Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 198

Uczniowie z PSP Bąkowej na wycieczce we Wrocławiu

28.10.2016

W  dniu 17 października  2016 roku o godzinie 7:00 w dobrych nastrojach i z dużym optymizmem wyruszyliśmy  w podróż do Wrocławia.

  Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas IV- VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej, a opiekunami były p. Grażyna  i p. Ela . Każde dziecko otrzymało program wycieczki z dokładnym harmonogramem aby wzajemnie się dyscyplinować.

  Do Wrocławia dotarliśmy na godzinę 13:00 . Czas podróży minął w miłej i sympatycznej atmosferze.  Zakwaterowaliśmy się w Domu Zakonnym „ De Noter Dam”. Po rozpakowaniu wyruszyliśmy  na zwiedzanie Wrocławia.   

  Zaczęliśmy od Zamku na Ostrowie Tumskim – dawnej rezydencji wrocławskich kasztelanów, a później piastowskich książąt.  Następnie udaliśmy się na punkt widokowy na Sky Tower. Położony na przedostatnim – 49 piętrze punkt widokowy uznawany jest za jedną z największych atrakcji Wrocławia i zrobił na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Z wieży podziwialiśmy piękną panoramę Wrocławia.

  Kolejnym punktem naszego zwiedzania była Hala Stulecia. W 1997 r. w Hali odbył się Kongres Eucharystyczny z udziałem Jana Pawła II. Od 2006 r. Hala Stulecia jest na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

   Po obiadokolacji obejrzeliśmy grające fontanny i o godzinie 20:00 wróciliśmy na miejsce zakwaterowania.

   Dzień drugi  rozpoczęliśmy od śniadania ,a następnie podziwialiśmy Panoramę Racławicką .

  Później odwiedziliśmy Afrykarium- obiekt prezentujący życiodajne wody Afryki. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe i  ryby słodkowodne . Dzieci były zachwycone taką odmianą Zoo.

  Dzień  zakończyliśmy obiadokolacją i spacerem po bulwarze.

  Ostatni dzień rozpoczął się od śniadania i wymeldowania z hotelu. O godzinie 9:30 odwiedziliśmy Wrocławski Ogród Japoński. To miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin. W tym ogrodzie odnaleźliśmy ciszę , wytchnienie i cieszyliśmy się pięknem natury.

  Jako ostatni punkt do zwiedzenia wybraliśmy Hydropolis – miejsce ,które stało się zbiornikiem wiedzy o wodzie w czystej postaci.  W centrum wykorzystano nowoczesne formy multimedialne, co wzbudza zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży.

   Zakończeniem naszej wycieczki był spacer po Starym mieście i  pożegnanie się z pięknymi widokami zabytkowych kamienic otaczających z każdej strony rynek główny Wrocławia.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.