Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 348

GMINNY DZIEŃ DZIECKA 2018

04.06.2018

Niedziela, 3 czerwca, na długo pozostanie w pamięci dzieci, w tym dniu odbył się Gminny Dzień Dziecka pod patronatem Wójta Gminy Artura Szewczyka. Uroczystość miała miejsce na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie, zaś jej organizatorami byli Wójt Gminy Ciepielów, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie i Rady Rodziców PSP w Ciepielowie i Bąkowej.

Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie Małgorzata Rusinowska, organizatorzy powitali przybyłych gości i zaprosili do wspólnej zabawy. Wyjątkowo serdecznie powitano bohaterów tego dnia – Wszystkie Dzieci, którym gospodarze złożyli najserdeczniejsze życzenia, ze szczególnym podkreśleniem, oby dzieciństwo mijało im beztrosko i w żółwim tempie, a uśmiech jak najczęściej gościł na ich twarzach.

Następnie na scenie pojawiły się dzieci z przedszkola, które wystąpiły w inscenizacji pt. „Czerwony kapturek”. W dalszej kolejności występowali uczniowie ze szkół podstawowych w Ciepielowie i Bąkowej. Prezentowali oni swoje talenty muzyczne przepięknie wykonując piosenki znanych polskich artystów między innymi: „Tyle słońca w całym mieście”, czy „Dziwny jest ten świat”. Dzieci zaprezentowały, również swoje uzdolnienia rytmiczne w zabawnym tańcu bajkowych Smerfów, dynamicznego rock and roll. Prezentowali się w żwawym tańcu integracyjnym „Belgijka” oraz w widowiskowym i barwnym układzie czirliderek. Nie zabrakło akcentów kabaretowych, występ w skeczu o szkole rozbawił publiczność. Rodzice z podziwem i dumą patrzyli na przepiękne występy dzieci. Wójt Gminy Artur Szewczyk występujące dzieci nagradzał wręczając każdemu plecak, koszulkę i czapeczkę z logo gminy Ciepielów, czym sprawił wielką radość małym artystom.

I rozpoczęła się zabawa....  Wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji. A było w czym wybierać!  Bawiły sią na dmuchanej małej i dużej zjeżdżalni, zmagali się w piłkach wodnych. Najmłodsi dumnie zasiadali w barwnych pojazdach małej karuzeli i w wagonikach pociągu, zaś wśród młodzieży niesłabnącym powodzeniem cieszyła się duża karuzela. Każdy mógł spróbować skoków na euro bange, dostosowanym do swojej wagi, a także na trampolinie. Nad bezpieczeństwem dzieci korzystających z urządzeń czuwali obsługujący, a także pełniący dyżury nauczyciele. Uroku naszym milusińskim dodawały kolorowo i zabawnie pomalowane buzie przez zapracowane animatorki. Wśród dzieci rozdano 1000 pomysłowo uformowanych baloników. A przecież nic tak nie cieszy dzieci, jak zjeżdżanie, wdrapywanie się i skakanie. Rodziców, zaś najbardziej cieszy szczęście i uśmiech na twarzy dziecka.

Ponadto każde dziecko uczące się w szkołach i przedszkolu na terenie gminy Ciepielów bezpłatnie otrzymywało watę cukrową, popcorn i wodę mineralną, sfinansowane przez Wójta Gminy Ciepielów oraz lody od Rady Rodziców.

Oprócz wspaniałych atrakcji ruchowych podczas można było spróbować pysznych wypieków. Wprost na złoty medal spisali się rodzice uczniów ze wszystkich klas, przygotowując słodką ucztę. Każdy mógł się posilić w szkolnej świetlicy smacznymi, domowymi wypiekami, kawą i herbatą, których nikomu nie zabrakło. Gminny Dzień Dziecka stał się okazją do rodzinnego spędzenia czasu oraz spotkań integrujących lokalną społeczność. 

Drużyny chłopców ze szkoły podstawowej rozegrały mecz piłki nożnej, emocje towarzyszące kibicom potęgowane były przez podążające za piłką kalosze. Zawodnicy wystąpili w niestandardowym obuwiu, a mianowicie w kaloszach. W tej rozgrywce nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa grających i oglądających.

Nie lada frajdę sprawił milusińskim oddział Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepielowie, „serwując” na boisku szkolnym kąpiel w pianie. Możliwość beztroskiego hasania w białym puchu, dała dzieciom mnóstwo radości. Organizatorzy, zaś zadbali, aby każdemu korzystającemu z kąpieli mogło to ujść na sucho i przygotowali dla „piankowych bałwanków” koszulki na zmianę.Każdy wychodzący z piany otrzymywał białą koszulkę z okolicznościowym nadrukiem.

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.