, że przydomowe oczyszczalnie ścieków będziemy budować w oparciu o dofinansowanie unijne. Taka była zarówno moja jak i całej Rady Gminy decyzja. Jeżeli można uzyskać dofinansowanie unijne ( a środków na realizacje zadań dla gmin jest coraz mniej) to trzeba to wykorzystać. Tym bardziej, że właśnie dzięki temu zapłaci pan za przydomową oczyszczalnię ścieków tylko 1500,-zł a nie 12 tysięcy. Dlatego też wszystkie środku budżetowe przeznaczyliśmy na budowę tegorocznych dróg i inwestycje oświatowe. Nabór wniosków w zakresie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków miał być uruchomiony w czerwcu 2015 roku, niestety Urząd Marszałkowski w Warszawie do tej pory nie ogłosił naboru wniosków. W żadnym wypadku nie wycofujemy się z naszych planów dalszej budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, co więcej uruchomiliśmy tegoroczny nabór na wykonanie nowych projektów. Chcemy złożyć jak największy wniosek, aby po pierwsze uzyskać jego jak najlepszą ocenę złożonego wniosku, a po drugie jak największe dofinansowanie. Musimy po prostu cierpliwie czekać, aż Urząd Marszałkowski w ramach PROW-u ogłosi nabór wniosków. Niestety, aby skorzystać z dofinansowania unijnego nie możemy najpierw wykonać inwestycji, a później aplikować o środki unijne. Od początku nowej perspektywy unijnej na lata 2014 - 2020 obowiązują nowe dyrektywy, w ramach których najpierw składa się wnioski, przechodzi się procedurę aplikacyjną oceny wniosku, podpisuje się umowę na dofinansowanie, dopiero wówczas można przystąpić do realizacji budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Trzymamy rękę na przysłowiowym pulsie i czekamy na ogłoszenie o naborze wniosków. Bezpośrednio po ocenie naszego wniosku będziemy z zainteresowanymi mieszkańcami podpisywać stosowne umowy. Mam nadzieję że nabór zgodnie z obietnicami ruszy w najbliższym czasie, zależy to jednak od jednostki zarządzającej w Warszawie.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-06 12:01:49 RUDI Szanowny Panie Szewczyk Wójcie Gminy Ciepielów chciałem zwrócić uwagę na problem ośrodka zdrowia a mianowicie z trudnością dostania się na wizytę do lekarza. W czasie ostatniego tygodnia o godz. ósmej trzykrotnie próbowałem się zarejestrować i niestety bez skutku. Rozumiem do lekarza specjalisty,choć to też nie powinno mieć miejsca ale do lekarza rodzinnego trudne do wybrażenia. Problem poddaję pod rozwagę.
Szanowny Panie!
Sprawa kolejek do lekarza pierwszego kontaktu jest mi znana od dłuższego czasu. Temat ten poruszany był na Radzie Gminy. Po prostu nie ma lekarzy, którzy chcieli by pracować w wiejskim ośrodku zdrowia. W tej sprawie zamieszczaliśmy i zamieszczamy ogłoszenia. Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia. Ale niestety lekarzy, którzy chcieli by podjąć pracę nie ma. Temat ten jest też oczkiem w głowie nowego Ministra Zdrowia, miejmy nadzieję, że rozwiązania systemowe w tej sprawie przyczynią się do zmiany sytuacji. Nasza Gmina bardzo chętnie przyjmie do pracy nowego lekarza, tym bardziej, że jeszcze w tym roku podejmujemy działania inwestycyjne związane ze zmianą siedziby i warunków funkcjonowania naszego gminnego SPZOZ-u i chciałbym żeby to nie był tylko budynek, ale miejsce gdzie nasi mieszkańcy uzyskają pomoc w zakresie medycznym.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2016-04-06 11:05:54 Barbara Zastanawiam się czy Pan sobie sam nie pisze pytań, by w odpowiedziach pisać co jest wygodne \r\nTen blog to chyba strata czasu
Szanowna Pani !
