Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 608

BUDOWA MIEJSCA SPOTKAŃ I REKREACJI ORAZ PLACU ZABAW W ANUSINIE, ZAKUP STACJI DO NAPRAWY ROWERÓW

06.11.2020

Rok 2020 to rok przełomowy dla Gminy Ciepielów. Rok, w którym nasza gmina wydatkowała na gminne inwestycje rekordową kwotę ponad 11 milionów złotych !!!. Dzisiaj przedstawiam CZĘŚĆ 3 i 4 naszych tegorocznych inwestycji.

CZĘŚĆ 3: BUDOWA MIEJSCA SPOTKAŃ I REKREACJI ORAZ PLACU ZABAW W ANUSINIE. Inwestycja zrealizowana za kwotę 55 tysięcy złotych wpisuje się w realizowaną przez naszą gminę działanie wybudowania mini kompleksów sportowo- rekreacyjnych na terenie całej gminy, tak aby wszystkim mieszkańcom, bez względu na wiek, czyli od 1 roku życia do 100 i więcej lat, umożliwić integrację międzypokoleniową i zdrowego spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie coś dla siebie, znika też wymówka, że poćwiczyłbym ale trzeba jechać na przykład na kompleks do Ciepielowa. Po zrealizowanych w tym roku działaniach, inwestycja w Anusinie jest kompleksowym przykładem rozwiązania budowy mini kompleksu sportowo – rekreacyjnego. W skład kompleksu w Anusinie wchodzi między innymi : ogrodzone boisko ze sztucznej nawierzchni do koszykówki i piłki nożnej, ogrodzony plac zabaw dla najmłodszych dzieci, siłownia plenerowa, zagospodarowanie terenu wraz z droga dojazdową i placem z kostki brukowej, stojak dla rowerów, stacja naprawy rowerów IBOMBO, altana drewniana z grillem, tablica informacyjna, ławki parkowe i kosze oraz oświetlenie ledowe. W tym roku kompleks wzbogacił się o plac zabaw wraz z ogrodzeniem, stojak dla rowerów, stację do naprawy rowerów i altanę wraz z grillem, co łącznie kosztowało 55 tysięcy złotych. Całość w pełni ukończonego mini kompleksu sportowo – rekreacyjnego wraz z zakupem działki kosztowała 230 tysięcy złotych.

CZĘŚĆ 4: ZAKUP STACJI DO NAPRAWY ROWERÓW. W ramach naszego członkostwa w Związku Gmin nad Iłżanką od dwóch lat kontynuujemy wyposażenie gminnych placów i kompleksów sportowych w stacje do naprawy rowerów. W tym roku dodatkowo z własnego budżetu, za 25 tysięcy złotych sfinansowaliśmy zakup kolejnych stacji, tak aby wszystkie miejsca, w których obecnie realizowane są inwestycje sportowo – rekreacyjne posiadały w swojej infrastrukturze takie wyposażenie. Dzięki sfinansowaniu zakupu nowych stacji, w czternastu miejscach na terenie gminy ( Ciepielów; kompleks sportowo – rekreacyjny, parking przed Urzędem Gminy, mini kompleksy; Bąkowa, Anusin, Dąbrowa, Antoniów, Bielany, Łaziska, place zabaw; Stary Ciepielów, Wólka Dąbrowska, Wielgie, plac przed budynkiem świetlicy w Ciepielowie Kolonii, plac przed fizjoterapią w Pcinie, skwerek w centrum Wielgiego,) można bez przeszkód naprawić rower, co z pewnością docenią codzienni użytkownicy jednośladów.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.