Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 256

Powiatowe eliminacje XL Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

09.05.2017

W dniu 9 maja 2017 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie odbyły się powiatowe eliminacje XL Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Ciepielów oraz Komendant Powiatowy Policji w Lipsku, podczas turnieju funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu przeprowadzili prelekcję dla uczniów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Turniej powiatowy ponownie wygrała drużyna z PG w Ciepielowie i będzie reprezentować powiat lipski na zawodach na szczeblu wojewódzkim. Od ośmiu lat nikt z powiatu lipskiego nie zagroził prymatowi ciepielowskich uczniów w tym konkursie. Stało się to już pewnego rodzaju tradycją, że zawodnicy z naszego gimnazjum są najlepsi, można powiedzieć niepokonani.

Drużyna w składzie: Czapka Jakub, Grzeszczyk Mateusz i Leszczyk Piotr przygotowana przez Krzysztofa Górskiego od samego początku prowadziła i do końca nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, choć zawodnicy z Rzeczniowa, Chotczy, Sienna, Pawłowic i Krępy Kościelnej starali się bardzo, aby ich pokonać.

Po testach z przepisów ruchu drogowego zajmowaliśmy dwa pierwsze i drugie miejsce. Skrzyżowania to trzy pierwsze miejsca dla naszych uczniów. Podobnie trzy pierwsze miejsca dla naszych zawodników w konkurencji pomoc przedmedyczna. Końcowym etapem eliminacji był rowerowy tor przeszkód, na którym zajęliśmy pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Dzięki temu indywidualnie zajęliśmy pierwsze, drugie i trzecie miejsce w całym turnieju. W konkursie wzięło udział osiemnastu gimnazjalistów z powiatu lipskiego.

Taki sukces był możliwy dzięki systematycznej pracy uczniów. Nie bez znaczenia była też praca pana Mirosława Czapki, który prowadził zajęcia z pomocy przedmedycznej

W konkursie brali też udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mariana Papuzińskiego w Ciepielowie, których przygotowywał pan Piotr Nowakowski. Drużyna w składzie: Ciosek Maja, Zając Katarzyna, Siwiec Olaf i Miłosz Nowakowski zajęła III miejsce, zdobywając tylko jeden punkt mniej niż zawodnicy z Chotczy. Zawodnicy indywidualnie zajęli miejsca trzecie, dziesiąte, dwunaste i szesnaste. W konkursie wzięło udział 24 zawodników ze szkół podstawowych z powiatu lipskiego.

Końcowe wyniki:

Szkoły gimnazjalne

I miejsce – Ciepielów

II miejsce – Pawłowice

III miejsce – Chotcza

IV miejsce – Rzeczniów

V miejsce – Krępa Kościelna

VI miejsce – Sienno

Szkoły podstawowe

I miejsce – Pawłowice

II miejsce – Chotcza

III miejsce – Ciepielów

IV miejsce - Długowola

V miejsce - Sienno

VI miejsce - Rzeczniów

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.