Pytania jak Pani widzi piszą pytający. W odpowiedziach zawsze staram się udzielić odpowiedzi, tak aby były jak najbardziej zrozumiałe. A blog Szanowna Pani nie jest stratą czasu, skoro Pani go czyta, za co dziękuję. Właśnie dzięki takim osobom jak Pani, przez dwa miesiące blog odwiedziło ( bez straty swojego czasu jak mniemam) ponad 6 tysięcy czytelników. Więc warto Szanowna Pani, warto, bo to przecież najszybsza i najprostsza komunikacja z mieszkańcami.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-04 12:30:08 Piotr We wtorek jechałem przez Stary Ciepielów obok byłej Stacji Wykupu Tytoniu na ciągnik spadł mi konar drzewa.Przyjrzałem się tym drzewom i dziwię się że mieszkańcy tych okolic nie alarmują.Jeździ tam autobus szkolny a te drzewa są w złym stanie.Myślę że to zagrożenie dla dzieci i okolicznych mieszkańców.Każdy będzie myślał dopiero jak coś się wydarzy.Wiem że ma Pan dużo pracy którą perfekcyjni e wykonuje ale myślę że to jest pilne
Szanowny Panie Piotrze!
Znam sprawę przez Pana zgłaszaną. Tematem zająłem się podejmując decyzję o budowie drogi asfaltowej przy byłym wykupie tytoniu. Gmina posiada już stosowne pozwolenie na wycinkę drzew. Problem jest tylko z ich usunięciem. Najpierw okoliczni mieszkańcy chcieli usunąć drzewa w zamian za drzewo na opał, ale jak się okazało, że przy wycince będzie problem z linią energetyczną nikt nie chce ponosić kosztów z tym związanych. W ostateczności drzewa zetną pracownicy Urzędu Gminy, a drzewo zagospodarujemy na potrzeby kotłowni komunalnych.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów


2016-04-01 12:57:17 Ania Witam serdecznie,chciałam zostawić dziecko drugi rok w zerówce,teraz będzie syn uczęszczał do Wielgiego.Czy muszę złożyć jakieś dokumenty,aby syn chodził drugi rok do zerówki w Wielgiem?Jeśli tak to gdzie mam złożyć dokumenty?Dodam że podpisywałam jedynie wstępną deklaracje w szkole.Z góry dziękuje za informacje.Pozdrawiam.
Szanowna Pani Anno!
Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty, jeśli już złożona została deklaracja ponownego odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w Przedszkolu w Wielgiem.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-04-04 12:31:40 Marta Witam Panie wójcie.\r\nNie znam ustaw na zasadzie których pracuje GOPS i jestem bardzo niezadowolona , że rodziny , w których jest np. alkoholik ma większe prawa do świadczeń niż uczciwie pracujący człowiek. Mi nie przysługuje za darmo zupa dla dzieci, ponieważ Panie z Gopsu powiedziały ,że mam ziemię i nie ma innych przesłanek typu alkoholizm w rodzinie. Pomimo ukończonych studiów nie pracuję zawodowo ale staram się wraz z mężem by uczciwie pozyskać dochód,płacimy podatki nie tylko z ziemi ale też z działalności. Czasem jest tak że niestety nie ma zleceń i nie ma pieniędzy i nie mogę w Gopsie starać się o jakąkolwiek pomoc dlaczego bo mam 4 ha ziemi. Najgorsze jest to, że wraz z mężem zasuwamy po to by gmina z naszych podatków opłacała \" biednych alkoholików\" próżniaków i nieudaczników. Moim zdaniem takie rodziny co biorą dodatkowe świadczenia powinny być bardziej sprawdzane. Nieraz słyszę od takich osób jak Urząd Pracy ich kieruje do jakiegoś zajęcia a oni odmawiają. Pieniądze z gminy biorą chętnie. Moim zdaniem prawo do pomocy powinni mieć też osoby , którym np. kiepsko wypadł miesiąc i nie mają za co żyć. Po to pracują by ich gmina czasem wspomogła.
Szanowna Pani!
