Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 768

Ruszamy z pomocą dla Ukrainy

01.03.2022

Powiatowe Centrum Koordynacji zajmuje się kompleksową pomocą obywatelom Ukrainy, przebywającym na terenie powiatu lipskiego.

Wszelkie informacje od mieszkańców w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy będą zbierane przez nas i przekazywane Wojewódzkiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego.

27 lutego została uruchomiona strona internetowa pomagamukrainie.gov.pl, za pośrednictwem której będzie koordynowana pomoc w całym kraju. Na stronie tej dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie. Pod adresem można znaleźć też zbiórki, zrzutki i wiele innych działań, które zapewniają pomoc uchodźcom. Tam, zainteresowane osoby wpisują jakiego rodzaju pomoc oferują, w jakim miejscu kraju, taka osoba jest wtedy przekierowywana do swojego powiatu, który tę daną pomoc koordynuje.

Na bieżąco analizujemy sytuację. Będziemy reagować i informować o podejmowanych działaniach.

Uruchomiliśmy dodatkowe kontakty:

telefoniczny - Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: 509 409 219

oraz e-mailowy: pomocua@powiatlipsko.pl 

dzięki którym będzie możliwość łączenia w sprawach zgłaszania pomocy w zakresach: zakwaterowania na terenie powiatu, przekazywania darów dla uchodźców, transporcie sprzętu i osób.

Powiatowe Centrum Koordynacji już teraz zaczyna tworzyć listę kwater, zarówno prowadzonych przez przedsiębiorców jak i osoby prywatne na terenie powiatu, gdzie będą mogli tymczasowo zamieszkać uchodźcy z Ukrainy.

Nie bądźmy obojętni! Szukamy domów dla naszych ukraińskich sąsiadów, którzy uciekają do Polski przed wojną i śmiercią. To często kobiety z małymi dziećmi, ludzie starsi i chorzy, potrzebujący naszej pomocy i wsparcia.

Dotyczy to osób, które posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające ich legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

UWAGA! Zbieramy tylko DEKLARACJE przyjęcia uchodźców. Wypełnienie formularza nie oznacza, że pod wskazany adres zostaną natychmiast ulokowani obywatele Ukrainy. Wraz ze służbami wojewody tworzymy bazę kwater, aby można było lepiej wykorzystać nasze zasoby.

Wypełnione deklaracje należy przesłać na adres mailowy: pomocua@powiatlipsko.pl lub osobiście w siedzibie urzędu.

Starostwo Powiatowe w Lipsku utworzyło punkt przyjęć darów - magazyn, w którym jest gromadzona pomoc materialna, taka jak pościel, ubrania, żywność, środki medyczne.

Punkt zlokalizowany jest w Lipsku przy ul. Partyzantów 4.

 

Lista najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są już w Polsce. Pośród najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się: 

 • koce,
 • śpiwory,
 • poduszki,
 • kołdry,
 • pościel,
 • ręczniki,
 • środki opatrunkowe,
 • środki higieniczne ( mydło w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, proszki do prania),
 • artykuły dla niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne).

Starostwo Powiatowe na bieżąco będzie aktualizować listę najpotrzebniejszych darów.

Materiały:

Deklaracja zakwaterowania uchodźców z Ukrainy
 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.