Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 302

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

28.11.2017

We wtorek 28 listopada bieżącego roku w szkolnej bibliotece kolejny raz odbył się  ,,Dzień Pluszowego Misia”, zorganizowany przez panie Anetę Szewczyk i Aleksandrę Rusinowską. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście panie Małgorzata Rusinowska Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ciepielowie, Zofia Kucharska Wiecedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ciepielowie, pan Artur Szewczyk Wójt Gminy Ciepielów i oczywiście nasi najmłodsi wraz z wychowawczyniami panią Iwoną Fijałkowską i Martą Opalską. Dzień wcześniej  uczniowie zostali poproszeni o przyniesienie swoich ulubionych misiów. Wszystkie dzieci wchodzące do  biblioteki otrzymały opaskę na głowę z misiem.

Po powitaniu wszystkich wspaniałych gości pani Aneta wyjaśniła dzieciom w jakim celu dzieci zostały zaproszone do szkolnej biblioteki, po czym zapoznała wszystkich zebranych z historią powstania pluszowego misia, dzieci słuchały z zapartym tchem. Po wysłuchaniu całej historii pani Aneta opowiedziała wszystkim historię swojego misia. Dzieci również mogły przedstawić swojego przyjaciela misia i opowiedzieć jego historię. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, za co je uwielbiają i jakie mają dla nich znaczenie. Wypowiedzi były bardzo ciekawe. Po opowiadaniach Pani Aleksandra nauczyła dzieci piosenki o misiu. Sprawiło to najmłodszym ogromną frajdę, dzieci śpiewały pokazywały co śpiewają, było bardzo wesoło.

,,Jedna łapka

druga łapka

ja jestem niedźwiadek

Jedna nóżka

druga nóżka

a to misia zadek

Lubię miodek

kocham miodek podkradam go pszczółkom

Jedną łapką, drugą łapką czasem wciągam rurką”.

Po piosence poproszono zaproszonych gości aby opowiedzieli o swoich misiach. Zapytano jakie misie najbardziej utknęły w pamięci naszych gości jakie misie znają. Pani Dyrektor Małgorzata najbardziej pamiętała Misia Yogi, pani Wicedyrektor Zofia Misia Colargola a pan Wójt Artur Misia Uszatka. Wójt zapytał dzieci, które uszko ma oklapnięte Miś Uszatek, po chwili zastanowienia dzieci podały prawidłową odpowiedź. Pan Wójt zapytał dzieci jakie misie oni znają dzieci kolejno wymieniały : Troskliwe misie, Gumisie,  Miś Uszatek ,Kubuś Puchatek itd. Na koniec Pan Wójt zapytał, a Miś Reksio ….chwilowa konsternacja wśród dzieci i odpowiedź wszystkich „To nie miś to piesek”. Za spostrzegawczość Pan Wójt podarował każdemu dziecku breloczek z maskotką.

 Następnie poproszono gości o przeczytanie bajki Kubuś Puchatek – Najlepszy Przyjaciel. Dzieci miały za zadanie wybrać osobę która będzie czytać. Czytanie przypadło panu Wójtowi Arturowi. Po bajce przyszedł czas na zagadki pani Aleksandra z radością  zadawała podchwytliwe zagadki zarówno dzieciom jaki i wychowawczyniom a i dla zaproszonych gości również ich nie zabrakło. Dzieci odgadywały prawidłowo każdą zadaną zagadkę. Prezentujemy niektóre z nich:

Jakiego koloru są misie polarne?

Co robią brunatne niedźwiedzie zimą?

Wymień jak najwięcej bajkowych misiów?

 Kto robi miód dla misiów?

 Jak mruczy miś?

Jaki napój kojarzy ci się z misiem?  

Dlaczego niedźwiedź polarny jest biały?

Gdzie dzieci mogą zobaczyć niedźwiedzie ?

Po zagadkach dzieci nauczyły się krótkiego wierszyka

,,Proszę Państwa oto Miś

Miś jest bardzo grzeczny dziś

Misio Państwu łapkę poda

a nie poda wielka szkoda”. 

Na okoliczność spotkania się z dziećmi w szkolnej bibliotece została przygotowana wystawka o Kubusiu Puchatku, oraz gazetka. Na koniec dzieci zostały poczęstowane żelkami w kształcie misia, a na pracę domową otrzymały kolorowankę z misiem do pokolorowania. Prace dzieci zostały zaprezentowane na szkolnej gazetce.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.