Oczywiście zgodzę się z Pani stwierdzeniem, że osoby samotne, bezrobotne, mające problem z alkoholem korzystają z pomocy i wsparcia Ośrodka. Należy również zauważyć, że nie są to jedyni klienci pomocy społecznej. Rodziny, które naprawdę potrzebują pomocy nigdy nie zostały pozostawione bez wsparcia GOPS. Wniosek złożony przez osobę nie pozostanie bez rozpatrzenia. Zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy na podstawie którego zostanie wydana decyzja. Pracownicy Ośrodka działają i muszą działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Prawo do świadczeń pieniężnych i niepieniężnych z pomocy społecznej przysługuje osobom i rodzinom w przypadku występowania jednej z przesłanek wynikających z ustawy o pomocy społecznej tj. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeby ochrony ofiar handlu ludźmi, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo- wychowawczych, trudności w integracji cudzoziemców, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizm lub narkomania, zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa oraz klęska żywiołowa lub ekologiczna, a których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego tj.
1.osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza kwoty 634,00 zł.
2.osobie w rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 514,00 zł lub kwoty 771 zł w przypadku dożywiania dziecka w szkole.
Dochód z powierzchni użytków rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosi obecnie 288 zł. W szczególnie uzasadnionych przypadkach osobie albo rodzinie o dochodach przekraczających kryterium dochodowe może być przyznany specjalny zasiłek celowy w wysokości nieprzekraczającej odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub rodziny, który nie podlega zwrotowi lub zasiłek okresowy, zasiłek celowy lub pomoc rzeczowa, pod warunkiem zwrotu części lub całości kwoty zasiłku lub wydatków na pomoc rzeczową. Pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości. Wspiera również osoby i rodziny w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwia im życie w warunkach odpowiadających godności człowieka. Nie jest prawdą, że osoby o których Pani wspomina bez żadnych ograniczeń pobierają zasiłki. Już drugi rok w naszej Gminie organizowane są prace społecznie użyteczne, gdzie osoby korzystające z pomocy społecznej kierowane są do prac porządkowych.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2016-03-23 08:52:22 Marta Witam,\r\nJestem mieszkanką Wielgiego i cieszy mnie fakt powstania przedszkola i oddz. 0. Wreszcie nasze pociechy będą miały warunki do zabawy i nauki ale także będzie odpowiednia higiena. Często słyszę jak rodzice z Ciepielowa i z Bąkowej narzekają , że będą dzieci w Wielgiem. A więc apel czy WY rodzice patrzycie na własne potrzeby czy na dzieci? Nie wiem czy chcielibyście się gnieździć w ; klitkach; z 2 ubikacjami na 50- 60 osób..Dzieciaki też potrzebują intymności. Ja woziłam swoje dzieci do przedszkola w Ciepielowie i korona mi z głowy nie spadła ani innym rodzicom z Wielgiego, więc wreszcie jak jest coś nowego to zamiast narzekać to patrzcie jaki to plus dla dzieci .
Szanowna Pani Marto!
