Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 346

I GMINNY KONKURS WIEDZY OGÓLNEJ OMNIBUS W PSP W BĄKOWA

23.05.2018

W dniu 11.05.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbył się pierwszy Gminny Konkurs Wiedzy Ogólnej „Omnibus”, w którym brali udział geniusze z naszej gminy. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk, który był jednocześnie fundatorem nagród dla wszystkich uczestników konkursu. Pomysłodawczyniami konkursu były panie: Elżbieta Wajs i  Agnieszka Rolnik, które także opracowały zestawy pytań dla każdej grupy wiekowej oraz czuwały nad prawidłowym przebiegiem eliminacji i sprawdzały prace uczniów.

Do udziału w konkursie przystąpiło 24 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie.

Celem konkursu było sprawdzenie  wiedzy ogólnej z każdego przedmiotu w danej kategorii wiekowej. Przystąpili do niego laureaci eliminacji szkolnych konkursów, dlatego poziom umiejętności  uczestników był wysoki. Każdy test składał się z 15 pytań, a uczniowie musieli zaznaczyć poprawną  odpowiedź.  Pytania dotyczyły następujących przedmiotów: matematyka, fizyka, biologia, chemia, historia, język angielski, język polski, plastyka, muzyka oraz informatyka. Komisja sprawdzająca w składzie: pan Krzysztof Musielewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie oraz panie organizujące konkurs. Poziom konkursu był wyrównany i o wynikach zadecydowała dogrywka. Zadania, które się pojawiły sprawiły ogromne zaskoczenie, ponieważ były to zadania z matematyki w języku angielskim. Uczniowie sami stwierdzili, że spodziewali się wszystkiego, ale matematyki po angielsku nie. Pliki graficzne, kompozycja symetryczna, Drzymała, lis Fenek, rozbiory Polski czy plagiat sprawiły niektórym sporo problemów, ale po dużym wysiłku umysłowym był słodki poczęstunek.

Kulminacyjnym punktem było ogłoszenie wyników. Pani dyrektor Anna Kozieł i Wójt Gminy,  odczytali nazwiska zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych, składali gratulacje i wręczali dyplomy oraz pięknie wydane książki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki – książki.

KATEGORIE WIEKOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS IV – VII:

Klasy IV:
Julia Leszczyk - I miejsce,
Bartłomiej Wietrzyński-  II miejsce,

Jakub Sulima – III miejsce,


Klasy V:

Gębka Anastazja -  I miejsce,

Daria Małaczek- II miejsce,
Stajniak Paulina   - III miejsce;


Klasy VI:

Gabriela Kaim - I miejsce,
Piwońska Amelia  - II miejsce,
Jamka Jakub- III miejsce;

Klasy VII:

Niedziela Jakub - I miejsce,
Bębenek Wiktoria - II miejsce,
Kozłowski Mateusz   - III miejsce;

Podsumowania konkursu dokonała Pani dyrektor Anna Kozieł, która pogratulowała uczniom wiedzy, a także skierowała słowa wdzięczności do wszystkich nauczycieli – za wysiłek włożony w przygotowanie uczestników do gminnych eliminacji.

Uczniowie podziękowali Panu Wójtowi Arturowi Szewczykowi za objęcie patronatu nad konkursem oraz ufundowanie nagród dla uczestników.

 Dziękujemy pani dyrektor Annie Kozieł za umożliwienie realizacji nowego konkursu gminnego,  panu Krzysztofowi Musielewiczowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie za pracę w komisji konkursowej oraz wszystkim nauczycielom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej za pomoc w przygotowaniu i opracowaniu pytań dla uczniów.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.