Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 492

Wigilia w PSP Ciepielów

23.12.2019

Święta Bożego Narodzenia to w naszej tradycji czas przeżywany we wspólnocie najbliższych nam osób. W tych dniach w sposób szczególny dostrzegamy, jak bardzo bliskość drugiego człowieka jest nam potrzebna. Dnia 20 grudnia 2019 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się ogólnoszkolna uroczystość wigilijna, wprowadzająca całą wspólnotę szkoły w nastrój najpiękniejszych polskich świąt. Tradycje bożonarodzeniowe zawsze w naszej szkole były kultywowane, jednak we wcześniejszych latach odbywały się klasowe spotkania w salach lekcyjnych, obecnie warunki lokalowe, ze względu na niedawno wybudowaną salę gimnastyczną, umożliwiają zorganizowanie uroczystości w tak szerokim gronie.

Otwarcia uroczystości dokonała pani Małgorzata Rusinowska, która powitała przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną. Pani dyrektor złożyła uczniom świąteczno – noworoczne życzenia i zaprosiła do udziału w podniosłej i ważnej uroczystości.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Jasełkami, przygotowanymi przez uczniów klasy IV b pod kierunkiem katechetki pani Urszuli Górskiej i wychowawczyni pani Agnieszki Stępień. Na scenie pojawiały się aniołki i przywędrowali pasterze, a także przezabawny diabełek. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie. Jasełka nawiązywały do współczesnych realiów. Postacie posługiwały się akcesoriami charakterystycznymi dla XXI wieku, wypowiadały także kwestie typowe dla języka potocznego. Zabieg ten dodał tradycyjnym treściom nowych znaczeń, uatrakcyjnił przekaz i sprawił, że widownia z wielkim zainteresowaniem śledziła to, co działo się na scenie. Nie zabrakło także tradycyjnych kolęd, pięknie odśpiewanych przez szkolny chór, przy akompaniamencie pani Małgorzaty Kominek, zaś obsługę techniczną zapewniała pani Anna Sulima. Po wspaniałym występie, nagrodzonym gromkim brawami, pani dyrektor podziękowała uczniom za przepiękne widowisko, zaś nauczycielom za przegotowanie dzieci do odgrywania ról.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Ciepielów pan Artur Szewczyk, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożył Wójtowi Gminy życzenia, „zdrowia pomyślności, szczęścia każdego dnia, aby świąteczna refleksja stała się inspiracją do trafnych wyborów i decyzji na teraz oraz cały 2020 rok”, a także wręczył stroik świąteczny. Gospodarz Naszej Gminy, jak zawsze z serdecznością, zwrócił się do dzieci i złożył wszystkim życzenia, aby święta upływały w ciepłej, rodzinnej atmosferze, w poczuciu spokoju, a zbliżające się wolne dni pozwoliły odpocząć, by w Nowy Rok wkroczyć z energią dającą same piątki i szóstki.

W dalszej części uroczystości pani Małgorzata Rusinowska dyrektor ZPO w Ciepielowie wyraziła słowa uznania dla Rady Rodziców przy PSP w Ciepielowie, zaś szczególne podziękowania skierowała do pani Eweliny Rogozińskiej przewodniczącej RR  za ogromne zaangażowanie i wielki wkład pracy w przygotowanie pierwszego, ogólnoszkolnego spotkania opłatkowego, gromadzącego wszystkich uczniów przy jednym stole. Pani dyrektor słowa wielkiej wdzięczności skierowała, również do wszystkich rodziców naszych uczniów, którzy przyczynili się do przygotowania wigilijnego spotkania: „Jesteście Państwo wspaniali i niezawodni. Kolejny raz udowodniliście, że zawsze można na Was liczyć…”. 

Po części oficjalnej uczniowie oraz nauczyciele składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem. Po wzruszających chwilach wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym czekały przepyszne, tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców. Pięknie udekorowane stoły z siankiem i opłatkiem na śnieżnobiałych obrusach oraz jasełkowa scenografia stanowiły idealne tło spotkania i wspólnego śpiewania przepięknych kolęd. Wszystko to odbyło się w przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze, jaką stworzyli uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły.

I choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada za kilka dni, my przeżywaliśmy te chwile w naszej wspólnocie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów.

Mamy nadzieję, że przygotowywanie wieczerzy wigilijnej dla całej społeczności szkolnej, stanie się tradycją naszej szkoły.

 

Na zakończenie Jasełek Maryja i Józef zwrócili się do zgromadzonych słowami:

„W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy wszystkim złożyć ciepłe i serdeczne życzenia – by domy wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja.
 Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę.
A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, a nic niech nie dzieli.”

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.