Nic dodać nic ująć. Dziękuję za pytanie, chociaż w sumie to zadane zostało nie do mnie tylko do rodziców. Ze swej strony mogę tylko dodać, że wizytując co kilka dni budowę, jestem pod ogromnym wrażeniem postępów, ale i jakości wykonanej pracy. Oczy się cieszą, dusza raduje, że w tak zaniedbanym budynku można było wyczarować takie wspaniałe przestrzenie i to w całości dostosowane do potrzeb naszych najmłodszych dzieci. W najbliższych dniach pomalowane zostaną pomieszczenia wewnątrz budynku. Paleta kolorów będzie radosna, a każda sala będzie w innym kolorze. Za chwilę dojdą do tego wykładziny podłogowe typu „gamrat” to także będzie element dekoracyjny. Poziom wykończenia jest o bardzo wysokim standardzie, a w całej naszej gminie nie widziałem tak dobrze wykonanych prac w zakresie glazury i terakoty w łazienkach czy pionie kuchennym. W budżecie posiadamy wystarczające środki, aby wyposażyć przedszkole w mebel i pomoce przedszkolne, zabawki i inny elementy do codziennego użytku najmłodszych dzieci. Mam nadzieję, że rodzice z całej gminy będą zadowoleni z warunków jakie zapewnimy dzieciom.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy

2016-03-23 08:51:09 Zbigniew Panie wójcie, przeglądam stronę internetową gminy, a od niedawna pańskiego bloga. Jako mieszkaniec gminy Ciepielów jestem zadowolony z pana pracy, w szczególności z poczynionych w tym i poprzednim roku inwestycji, ale i wszystkich poprzednich, które pan w swoim wójtowskim życiu już wykonał. Zastanawiam się tylko skąd pan bierze tyle sił, skąd tyle pomysłów i że w ogóle się panu chce to dla nas wszystko robić po tych ostatnich wyborach. Przecież ludzie i tak mają klapki na oczach i wystarczy hasło czas na zamiany i będą głosować na kogokolwiek. To nic, że ten ktokolwiek nic nie umie, że straci się to co zbudowane, ważne, że nowy, że obieca gruszki na wierzbie i pracę w urzędzie i szkołach wszystkim, albo znowu napiszą list otwarty z setkiem bzdur, które później odszczekają w sądzie. Ludzie i tak pewnie zagłosują za zmianą, bo pan już był, że panu starczy. Nie wiem czy warto się tak zarzynać, chociaż ja jako mieszkaniec gminy nie muszę już ukrywać swojego pochodzenia, bo to nam teraz zazdroszczą ludzie z sąsiednich gmin.
Szanowny Panie Zbyszku!
Zarówno strona internetowa jak i uruchomiony od lutego blog, mają zadanie jak najszybszego przekazania mieszkańcom gminy Ciepielów, ale i wszystkim zainteresowanym rozwojem naszej gminy, informacji o tym co robimy, co u nas się dzieje. Cieszę się, że blog spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Ze statystyk odwiedzin wynika, że miesięcznie odwiedzany jest przez 3 tysiące osób. To bardzo dużo i potwierdza to, że ludzie chcą tych informacji. Ten blog to rodzaj spowiedzi, z tego co robię na co dzień. Kilak minut poświęconych dziennie i wszyscy mogą zobaczyć, co w dniu dzisiejszym się wydarzyło. Co do pańskiego pytania skąd biorę na to czas i chęci, odpowiedź jest prosta. To ludzie mnie wybrali, chcę i muszę wsłuchiwać się w ich problemy. Dopóki jestem wójtem będę te problemy rozwiązywać, aby wszystkim naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Każdy ma prawo dostępu do wodociągu, asfaltowej drogi, oświetlenia ulicznego, przydomowej oczyszczalni ścieków. To dzisiaj zwykły standard życiowy, który i nam mieszkańcom wsi się należy. Chce zapewnić normalne warunki opieki przedszkolnej i szkolnej. Chce dać mieszkańcom możliwość uprawiania sportu i rekreacji. Realizując te działania nie patrzę na to, czy dzięki temu wygram czy przegram wybory, to jest najmniej istotne. Istotne jest tylko zadowolenie i szczęście mieszkańców naszej gminy. Na ostatnim spotkaniu z wicemarszałkiem Rajkowskim, po kilku chwilach rozmowy, marszałek powiedział do mnie, że mam swoiste samorządowe ADHD. Że cieszy się, że są tacy wójtowie, którzy pomimo już kilku kadencji pełnienia funkcji wójta żyją gminą, ciągle planują i realizują inwestycje. O to przecież chodzi w naszej samorządowej służbie dla mieszkańców. Co zaś się tyczy osób, które mi źle życzą, które w okresie wyborczym posuwają się do chwytów poniżej pasa, w odpowiedzi przytoczę słowa Matki Teresy z Kalkuty, która powiedziała kiedyś „W jedną noc ktoś może zniszczyć, to co budowałeś przez lata: Buduj mimo wszystko!”
