Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 440

Zielona szkoła w Karkonoszach

07.06.2019

Dopiero co, nasi szóstoklasiści powrócili z zielonej szkoły nad Polskim Morzem, a z samego rana w poniedziałek, tym razem wszyscy ósmoklasiści ze szkół podstawowych z Bąkowej i Ciepielowa wyjechało na zieloną szkołę w góry. Słowem przypomnienia, wyjazdy w naszej gminie na pięciodniowe zielone szkoły, to jedyny taki, całkowicie bezpłatny dla uczniów projekt realizowany w Polsce. To prospołeczna wizytówka naszej gminy, która zapewnia wszystkim naszym uczniom poznanie naszego pięknego kraju, a poznawanie wspaniale łączy z nauką. Pomysł ten realizujemy już od 2016 roku. Właśnie dzięki takim działaniom samorządu, wszystkie nasze dzieci mają równe szanse, a w trakcie nauki na terenie gminy Ciepielów mają wspaniałą i do tego całkowicie bezpłatną okazję praktycznego poznawania naszej pięknej Ojczyzny.
Program zielonej szkoły w Karkonoszach:
– dzień pierwszy (3 czerwca): wyjazd do Wrocławia, zwiedzanie zabytków centrum Wrocławia, zwiedzanie wystawy Space Adventure, przejazd do noclegu koło Karpacza.
– dzień drugi (4 czerwca): zwiedzanie Karpacza ( świątynia Wang), spacer na Wysoki Kamień, przejazd do Szklarskiej Poręby (wodospad Kamieńczyk i Szklarka), powrót do Karpacza, przejazd do ośrodka na nocleg,
– dzień trzeci (5 czerwca): Adrspachu – Czeskie Skalne Miasto,
– dzień czwarty ( 6 czerwca) : wyjazd na wycieczkę do Pragi, zwiedzanie miasta: Hradczany, Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota uliczka z wieżą Daliborką, most Karola, stare miasto, rynek, ratusz, pomiik Husa,
– dzień piąty (7 czerwca): wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do Wrocławia i wizyta w Oceanarium we Wrocławiu, powrót do domu.
Warto uczyć się i mieszkać na terenie gminy Ciepielów !!!! Warto, bo jak można, to warto coś fajnego zrobić dla naszej młodzieży. A, tylko w tym roku szkolnym z całkowicie bezpłatnych wyjazdów skorzystało 170 uczniów klas III gimnazjum, klas ósmych i klas szóstych szkół podstawowych. Można, można, a nawet trzeba, co najlepiej wiedzą nasi uczniowie i ich rodzice, a najlepiej spojrzeć na rozpromienione twarze naszych ósmoklasistów.

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.