Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 240

Śnieżka w Bakowej - Rodzice dzieciom

13.03.2017

        W dniu 10.02.2017r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Bąkowej odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Rodzice dzieci z klasy „0” razem z wychowawcą – panią Katarzyną Sulimą przygotowali niezwykłe przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy królewny, której groziły  niebezpieczeństwa. Jak to jednak
w bajkach bywa, i tym razem dobro zwyciężyło nad złem. Spektakl pokazał takie wartości jak: przyjaźń, miłość oraz dobroć i przestrzegał przed łatwowiernością w stosunku do obcych.

        Rodzice  wspaniale wcielili się w rolę bohaterów. Nauczyli się swoich ról i pokonali tremę, bo przecież dla swoich dzieci człowiek jest w stanie poświęcić się na wszystko, a uśmiech dziecka jest najważniejszy. Scenografia oraz stroje zostały własnoręcznie przygotowane przez panią Katarzynę Sulimę oraz rodziców. Wszyscy pomimo wielu obowiązków domowych poświęcili swój czas na liczne próby, co zaowocowało wspaniałymi efektami. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć swoich rodziców w roli krasnoludków, Śnieżki, Macochy czy też Króla. W rolę bajkowych bohaterów wcieliły się następujące osoby:

Królewna Śnieżka – A. Kaim,

Król – T. Wajs,

Macocha – K. Góraj,

krasnoludki – A. Orlik, K. Kuc, B. Wulczyńska, E. Walerczak, E. Kaczmarzyk, E. Rękawik, M. Skórkiewicz,

narrator – K. Myszka,

lustro – J. Niziołek,

myśliwy – I. Bojek.

           Zaangażowanie rodziców, ich pomysłowość i otwartość na wcielanie się
w kreowanych bohaterów, a przede wszystkim ich współdziałania nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji tak się wszystkim spodobała, że 09.03.2017 r., przedstawienie obejrzały przedszkolaki
z Przedszkola Samorządowego w Wielgiem. Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ aktorów. Wszystkich widzów i małych, i dużych zachwyciła świetna gra aktorów, dobrze przygotowana rola narratora oraz ciekawa aranżacja. Po występie pani Dyrektor Anna Kozieł poczęstowała wszystkie dzieci cukierkami oraz podziękowała za przybycie wszystkim dzieciom i ich opiekunom.  

        Otwarci na zabawę w teatr rodzice z łatwością nawiązali podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci. Dlatego też bajka przygotowana przez nich cieszyła się wielkim zainteresowaniem u dzieci i sprawiła im wiele radości. Pani Dyrektor Anna Kozieł serdecznie podziękowała wszystkim rodzicom za trud, odwagę, kreatywność oraz  bardzo dobrą współpracę z wychowawcą klasy panią Katarzyną Sulimą. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy  zaangażowali się w wystawianie bajki dla dzieci. Mamy nadzieję, że udział w teatrzyku jest i będzie miłym i niezapomnianym wspomnieniem.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.