Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 551

Bardzo dobre wieści dla uczniów z terenu Gminy Ciepielów

09.06.2020

Dzięki otrzymanej dotacji, do gminnych szkół trafiły kolejne laptopy. Tym razem, aż 75 tys. zł na zakup laptopów dla uczniów, głównie z rodzin wielodzietnych. To największe dofinansowanie wśród gmin powiatu lipskiego. Środki pochodzą z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego "Polska Cyfrowa", które są w dyspozycji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przypomnimy, że niespełna miesiąc temu pozyskaliśmy 60 tys. zł dofinansowania, za które zakupiliśmy laptopy na potrzeby zdalnego nauczania. Łącznie nasza gmina skorzystała ze 135 tysięcznego rządowego dofinansowania na zakup komputerów. Po zakończeniu zdalnego nauczania, nowe komputery wejdą w skład nowych profesjonalnych pracowni informatycznych oraz szkolnych pracowni nauki języka angielskiego i nauki języka niemieckiego.

W ramach pierwszego dofinasowania programu Zdalna szkoła Gmina Ciepielów pozyskała z Centrum Projektów Polska Cyfrowa dofinansowanie w wysokości 60 000 zł, za którą zakupione zostały 26 laptopów do zdalnego nauczania dla uczniów nieposiadających komputera z terenu gminy Ciepielów. Laptopy wyposażone są w najnowsze procesory Intel Core™  10 generacji, bardzo szybkie dyski SSD, kamery, bezprzewodowe interfejsy WiFi 5 oraz Bluetooth, system operacyjny Windows 10, laptopy posiadają dotykową matrycę 15.6" a więc dotykowy ekran, co zwiększa ich mobilność w codziennym użytkowaniu.

W ramach drugiego dofinansowania programu Zdalna szkoła + Gmina Ciepielów pozyskała dotację w wysokości 75 000 zł  z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na sprzęt komputerowy dla uczniów. Zakupiono 26 laptopów dla uczniów z terenu gminy, laptopy wyposażone w procesory o Intel Core™, dysk twardy SSD, matryca 15.6", kamera, Bluetooth, WiFi, system operacyjny Windows 10 Academic, dodatkowo zakupione zostało 26 licencji najnowszego pakietu biurowego Microsoft Office ProPlus 2019 Academic w skład którego wchodzą programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access.

Laptopy zakupione w ramach programów Zdalna szkoła oraz Zdalna szkoła + będą mogły służyć jako wyposażenie pracowni informatycznej lub językowej – stąd zakup po 26 sztuk sprzętu z każdego z programów ( 25 uczniów oraz 1 nauczyciel). Parametry laptopów pozwolą na bezproblemowe - kilkunastoletnie wykorzystanie pozyskanego sprzętu i oprogramowania.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Już od 1 września dla wszystkich uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z inicjatywy pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie Małgorzaty Rusinowskiej, przy wsparciu Urzędu Gminy w Ciepielowie -  firma Microsoft udzieliła licencji na pełny indywidualny i bezpłatny dostęp do aplikacji Microsoft Office 365 w wersji A1. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, bez względu na to w jaki sposób od 1 września będzie realizowany obowiązek szkolny, uczniowie i nauczyciele poprzez uzyskanie ze szkoły spersonalizowanego dostępu do usługi pakietu Microsoft będą mogli bez ograniczeń korzystać z nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Pozwoli to na bezproblemowe prowadzenie lekcji online, a także komunikacji wirtualnej pomiędzy nauczycielem, uczniem i rodzicem. W skład usługi Microsoft Office 365 wchodzą m.in:- aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote. W skład pakietu wchodzą również - usługa Microsoft Teams - aplikacja służy do prowadzenia zdalnych lekcji video oraz przesyłania materiałów przez nauczycieli i uczniów,- 1TB pojemności na dysku OneDrive, - kilka innych przydatnych aplikacji firmy Microsoft. Uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z chmurowych wersji aplikacji na dowolnym urządzeniu - komputer PC, laptop, tablet lub telefon, w dowolnym systemie operacyjnym - Windows, Android, iOS, Linux. Wszystkie produkty dostępne w ramach pakietu Office 365 świadczone online są automatycznie aktualizowane, zatem uczeń korzystający z produktu używać będzie zawsze najnowszej wersji.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.