Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 232

"Razem - Łatwiej"

01.03.2017

W dniu 22 lutego w siedzibie PSP w Bąkowej odbyło się spotkanie integracyjne kobiet z Bąkowej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była pani sołtys Zofia Gozdur. Zainspirowana działalnością koła ,,RR” z Ciepielowa postanowiła uaktywnić mieszkańców Bąkowej. W spotkaniu wzięło udział 26 pań.

    Jako pierwsza zabrała głos dyrektor szkoły Anna Kozieł, która przywitała zebranych uczestników oraz zaproszonych gości i przedstawiła program spotkania:

- czytanie wierszy -pani Majka Sotowicz

- lekcja ,,savoir-vivre” - pani Elżbieta Czapla

-prezentacja dowcipów, kawałów ludowych – pani Kazimiera Wojciechowska

- degustacja potraw

- metamorfozy w wykonaniu fryzjerki pani  Karoliny Wnukowskiej.

    Pani dyrektor zaznaczyła zebranym, że szkoła wiejska to nie tylko miejsce kształcenia, wychowania i realizacji pasji młodych mieszkańców, ale to również miejsce gdzie mogą spotykać się mieszkańcy, to miejscowy ośrodek kultury. Nasza szkoła jest otwarta na te działania . Z inicjatywy p. Dyrektor odbywają się na terenie szkoły spotkania integrujące społeczność lokalną . Niedawne miało miejsce spotkanie poetyckie, odbyła się prezentacja przeprowadzona przez ks. Leszka Domagałę , który opowiadał o swoich pasjach . Przedsięwzięcia te spotkały się z dużym zainteresowaniem , zgromadziły sporą rzeszę uczestników.

   Pani Majka Sotowicz na wstępie przybliżyła zebranym, czym jest poezja. Przytoczyła też fragmenty poezji polskiego wieszcza J. Kochanowskiego , po czym zaprezentowała swoje wiersze: fraszki, moskaliki, erotyki. Swą poezją wprawiła zebranych w radosny nastrój. Wszyscy byli pod wielkim urokiem Jej kunsztu literackiego .

    Drugim gościem była p. Elżbieta Czapla , znana wszystkim zebranym paniom z ubiegłych lat , gdy pracowała w doradztwie rolniczym . I tym razem udzieliła cennych porad . Dotyczyły one np. organizacji spotkań okolicznościowych , przestrzegania reguł savoir-vivru przy stole. Pani Ela podzieliła się też sprawdzonymi przepisami na ciasta, sałatki. Była oczywiście możliwość skosztowania ciast i sałatek. W trakcie spotkania fryzjerka p. Karolina Wnukowska dokonała metamorfozy 3 uczestniczek .Wykazała się przy tym dużą   wiedzą, fachowością i kreatywnością.

   Swoim talentem w opowiadaniu dowcipów podzieliła się pani Kazimiera Wojciechowska z Wielgiego . Doprowadziła wielu zebranych do płaczu -na szczęście tylko ze śmiechu. Miło upłynął czas na pogawędce , wspomnieniach , planach na przyszłość.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Pytania do wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.