Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 233

Biała Szkoła 2017

06.03.2017

7 lutego 2017 roku, we wtorek, dla 37 uczniów PSP w Ciepielowie rozpoczęła się wspaniała zimowa przygoda. Wyjechali bowiem na Białą Szkołę w Tyliczu. Opiekunami uczniów w tym roku byli: pan Piotr Nowakowski (kierownik), pani Danuta Kozieł, pani Iwona Leszczyk – Kaca, pani Ewelina Pastuszka oraz pan Zbigniew Opalski.

Pierwszy dzień wyjazdu rozpoczął się dla uczestników wczesną pobudką. O godzinie 4.40 wraz z rodzicami przybyliśmy pod Urząd Gminy w Ciepielowie. Kiedy panowie policjanci dokonali przeglądu stanu technicznego autokaru, zapakowaliśmy bagaże, zajęliśmy miejsca w pojeździe i wyruszyliśmy w drogę. Podróż minęła szybko i przyjemnie. Około godziny 11.00 dotarliśmy do Tylicza. Następnie zostaliśmy zakwaterowani  w Wilii "Orlik". Szybko rozpakowaliśmy bagaże,  przebraliśmy się w stroje narciarskie i udaliśmy się na pyszny obiad. Po posiłku pojechaliśmy na stok narciarski "Tomek". Gdy dotarliśmy na miejsce, wypożyczyliśmy sprzęt narciarski. Na stoku przywitaliśmy sie z instruktorami, a następnie zostaliśmy przydzieleni do trzech grup: początkującej, średniozaawansowanej, zaawansowanej. Najbardziej doświadczone osoby udały się pierwsze do wyciągu. Po chwili dołączyła  do nich grupa średniozaawansowana, a początkujący narciarze stawiali pierwsze kroki pod stokiem. Nauka jazdy na nartach odbywała sie pod czujnym okiem instruktorów. Przyjemne chwile na stoku minęły bardzo szybko. Pełni wrażeń wróciliśmy do willi na smaczną kolację. Po posiłku zostały odczytane regulaminy zachowania i wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

W drugim dniu wyjazdu, po śniadaniu, udaliśmy sie na stok narciarski "Tomek". Towarzyszyła nam piękna, zimowa pogoda. Z przyjemnością doskonaliliśmy umiejętność jazdy na nartach. Jedni robili większe, inni mniejsze postępy, ale wszyscy wspaniale się bawili. Po obiedzie znowu kontynuowaliśmy jazdę na nartach. Grupa zaawansowana udała się na stok "Master-ski", a pozostali uczestnicy Białej Szkoły zjeżdżali na stoku "Tomek".
Po kilku godzinach wróciliśmy na kolację. Odpoczęliśmy, a później udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie Tylicza zakończone wizytą i smacznym posiłkiem w restauracji
"U Gogoca". W ten sympatyczny sposób zakończyliśmy dzień drugi.

Trzeciego dnia wstaliśmy pełni energii i poszliśmy na śniadanie. Z chęcią udaliśmy się na stoki. Kiedy skończyliśmy naukę jazdy zaplanowaną na ten dzień, trochę zmarznięci, ale szczęśliwi pojechaliśmy na obiad do naszego pensjonatu. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę do Krynicy Zdrój. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na grupy i bawiliśmy się w Questing. Mieliśmy za zadanie odnaleźć pomniki i rozwiązać zagadki, dzięki którym mogliśmy poznać imię Nikifora Krynickiego. Po udanej zabawie udaliśmy się do kina na film pt. "Sing". Po powrocie do Tylicza zjedliśmy smaczną pizzę w pizzerii "Pokusa". Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy na miejsce zakwaterowania i poszliśmy spać.

W czwartym dniu pobytu na Białej Szkole znowu znaleźliśmy się w Krynicy Zdrój i wjechaliśmy gondolami na górę Jaworzyna Krynicka. Widoki ze szczytu na okolicę były przepiękne i zapierały dech w piersiach. Po zjechaniu z góry udaliśmy się do centrum Krynicy, aby obejrzeć ogólnopolskie wyścigi łyżwiarstwa szybkiego short track. Zmagania zawodników wywarły na nas duże wrażenie. W dalszej części dnia udaliśmy się do pijalni wód. Podczas pobytu w Krynicy każdy z nas miał możliwość zakupienia pamiątek i różnych upominków. Po powrocie do Tylicza zaopatrzyliśmy się we wcześniej zamówione oscypki. Wieczór spędziliśmy na stokach. Po powrocie poszliśmy na ognisko przygotowane przez właścicieli Willi "Orlik” Marię i Stanisława Migaczów. Piekliśmy kiełbaski i dobrze się bawiliśmy. Po powrocie do pokojów czekało nas jeszcze pakowanie walizek i przygotowania do jutrzejszego wyjazdu. 

W ostatnim dniu pobytu w Tyliczu przywitały nas ciepłe promyki słońca. Po śniadaniu zabraliśmy się do wynoszenia walizek przed willę. Następnie wszyscy udali się na stok "Tomek". Tam braliśmy udział w zawodach.  Polegały one na jak najszybszym
 i najdokładniejszym zjechaniu slalomem między chorągiewkami. Uczestnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsca, otrzymali medale, a miejsca pierwsze zostały nagrodzone pucharami. Wszyscy zawodnicy dostali dyplomy. Po oddaniu sprzętu narciarskiego, udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Podczas jednego z postojów udaliśmy się do restauracji na obiad. Zajechaliśmy również do McDonald's na słodki podwieczorek. Droga powrotna minęła nam szybko i przyjemnie. Wspominaliśmy miło i atrakcyjnie spędzone chwile na stoku. Do Ciepielowa dotarliśmy około godziny 21:00. Na miejscu czekali na nas stęsknieni rodzice.

Wyjazd na Białą Szkołę był bardzo udany. Wszyscy wrócili zadowoleni, szczęśliwi
i pełni wrażeń. Zdobyli nowe umiejętności i atrakcyjnie spędzili czas na świeżym powietrzu.      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy zapewnili nam bezpieczeństwo i wspaniale zorganizowali czas naszego zimowego wypoczynku.


 Z wyrazami wdzięczności zwracamy sie również do naszych darczyńców, którymi w tym roku byli: HM Pomoc (opłata autokaru), BS Zwoleń, Alicja i Krzysztof  Rogozińscy oraz dwóch darczyńców anonimowych. Łączna pozyskana kwota wyniosła 6500 zł.
Dzięki  finansowemu wsparciu mogliśmy być w tak pięknych miejscach, spędzać aktywnie czas i rozwijać swoje zainteresowania.

Uczeń klasy VI PSP w Ciepielowie - uczestnik wyjazdu na Białą Szkołę 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.