Serdecznie pozdrawiam, dziękuję za miłe słowa, z pewnością będą one motorem napędowym do dalszych działań na rzecz rozwoju naszej pięknej gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2016-03-11 13:42:32 Marek Witam. Przeglądając stronę internetową gminy Ciepielów, czytając o licznych inwestycjach dotyczących, np. budowy nowych dróg, brakuje mapy gminy, na której można zobaczyć sieć dróg gminnych. Taka mapa pomogłaby, np. w zaplanowaniu rodzinnej wycieczki rowerowej po okolicznych wsiach, ale również osoby odwiedzające tę stronę mogłyby bliżej poznać naszą gminę. Świetnym pomysłem byłoby zaproponowanie gminnych tras rowerowych, ponieważ te proponowane przez Związek Gmin nad Iłżanką prowadzą głównie drogami powiatowymi, pomijając wiele ciekawych zakątków.
Szanowny Panie Marku!
Właśnie zakończyliśmy inwentaryzację dróg na terenie gminy, w ramach której wykonano szczegółową mapę sieci dróg gminnych. W najbliższym czasie postaramy się umieścić mapę na stronie naszej gminy. Co do wyznaczenia szlaków rowerowych mogę na razie tylko obiecać , że postaram się aby w nowym folderze ZGnI umieścić trasę rowerową z atrakcjami naszej gminy.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-03-11 15:08:48 Zofia Szanowny Panie Wójcie!!! \r\nCzy Gmina Ciepielów jest jak inne gminy w tym kraju odpowiedzialna za szkoły? Jeśli tak to ja bardzo proszę o zajęcie się wreszcie ZPO w Ciepielowie. PSP jeszcze ujdzie choć niektóre panie nie potrafią docenić tego co wywalczyły i dalej mieszają ale gimnazjum to dramat!!!! Nauczyciele z dyrektorką na czele zajmują się knuciem i politykowaniem zamiast edukacją naszych dzieci!!! Ile to jeszcze ma trwać? Może czas najwyższy rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji kijami i zatrudnić nauczycieli a nie polityków? Jeśli Wójt ma jakiś wpływ to proszę się tym zająć bo to wstyd dla nas wszystkich.
Szanowna Pani Zofio!
Tak, jestem wraz z Radą Gminy odpowiedzialny za gminną oświatę. Nie mniej jednak to nauczyciele uczą nasze dzieci, a na pracę nauczycieli zgodnie z ustawą o systemie oświaty ma wpływ tylko i wyłącznie dyrektor danej placówki oświatowej. Ma pani rację, że szkoła nie powinna zajmować się polityką. Czy się zajmuje nie wiem i daleki jestem żeby to oceniać. Zgodnie z przepisami prawa mam wpływ i to dość ograniczony na dyrektorów placówek oświatowych ( wójt samodzielnie nie może nawet wybrać dyrektora, wyboru dokonuje komisja składająca się z co najmniej 8 osób, w której przedstawicielami organu prowadzącego są tylko 3 osoby). Zarówno ja, jak i Rada Gminy stwierdziliśmy, że koncepcja działania naszej oświaty na zasadach dotychczasowego Zespołu Placówek Oświatowych wyczerpała się i czas to zmienić. Dlatego też w dniu 31 grudnia 2015 roku Rada Gminy podjęła decyzję o rozwiązaniu z dniem 31 sierpnia 2016 roku Zespołu Placówek Oświatowych w Ciepielowie. Od 1 września przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum będą oddzielnymi placówkami, zarządzanymi przez osobnych dyrektorów. Z pewnością przyczyni się to do sprawniejszego zarządzania placówkami oświatowymi, a przede wszystkim na pełnej odpowiedzialności dyrektorów za swoje placówki.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-03-23 08:54:13 mama sportowca Chciałam zapytać dlaczego zostały zabrane dzieciom marzenia o piłce nożnej?Dzieci kochają ten klub a pan z góry ich skreślił .W oczach tych 70 dzieci okazał się pan tym kimś złym.Wiemy doskonale że w każdej instytucji możliwe są przesunięcia ;więc bardzo prosimy o jeszcze jedno rozpatrzenie sprawy naszych dzieci .Rodzice odwdzięczą się w następnych wyborach!!!
