Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 261

Gminne zawody sportowo – pożarnicze

29.05.2017

W dniu 28 maja na ciepielowskim stadionie odbyły się zawody sportowo pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy. Zawody rozgrywane są celem sprawdzenia sprawności druhów ochotników, rywalizacji sportowej i wyłonienia najlepszej drużyny, która będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Przed zawodami podczas posiedzenia zarządu gminnego OSP ustalono zasady regulaminowe, na podstawie których zostaną przeprowadzone zawody. Wszystko po to, aby podczas zawodów nie dochodziło do rozbieżności w interpretacji zasad regulaminowych. W zawodach wzięło udział osiem drużyn reprezentujących gminne jednostki OSP, w tym cztery drużyny seniorskie z OSP w Antoniowie, Bielanach, Bakowej i Ciepielowie oraz cztery młodzieżowe drużyny pożarnicze, jedna dziewczęca z OSP w Antoniowie i trzy chłopięce z OSP w Ciepielowie, Bakowej i Łazisk. Drużyny rywalizowały o miejsca na gminnym podium, puchary oraz nagrody finansowe wójta gminy z przeznaczeniem na zakup sprzętu pożarniczego dla poszczególnych jednostek OSP. Wszystkie młodzieżowe drużyny pożarnicze przed zawodami otrzymały dresy sportowe z herbem gminy i napisem „Moja Gmina Ciepielów” oraz napisem MDP Antoniów, Łaziska, Ciepielów, Bąkowa.    

Zawody rozgrywane były przy pięknej słonecznej, upalnej pogodzie, co z pewnością przyczyniło się do dużego zainteresowania kibiców, ale dla samych strażaków było dodatkowym utrudnieniem z uwagi na obowiązek występowania podczas zawodów w pełny bojowym umundurowaniu. Zawody składały się tradycyjnie z dwóch konkurencji. Pierwszą z nich była sztafeta, drugą cześć bojowa. Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwała komisja sędziowska na czele z zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku mł. brygad. Jarosława Bajora. Pierwsze konkurencje rozegrali najmłodsi członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Najpierw w sztafecie biegały dziewczynki z OSP w Antoniowie, osiągając bardzo dobry czas w sztafecie, następnie chłopcy. Jak to w zawodach, nie obyło się bez upadków, przekroczenie linii startowych, ale wszystko na zasadach fair play. W drugiej konkurencji tzw. bojówce, młodzieżowe drużyny rywalizowały ( z wyjątkiem dziewczynek) z użyciem wody. Z uwagi na niebezpieczeństwo tej konkurencji, zgodnie z ustaleniami do pomocy drużynom młodzieżowym oddelegowani byli najbardziej doświadczeni dorośli strażacy z poszczególnych jednostek OSP.

Największe emocje były jednak przy konkurencjach seniorów. Wygrana drużyna otrzymuje nominacje do udziału w zawodach powiatowych i już to podnosi poziom rywalizacji sportowej biorących w zawodach drużyn. Wyniki poszczególnych konkurencji. Wyniki określane był wg najszybszego czasu, następnie przeliczane zna punkty ( im mniej punktów tym szybszy czas i lepsze miejsce w konkurencji). MDP dziewcząt OSP Antoniów: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 41,05pkt., ćwiczenia bojowe: 74 pkt., łącznie 115,05pkt. MDP chłopców OSP Łaziska: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 68,65 pkt., ćwiczenia bojowe: 42,98 pkt., łącznie: 111,63 pkt. MDP chłopców OSP Ciepielów: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 68,30 pkt., ćwiczenia bojowe: 50,26 pkt., łącznie: 118,56 pkt. MDP chłopców OSP Bąkowa: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 70,52 pkt., ćwiczenia bojowe: 67,14 pkt., łącznie: 139,17 pkt.

Drużyny pożarnicze seniorskie: OSP Bielany: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 59,86 pkt., ćwiczenia bojowe: 35,63 pkt., łącznie: 95,49 pkt. OSP Ciepielów: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 65,68 pkt., ćwiczenia bojowe: 62,61 pkt., łącznie: 128,47 pkt. OSP Bąkowa: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 72,37 pkt., ćwiczenia bojowe:69,41 pkt., łącznie: 141,78 pkt. OSP Antoniów: sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami: 72,06 pkt., ćwiczenia bojowe: 73,30 pkt., łącznie: 145,36 pkt. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, komisja sędziowska dokonała podleczenia wyników i przystąpiono do oficjalnego rozstrzygnięcia zawodów. Pierwsze miejsce wśród dziewczęcych młodzieżowych drużyn pożarniczych zdobyła drużyna MDP z Antoniowa. Wśród młodzieżowych drużyn sportowo – pożarniczych chłopców pierwsze miejsce zdobyła drużyna z OSP Łaziska, drugie OSP Ciepielów i trzecie OSP Bąkowa. Młodzi strażacy oprócz wcześniej przekazanych dresów sportowych otrzymali z rak wójta gminy puchary, czapeczki i smycze z herbem gminy. Wśród męskich seniorskich drużyn pożarniczych kolejny już raz najlepszą okazała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielanach, która będzie reprezentowała naszą gminę podczas wrześniowych zawodów powiatowych. Wręczając puchar za zwycięstwo oraz nagrodę w wysokości 1000,-zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu pożarniczego, wójt gminy powiedział, że szczególnie wynik 35 sekund osiągnięty w ćwiczeniach bojowych robi ogromne wrażenie i jest bardzo dobrym prognostykiem na zawody powiatowe. Drugie miejsce wywalczyli strażacy z OSP w Ciepielowie otrzymując puchar, dyplom i nagrodę w wysokości 900,-zł. Trzecie miejsce po heroicznej wręcz walce zdobyli strażacy z OSP w Bąkowej. A za walkę otrzymali nagrodę finansową w wysokości 800,-zł. Czwarte miejsce i nagrodę w wysokości 700,-zł otrzymali strażacy w Antoniowie. Wszystkim strażakom serdecznie gratulujemy, a osiągnięte wyniki przez naszych strażaków potwierdzają wysoką skuteczność i sprawność. 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.