Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 208

Wigilia w PSP w Bąkowej

22.12.2016

Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli oraz jej pracowników i zaproszonych gości. Tak było również w tym roku.

Celem tej uroczystości jest przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości, której oczekują od nas ludzie na co dzień.

21 grudnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Bąkowej o godzinie 10.00 rozpoczęła się  Wigilia szkolna. Całą uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Kozieł witając wszystkich przybyłych gości. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście w osobach: Wójta Pana Artura Szewczyka, księdza Leszka Macha, księdza Leszka Domagały, radnych i sołtysów z naszego regionu, przyjaciół szkoły oraz emerytowanych nauczycieli .  Była to szczególna chwila, ponieważ oprócz rodziców i uczniów na Wigilię były zaproszone osoby starsze  z terenu Bąkowej.

Uczniowie kl. IV – VI pod przewodnictwem pani Grażyny Styczeń i pani dyrektor Anny Kozieł przedstawili piękne jasełka. Scenografię wykonała pani Helena Nowotnik. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .... Jak co roku, ale każdego roku inaczej, przypominając nam, że Wigilia i Boże Narodzenie to czas szczególny, gdzie jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory i znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna noc Bożego Narodzenia. Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka…

 Piękne i ciepłe życzenia złożyła wszystkim gościom i pracownikom szkoły Pani Dyrektor Anna Kozieł. Przybyły na uroczystość Pan Wójt Artur Szewczyk także miał dla wszystkich miłe i dobre słowo, a w prezencie gwiazdkowym przywiózł dla dzieci uczestniczących na dodatkowe zajęcia sportowe, piękne stroje. Uśmiech i radość zagościła na buziach wszystkich dzieci.

 Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane
z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku".

Po życzeniach wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Był jak nakazuje tradycja  barszcz z grzybami, pierogi, karp, kompot z suszu i przepyszne ciasta pieczone przez rodziców.
W trakcie Wigilii  pani Zofia Gozdur – sołtys Bąkowej podziękowała pani dyrektor  za gościnność i ciepłe przyjęcie wszystkich przybyłych, za trud i serce w przygotowaniu tak pięknej uroczystości, gdzie osoby starsze i samotne poczuły magię świąt.

Nie udałoby się wszystkiego tak przygotować i sprawnie przeprowadzić, gdyby  nieoceniona pomoc rodziców, którzy w tym gorącym przedświątecznym okresie poświęcili swój wolny czas i pomogli wspólnie przybliżyć dzieciom piękne tradycje Świąt Bożego Narodzenia obchodzonego w naszych polskich domach.

Po całej uroczystości wszyscy w świątecznych nastrojach i z myślą o lepszym 2017 roku rozeszli się do domów.    Życzenia składane przy tej okazji wszyscy zanieśli do swoich domów, do swoich rodzin, gdzie w blasku światełka z Betlejem zdobiącego wigilijny stół będą pamiętać o bliskich sobie osobach i przyjaciołach, z którymi mogli przeżyć te wspaniałe chwile spędzone w naszej szkole w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.