Szanowna Pani!
Nikt dzieciom nie zabrał żadnych marzeń o piłce nożnej. Wręcz odwrotnie, jednomyślną decyzją wraz z radnymi Rady Gminy w Ciepielowie, na wniosek rodziców ( pisma rodziców szkół podstawowych w Bąkowej i Ciepielowie) podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dla wszystkich dzieci z terenu gminy Ciepielów pozalekcyjnych zajęć sportowych. Zajęcia te prowadzone są od 15 marca br. we wszystkich placówkach na terenie naszej gminy. Uruchomiliśmy zajęcia z piłki nożnej dla chłopców w szkołach podstawowych i w gimnazjum. Dla dziewczynek, uruchomiliśmy zajęcia piłki nożnej w Bąkowej, a dla uczennic z Ciepielowa zajęcia piłki siatkowej zarówno dla szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zobowiązaliśmy się do opłacenia trenerów ( ze wszystkimi już podpisaliśmy umowy do końca 2016 roku) zakupu strojów ( zleciliśmy już wykonanie strojów do piłki siatkowej) kolejne drużyny otrzymają stroje sukcesywnie. Stroje, tak jak przystało na drużyny finansowane ze środków gminnych będą opatrzone herbem gminy, nazwą szkoły i jeszcze hasłem promującym gminę Ciepielów. ( Chyba się Pani zgodzi, że absurdalnym jest fakt wydatkowania w roku 2015 przez gminę Ciepielów 40 tysięcy złotych na działalność klubu, który nie reprezentował podczas rozgrywek sportowych gminy, a prywatne firmy, których logo zawarte było na koszulkach klubowych! ). Sfinansujemy także zakup niezbędnego sprzętu. Liczba dzieci, które już zapisały się na zajęcia pozalekcyjne jest dwa razy większa niż liczba dzieci korzystających z zajęć sportowych prowadzonych przez Stowarzyszenie. Ale w przypadku zajęć zorganizowanych przez gminę, nikt nie wymaga od rodziców comiesięcznej dodatkowej wpłaty na klub. Jeszcze raz pokreślę, że gmina Ciepielów rocznie wydatkowała na działalność klubu 40 tysięcy złotych i w ramach tych środków zajęcia dla dzieci powinny być bezpłatne. Zorganizowane przez gminę zajęcia pozalekcyjne są i będą całkowicie bezpłatne.
Co zaś się tyczy zajęć prowadzonych przez klub w ramach działalności Stowarzyszenia, nikt nie obiecywał, że działalność klubu będzie finansowa na zawsze. Za działalność Stowarzyszenia odpowiada Zarząd na czele z panią Prezes Stowarzyszenia. Jeżeli ktoś podjął się działania w Stowarzyszeniu to znaczy, że wie jak pozyskać pieniądze. Jest przecież tak wiele środków, które Stowarzyszenie może pozyskać z zewnątrz, na przykład możliwość pozyskania środków na podstawie Decyzji nr 18 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26.02.2016 r. w sprawie ogłoszenia Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Trzeba jednak zacząć działać, a nie tylko zarządzać najprostszymi środkami podarowanymi przez gminę i narzekać, że to za mało, że gmina powinna dać więcej”. Otóż nie Szanowna Pani, budżetem gminy Zarządza Wójt i Rada Gminy. Podjęliśmy decyzję, aby zajęcia sportowe dla dzieci odbywały się na terenie placówek oświatowych i decyzję tą wdrażamy w życie. Czas pokaże, jak rodzice się odwdzięczą. Nie musi mnie Pani straszyć, nie jestem przywiązany do fotela wójta na zawsze, a mandat jaki otrzymałem zobowiązuje do celowego i gospodarnego wydatkowania środków jakimi dysponuje gmina. Ja i radni staramy się zarządzać gminnym budżetem tak aby w miarę możliwości z wydatkowanych środków mogło skorzystać jak najwięcej mieszkańców gminy. A co będzie w następnych wyborach to w tej chwili najmniej istotne. Są przecież tacy, którzy krytykują i podważają moją decyzję o budowie sali gimnastycznej, termomodernizacji budynku szkoły i budowie trzech wielofunkcyjnych boisk ze sztucznej nawierzchni wraz z zagospodarowanie terenu wokół szkoły podstawowej w Ciepielowie. Zarówno ja, jaki i radni gminy decydując się na te inwestycje jesteśmy tego świadomi, ale wiemy, że robimy to dla dobra naszych dzieci. Bo nasze dzieci na to zasługują.
