Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 622

Nowe place zabaw na ternie gminy Ciepielów

23.11.2020

W tym roku na place zabaw na terenie gminy wydatkowaliśmy ponad 400 tysięcy złotych. Nowe place wybudowaliśmy między innymi w Anusin, Starym Ciepielowie, Antoniowie, Łaziskach, Bielanach, Wielgiem, Wólce Dąbrowskiej, w parku w Ciepielowie, Bąkowej i Dąbrowie. Dzięki zrealizowanym inwestycją udało się zakończyć realizację mini kompleksów sportowo – rekreacyjnych.

CZĘŚĆ 13: PLAC ZABAW W PARKU W CIEPIELOWIE. W ramach rewitalizacji parku w Ciepielowie, która została rozłożona na kilka etapów, przystąpiliśmy także do nowego zagospodarowania części parku zajętej na plac zabaw. Do parku za kwotę 51 tysięcy złotych zakupiliśmy dwa urządzenia: duży zestaw zabawowy i labirynt. W najbliższym czasie w ramach naszego udziału w Stowarzyszeniu Dziedzictwo i Rozwój zamontowane zostaną urządzenia placu zabaw za dodatkowe 50 tysięcy złotych. Planujemy także nowe ogrodzenie placu i poprawę zagospodarowanie z kostki brukowej.

CZĘŚĆ 14: PLAC ZABAW W WÓLCE DĄBROWSKIEJ. Aby zrealizować obietnice złożone w kampanii wyborczej dotyczące wybudowania placów zabaw i mini kompleksów sportowo rekreacyjnych w większość przypadków musimy pozyskiwać grunty na ten cel. W pierwszej kolejności decydujemy się na realizację inwestycji na gruntach gminnych, jeżeli jednak gmina nie posiada gruntu, przeprowadzamy procedurę związaną z użyczeniem, a następnie z zakupem działki na rzecz gminy. Tak było w przypadku utworzenia placu zabaw w Wólce Dąbrowskiej. W tym roku po uprzednim użyczeniu gruntu i wybudowaniu siłowni plenerowej, zakupiliśmy  działkę na potrzeby mini kompleksu zabaw za kwotę 12.000,-zł. Po zakupie działki rozszerzyliśmy ofertę przygotowaną dla mieszkańców wsi o dobudowę placu zabaw wraz z zamontowaniem ogrodzenia, stacji naprawy rowerów IBOMBO, stojaka rowerowego i tablicy informacyjnej. Łączny koszt inwestycji to kwota 45 tysięcy złotych.

CZEŚĆ 15: PLAC ZABAW W STARYM CIEPIELOWIE. Kolejny plac zabaw wybudowaliśmy w Starym Ciepielowie. Na działce, będącej własnością gminy, planowane jest wykonanie dużego zagospodarowania terenu, którego centralnym punktem będzie Stacja Uzdatniania Wody i mini kompleks sportowo – rekreacyjny. W części działki zamontowaliśmy wcześniej siłownię parkową, w tym roku za kwotę 55 tysięcy złotych wybudowaliśmy ogrodzony plac zabaw dla dzieci, zamontowaliśmy stację do naprawy rowerów IBOMBO, stojak dla rowerów i tablicę informacyjną.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.