Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 332

XIV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

26.03.2018

W każdym roku, przez minionych trzynaście lat, odbywał się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, również w tym roku 23 marca spotkali się mistrzowie ortografii z naszej gminy. Honorowy Patronat nad Konkursem od pierwszej edycji sprawuje Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk, który jest jednocześnie fundatorem nagród dla wszystkich uczestników konkursu. Organizatorem pozostaje Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie. Koordynatorami eliminacji ortograficznych były: w kategorii klas I–III pani Małgorzata Rusinowska – dyrektor; w kategorii klas IV–VII pani Agnieszka Stępień – nauczycielka języka polskiego. Zestawy konkursowe opracowane zostały przez panie: Małgorzatę Rusinowską, Agnieszką Stępień, Agnieszkę Pietruszkę, Martę Balcerowską, Jadwigę Brodę i Danutę Wiktorowską. Panie czuwały również nad prawidłowością przebiegu eliminacji, a także sprawdzały prace uczniów.

Do udziału w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym przystąpiło 66 mistrzów
i wicemistrzów ortografii z następujących placówek: Publiczna Szkoła Podstawowa
i  Publiczne Gimnazjum w Ciepielowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bąkowej.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności ortograficznych i budzenie wrażliwości na poprawność pisowni. Przystąpili do niego laureaci eliminacji szkolnych konkursów, dlatego poziom umiejętności jego uczestników był wysoki. Zważając na to, iż w konkursie uczestniczą szkolni mistrzowie i wicemistrzowie ortografii, aby wyłonić najlepszych, spośród najlepszych, zadania musiały sprawiać uczestnikom znaczną trudność.

Po raz pierwszy konkurs odbywał się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ciepielowie. Uczniowie w galowych strojach niezwykle dostojnie i elegancko prezentowali się w przestronnej, rozświetlonej porannym słońcem sali.

Kiedy już wszyscy zajęli wyznaczone miejsca, pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie – Małgorzata Rusinowska dokonała otwarcia i uczestnicy otrzymali zestawy konkursowe, następnie rozpoczęli zmagania ortograficzne. Zadania były ciekawe i urozmaicone, sprawdzały nie tylko umiejętności ortograficzne, ale i językowe. Mimo bardzo skomplikowanych tekstów, naszpikowanych trudnymi wyrazami i wyrażeniami, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. W wyznaczonym czasie, 45 minut, zakończyli pracę nad testami. Po ortograficznym wysiłku był słodki poczęstunek.

Kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników. Na twarzach dzieci widać było napięcie i podekscytowanie. Pani Małgorzata Rusinowska, jako przewodnicząca komisji konkursowej, odczytała nazwiska zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE -
Klasy II
:
Mroczek Lena - I miejsce,
Mosek Michał - II miejsce,
Aleksandra Skrzypczak - III miejsce,
Klasy III:
Gołębiowski Dawid - I miejsce,

Dypa Gabriela - II miejsce,
Synderowska Laura - III miejsce,

Klasy IV:
Madejski Konrad - I miejsce,
Leszczyk Julia -  II miejsce,

Miller Antonina – III miejsce,
Klasy V:

Mordak Aleksandra -  I miejsce,

Stajniak Paulina  - II miejsce,
Gębka Anastazja - III miejsce;
Klasy VI:
Gregorczyk Amelia - I miejsce,
Piwońska Amelia  - II miejsce,
Drąg Patrycja - III miejsce;

Klasy VII:

Kołodziej Julia  - I miejsce,
Jamka Agnieszka  - II miejsce,
Mosek Aleksandra   - III miejsce;

KATEGORIA GIMNAZJUM –
Klasy II:

Główka Natalia - I miejsce,
Siepietowska Kinga – II miejsce, 
Główka Małgorzata - III miejsce; 
Klasy III:
Kozek Natalia – I miejsce, 
Czapla Aleksandra - II miejsce,
Paulina Góralska - III miejsce.

Wójt Gminy nagradzał zwycięzców, składał gratulacje i wręczał dyplomy oraz pięknie wydane książki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki – książki.

Podsumowania konkursu dokonała Pani dyrektor Małgorzata Rusinowska, która pogratulowała uczniom wiedzy ortograficznej i sprawności językowej na bardzo wysokim poziomie. Pani dyrektor skierowała również słowa wdzięczności do wszystkich nauczycieli – za wysiłek włożony w przygotowanie uczestników do gminnych eliminacji.

Uczniowie podziękowali Panu Wójtowi Arturowi Szewczykowi za objęcie patronatu nad konkursem oraz ufundowanie nagród dla uczestników.

 Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” wzbudził duże zainteresowanie i wyzwolił wiele emocji zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła odnieść sukces. Taka forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów to nie tylko ćwiczenia, czasami uciążliwe, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości, a także kształtująca w uczniach współzawodnictwo.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.