Pozdrawiam serdecznie.Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów

2016-03-11 15:18:47 Andrzej Panie wójcie chce zapytać czy jest sens likwidować przedszkole w Bąkowie czy to jest tylko wymysł pani dyrektor
Szanowny Panie Andrzeju!
Gmina nie może zlikwidować przedszkola w Bąkowej, bowiem przedszkola w Bąkowej nie ma. W ramach szkoły do tej pory, z uwagi na brak możliwości lokalowych funkcjonował tzw. oddział zerowy. Od przyszłego roku dla wszystkich dzieci w gminie udostępniamy warunki wychowania przedszkolnego na jakie nasi najmłodsi mieszkańcy zasługują, dlatego też to Przedszkole w Wielgiem będzie realizowało wychowanie przedszkolne.
Po zakończeniu procesu rekrutacji do klas pierwszych i przedszkola zorganizuję spotkanie z rodzicami z Bąkowej i mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy rozwiązanie zadowalające wszystkich zainteresowanych.
Z poważaniem. Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-02-05 14:52:20 Radosław Czy planujecie Państwo pozyskać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców? WFOŚ, NFOŚ, BOŚ, RPO? Pozdrawiam\r\n
Szanowny Panie!
Podczas przeprowadzonych zebrań z mieszkańcami gminy, tylko jedna osoba wyraziła zainteresowanie uruchomieniem w naszej gminie programu instalacji fotowoltaiki. O tym jednakże, czy będziemy ubiegać się o dofinansowanie unijne w tym zakresie będę wiedział po przeprowadzeniu dyskusji na ten temat na najbliższych posiedzeniach komisji Rady Gminy i podjęciu w tej sprawie decyzji. W tym roku, zgodnie z przyjętym budżetem gminy największy nacisk kładziemy na inwestycje drogowe i inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury oświatowej, jednocześnie przygotowujemy się do bardzo dużego zadania przy unijnym dofinansowaniu w zakresie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie całej naszej gminy i budowy nowej oczyszczalni ścieków w Ciepielowie. Jeżeli zapadnie decyzja o finansowaniu fotowoltaiki, stosowną informacje przekażemy wszystkim mieszkańcom gminy.
Z poważaniem Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-01-29 09:40:35 Halina Witam! W związku z kolejną reformą oświaty i odroczeniem \r\nobowiązku szkolnego wobec 6-latków mam pytanie gdzie w przyszłym roku \r\nszkolnym będą się uczyć dzieci chodzące do \"zerówki\"? Obecnie sa to trzy \r\ngrupy, w przyszłym zakladamy że będzie ich dwie bo jedna z grup to dzieci \r\nodroczone i pójdą już normalnie do pierwszej klasy .\r\n
Szanowana Pani Halino!
