Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 203

Samorządowiec 2016 roku

28.11.2016

W piątkowym wydaniu Echa Dnia, w podsumowaniu plebiscytu na Samorządowca 2016 roku ukazał się krótki wywiad z wójtem gminy Ciepielów. Zachęcamy Państwa do przeczytania.

Dlaczego, to właśnie na pana głosowano w plebiscycie Echa Dnia „Samorządowiec roku 2016 w powiecie lipskim”? Pewnie dlatego, że bieżący rok pod względem zarządzania gminą oraz zrealizowanych inwestycji jest najlepszym w historii gminy Ciepielów. reklama 11 milionów wydanych na tegoroczne inwestycje, a także zmiana profilu działalności gminy na gminę bardziej prospołeczną, jest tym czego oczekiwali mieszkańcy naszej gminy. Nowe przedszkole dla wszystkich dzieci z terenu gminy, inwestycje oświatowe, budowa dróg, chodników, oświetlenia ulicznego przy jednoczesnym finansowaniu szkolnych zajęć sportowych, bezpłatnych zielonych szkół, bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców, utrzymaniu od lat najniższych podatków i opłat lokalnych, to wszystko sprawia, że w naszej gminie żyje się po prostu lepiej, a gmina stała się Gminą Przyjazną Mieszkańcom, czego dowodem jest uzyskany w tym roku tytuł Lidera Regionu Radomskiego w kategorii Gmina Przyjazna Mieszkańcom.

Jakie inwestycje udało się panu wykonać w roku 2016? Na tegoroczne inwestycje wydatkowaliśmy ponad 11 milionów złotych. Do najważniejszych inwestycji należy uruchomienie nowoczesnego przedszkola ( 2 miliony złotych) z ponad standardowym wyposażeniem, w którym obecnie z wychowania przedszkolnego korzysta 125 dzieci z terenu całej gminy. Zapewniamy możliwość wychowania przedszkolnego wszystkim dzieciom: 3,4,5 i 6 –letnim naszej gminy. Przystąpiliśmy do ogromnej inwestycji w szkole podstawowej w Ciepielowie za łączną kwotę 3,5 milion złotych tj. termomodernizacja budynku dydaktycznego, budowa nowej sali gimnastycznej oraz zagospodarowanie terenu wraz z budową trzech wielofunkcyjnych boisk ze sztucznej nawierzchni. W zakresie budowy dróg, w tym roku za kwotę ponad 4 milionów złotych wybudowaliśmy 34,5 kilometrów nowych dróg gminnych oraz w całości sfinansowaliśmy budowę drogi powiatowej. Z innych inwestycji należy wspomnieć o budowie kolejnego parkingu przy cmentarzu parafialnym w Ciepielowie, chodników i oświetlenia ulicznego przy ul. Batalionów Chłopskich w Ciepielowie, dobudowie gminnego oświetlenia ulicznego, zakupie drugiego autokaru na potrzeby dowozów szkolnych, wybudowaniu nowego ujęcia wody pitnej na potrzeby sieci wodociągowej, przebudowy miejsca pamięci narodowej pod Dąbrową, które stało się tym samym jednym z najpiękniejszych miejsc pamięci na Mazowszu. Pomimo tych wszystkich inwestycji nie zapominamy o przekazywaniu pomocy Policji, w tym utrzymaniu Posterunku Policji w Ciepielowie, a w zakresie ochrony przeciwpożarowej zakupiliśmy nowy samochód pożarniczy dla OSP w Ciepielowie za kwotę 750 tysięcy złotych.

Jakie są pana plany na przyszłość w zakresie inwestycji? W zakresie planów na przyszłość, w mojej głowie jest ich jeszcze wiele. Staram się wszystkie swoje plany i projekty konsultować z mieszkańcami gminy. W tym celu corocznie spotykam się z mieszkańcami każdego sołectwa. To ludzie mnie wybrali, to mieszkańców właśnie należy pytać o plany na przyszłość naszej gminy? Z tych planów inwestycyjnych już skonsultowanych, a dotyczy to okresu do końca bieżącej kadencji ( do końca 2018 roku), na pierwszy plan wysuwa się projekt budowy ponad 200 przydomowych indywidualnych oczyszczalni ścieków, drugim zadaniem jest budowa zupełnie nowego budynku ośrodka zdrowia w Ciepielowie, który podobnie jak budynek gminnej fizjoterapii w Pcinie oraz Przedszkole w Wielgiem ma być naszą gminna wizytówka. Trzecim zadaniem, które chciałbym zrealizować do końca kadencji to budowa kompleksu sportowo rekreacyjnego w ramach którego wybudowany zostanie stadion lekkoatletyczny z tartanową bieżnią, boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, boiska ze sztucznej nawierzchni do koszykówki, piłki siatkowej, badmintona, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna, place zabaw oraz miasteczko ruchu drogowego do nauki jazdy rowerem. A w przyszłości marzy mi się budowa gminnego basenu pływackiego. A marzenia, jak widać po realizacji budowy przedszkola są po to aby je spełniać.

Jakie są pana zainteresowania? Co pan robi na co dzień? – książki autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego i Marcina Ciszewskiego. Ulubiony zespół muzyczny: Iron Maiden i Mettalica ( najlepsza muzyka podczas biegania). Ulubiony sport: jazda na rowerze oraz biegi średnio- i długodystansowe, od 5 kilometrów do maratonów (42km 195m.) i ultramaratonów ( powyżej 42km 195m). W roku 2012 zdobyłem Koronę Maratonów Polskich ( maraton w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu). Od 2011 roku przebiegłem już 34 maratony i kilkadziesiąt innych biegów, łącznie (do listopada 2016) ponad 15 tysięcy kilometrów. Moje ulubione biegi: maratony górskie ( maraton Gór Stołowych, ultramaraton Karkonowski) , biegi na Kasprowy Wierch – bo najlepiej uczą pokory.

Dziękuję za rozmowę.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.