Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 366

Petycja do GDDKiA w sprawie ominięcia centrum miejscowości Ciepielów poprzez wybudowanie skrótu w związku z przebudową drogi krajowej Nr 79

20.08.2018

W związku z pracami koncepcyjnymi przebudowy drogi krajowej przez miejscowość Ciepielów oraz dążeniem do wybrania dla mieszkańców Ciepielowa najkorzystniejszego wariantu planowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie przebudowy drogi krajowej Nr 79, zachęcam do złożenia podpisu pod petycją w powyższej sprawie.

Nie ulega wątpliwości, że najkorzystniejszym wariantem przebudowy drogi byłoby ominięcie centrum miejscowości Ciepielów poprzez wybudowanie skrótu bezpośrednio za mostem na rzece Iłżanka, z jego zakończeniem na wysokości Stacji Paliw. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy wydzieliliśmy „specjalny korytarz” pod drogę omijającą centrum Ciepielowa.

Byłoby to rozwiązanie, które raz na zawsze rozwiąże problem ciągle narastającego ruchu drogowego i związanego z tym niebezpieczeństwa dla mieszkańców miejscowości Ciepielów, w którym zlokalizowane są szkoły, administracja, znajduje się centrum naszej gminy.           

Dzisiaj dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości, którym już zawdzięczamy zabezpieczenie w budżecie GDDKiA ogromnych środków finansowych na kompleksową przebudowę drogi krajowej od Ciepielowa do Lipska, jest ogromna szansa na realizację takiego rozwiązania, tym bardziej, że Gmina Ciepielów podejmie się partycypacji w kosztach ewentualnego wykupu gruntów i późniejszego utrzymania odcinka drogi, która dzisiaj przebiega przez centrum Ciepielowa.

Petycja będzie przedstawiona podczas najbliższych rozmów w czasie spotkania konsultacyjnego w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Petycja wyłożona jest na holu pierwszego piętra Urzędu Gminy w Ciepielowie.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.