Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 99

Spotkanie poetyckie w Radomiu w Klubie Ygrek z poetą Mariuszem Sakowskim

 Dnia 5 października 2015 jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca do Klubu „Ygrek”w Radomiu, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”, tłumnie przybyli miłośnicy poezji.Jeśli się mówi, że niektórzy ludzie są „skazani” na pisanie, to taką właśnie osobą jest dzisiejszy gość „Ygreka” i Koła Poezji Nieodkrytej „Szuflada” poeta mieszkający w Gminie Ciepielów, pan Mariusz Sakowski. Jest on autorem już kilku tomików z wierszami.

 

Są to: „Dramaty Róży”, „Ptak i sen”, „W biegu przed chmurą”, „Egzamin z tożsamości”, „Jutro zawsze nadchodzi dzień”i „Światłoczułość”. 
    Ten młody poeta, jak sam powiedział zebranym w Klubie gościom, ma ogromną potrzebę poprzez wiersz wyrazić swoje myśli, uczucia i nagromadzone emocje. Ma świadomość, że nie każdy z nich dotrze do serca czytelnika czy też słuchacza, ale pisząc dedykuje je wszystkim ( nie tylko tym, którzy uwierzyli w jego talent).
    Zebrani dzisiaj klubowi miłośnicy poezji docenili twórczość Mariusza Sakowskiego. Z wielką uwagą wsłuchiwali się w czytane przez niego wiersze i mam wrażenie, że na chwilę jego poezja uniosła wszystkich ponad szarą rzeczywistość, chwyciła za serca i długo trzymała w swoich objęciach. Czy można się dziwić, że podziękowano poecie gromkimi brawami za to dzisiejsze, niezwykłe wydarzenie?  
    Jak nam zdradził na koniec spotkania, już wkrótce ukaże się kolejny tomik jego wierszy, bowiem jest po wstępnej rozmowie z Panem Adolfem Krzemińskim (regionalistą, poetą i inicjatorem wielu kulturalnych wydarzeń) Prezesem Stowarzyszenia Grupy Literackiej „Łuczywo”. Pan Adolf Krzemiński z wielkim zaangażowaniem zajmuje się popularyzowaniem poezji, dlatego cieszy fakt, że dostrzegł subtelność wierszy poety z niewielkiej wsi Rekówka. 
    Jeszcze w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie zorganizowane spotkanie z poezją z udziałem pana Mariusza Sakowskiego. 
 

Dodano 29.10.2015 
 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.