Jak słusznie pani zauważyła w związku z kolejną reformą oświaty i odroczeniem obowiązku szkolnego sześciolatków! Znowu zafundowano nam zmiany w zakresie organizacji gminnej oświaty. Gdyby tej zmiany nie wprowadzono, założyliśmy, że w nowo powstałym przedszkolu w Wielgiem będą korzystać z wychowania przedszkolnego wszystkie dzieci trzy, cztero i pięcioletnie. W związku z tym zaplanowaliśmy inwestycje gminne, które dotyczą nie tylko dotychczasowej szkoły podstawowej w Ciepielowie ale i budynku w którym do tej pory mieściła się zerówka ( ul. Batalionów Chłopskich). W tej chwili jesteśmy na etapie ogłaszania postępowań przetargowych w tym zakresie, jeżeli starczy środków finansowych na wszystkie zadania, zmieni się miejsce nauki wychowania przedszkolnego dla sześciolatków. Natomiast jeżeli środków zabraknie na wszystkie zaplanowane w budżecie inwestycje związane z oświatą to miejsce nauki sześciolatków nie ulegnie zmianie. Poinformujemy wszystkich rodziców gdzie będą się uczyć dzieci. Znajdziemy rozwiązanie, które mam nadzieje spotka się z aprobatą rodziców.
Z poważaniem Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-01-29 09:37:44 mieszkaniec gminy Witam. Panie Wójcie ostatnio na spotkaniu ze znajomymi \r\nrozmawiałem o inwestycjach w naszej gminie. Moi koledzy mieli sie czym \r\npochwalić a ja po za linią wodociągu która zostala zbudowana kilka lat temu, nie miałem o czym opowiadać. Nasze sołectwo ma wiele potrzeb, główną \r\nbolączką jest odwodnienie pól a raczej modernizacja zaniedbanego \r\nodwodnienia, oraz internet, telefon. Mieszkamy w centrum Polski a jesteśmy \r\nwykluczeni z moźliwości korzystania z większości uslug świadczonych w tym \r\nzakresie. Mam pytanie, czy nasza gmina w ramach swoich inwestycji mogla by \r\nuwzględnić powyźsze potrzeby i kiedy to nastąpi? Dziękuję.\r\n
Szanowny Panie!
W odpowiedzi na Pana pytanie, informuję, że zadaniem gminy w dzisiejszych realiach ustawowych nie jest umożliwianie dostępu do internetu i zakładanie telefonów ( tym bardziej że postęp technologiczny w tym zakresie umożliwia dostęp do tych mediów za pośrednictwem sieci komórkowych, a telefonią stacjonarną zajmuje się Telekomunikacja Polska), co zaś się tyczy odwodnienia pól to jest to zadanie spółek wodnych. Natomiast w odpowiedzi na stwierdzenie, że nic się nie robi w sołectwie Anusin, to zapraszam pana na spotkania, które organizowane są z mieszkańcami w Anusinie, tam można zgłosić swoje uwagi i porozmawiać o sprawach nurtujących mieszkańców - czego ostatnim efektem jest wykonanie lapm oświetlenia ulicznego oraz nowy przystanek autobusowy. W tym roku po przeprowadzonych już z mieszkańcami Anusina konsultacjami w sprawie budowy drogi w budżecie gminy przeznaczyliśmy na generalną modernizację drogi 528.000,-zł ( największe tegoroczne zadanie inwestycyjne realizowane przez gminę w zakresie budowy dróg), więc mam nadzieję, że na następnym spotkaniu z kolegami będzie miał się pan czym pochwalić.
Artur Szewczyk wójt gminy Ciepielów
2016-01-26 09:21:32 Anna Witam Pana Wójta! Chciałam prosić o reakcje związaną z wyjazdem z Ranachowa B na drogę powiatowa w stronę Kazanowa. Pacjenci Ośrodka fizjoterapii nie zważają na żadne zasady i parkują po obu stronach drogi, \"\"metr\"\' za skrzyżowaniem. Ominąć ich jest ciężko, a wyminąć się z innym autem graniczy z cudem, nie uszkadzając samochodu. Jest parking zrobiony przez gminę, a i tak droga w tamtą stronę jest całkiem zastawiona. Proszę o reakcje, bo kiedyś jak ktoś się zagapi to będzie wypadek. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Szanowna Pani Aniu! Problem poruszony przez Panią był także zgłoszony podczas ostatniego zebrania sołeckiego. W najbliższym czasie, wspólnie z Policją( uzgodnienie znaku zakazu zatrzymywania się ) rozwiążemy problem.
Z poważaniem. Artur Szewczyk - wójt gminy Ciepielów

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.