Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 87

Umowa na budowę przedszkola podpisana

W dniu 27 sierpnia wójt gminy Ciepielów podpisał umowę na realizację zadani „Termomodernizacja i adaptacja budynku po byłej szkole w Wielgiem na przedszkole samorządowe”, zgonie z rozstrzygniętym przetargiem wykonawcą prac będzie firma HAN-BUD z Radomia, całkowita wartość zadania wraz z projektem i nadzorem inwestorskim to ponad 1, 67 mln zł.


   Budowa nowego przedszkola z przeznaczeniem dla wszystkich dzieci z terenu gminy jest głównym tegorocznym zadaniem inwestycyjnym w zakresie gminnej oświaty. Temat budowy przedszkola, a zwłaszcza poprawy warunków realizacji na terenie gminy wychowania przedszkolnego był poruszany od dawna. Wraz z nową kadencją, władze gminy postanowiły podjąć się realizacji tego zadania, spełniając tym samym oczekiwania rodziców z terenu całej gminy. W tym celu z początkiem roku podpisano stosowną umowę na wykonanie prac projektowych, następnym krokiem było uzyskanie pozwolenia na budowę, ogłoszenie przetargu i wybór wykonawcy.
   Prace budowlane dotyczą istniejącego budynku i obejmują gruntową przebudowę i remont obiektu. Będą to między innymi prace związane z wydzieleniem dodatkowej klatki schodowej, przebudowę schodów zewnętrznych głównych, przebudowę segmentu żywieniowego, wykonanie nowych kanałów wentylacyjnych. Zaprojektowano przebudowę wszystkich sanitariatów, dodatkowo wydzielono sanitariaty dla dzieci młodszych (dla dzieci przedszkolnych przewidziano sanitariaty dostępne bezpośrednio z sali zabaw). Przewidziano wymianę wszystkich posadzek i tym samym zniwelowanie różnic poziomów w obiekcie. Przewidziano remont wszystkich tynków w obiekcie oraz malowanie pomieszczeń a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych nadziemia i podziemia, izolacje tych ścian, wymianę posadzek i pokładów posadzkowych wraz z ich dociepleniem. Na dachu przewidziano remont i podmurowanie kominów, usuniecie warstw istniejących, docieplenie stropodachu, montaż rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich oraz nowe pokrycie dwuwarstwowe z papy termozgrzewalnej. W piwnicach przewidziano wydzielony magazyn oleju, kotłownie z kotłem na olej opałowy, wymianę w obiekcie instalacji grzewczej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej. Na zewnątrz obiektu przewidziano przebudowę schodów zewnętrznych, placu przed budynkiem, wydzielenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych, wydzielenie placu zabaw dla dzieci. Teren objęty opracowaniem zostanie ogrodzony, ogrodzeniem ażurowym, panelowym. Na terenach zielonych przewidziano nowe nasadzenia oraz uporządkowanie zieleni istniejącej. 
 

 

 

Dodano 28.08.2015 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.