Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 193

Zielona szkoła w Karkonoszach

21.10.2016

W poniedziałek ponad 60 uczniów naszego gimnazjum wyruszyło na zieloną szkołę w Karkonosze. Cały wyjazd sfinansowany został  środków budżetowych Gminy Ciepielów. Zgodnie z założeniami projektu Zielonych Szkół realizowanych przez naszą Gminę, docelowym zamiarem jest objęcie wszystkich naszych uczniów, podczas całego cyklu nauki zarówno w szkołach podstawowych jak i w gimnazjum, wyjazdem na zielona szkołę nad morze  ( Morze Bałtyckie – VI klasy szkoły podstawowe ) i w góry ( Karkonosze III klasy gimnazjum ). W ten sposób chcielibyśmy naszej młodzieży umożliwić poznanie naszego pięknego kraju, a poznawanie połączyć z nauką.  Po zielonej szkole nad Morzem Bałtyckim dla szóstych klas, teraz przyszedł czas na gimnazjalistów. W dniach 17.10.2016 – 21.10.2016., podczas zielonej szkoły uczniowie gimnazjum będą realizować program edukacyjny klas III z formą dodatkowego źródła wiadomości dostarczającego przeżyć i wzruszeń, a także konfrontacją informacji podręcznikowych z rzeczywistością bezpośrednio obserwowaną.Uczniowie między innymi zwiedzą: Wrocław – stolicę Dolnego Śląska, dwukrotnie udadzą się do Czech, w tym zwiedzą stolicę Czech – Pragę. Zdobędą Szczeliniec i na własne oczy zobaczą niesamowite formy skalne w Błędnych Skałach. Żywa przyroda, cuda polskiej i czeskiej architektury, historia Polski, to tylko część atrakcji jakie przygotowaliśmy dla naszych gimnazjalistów. Wyjazd, pobyt i wszelkie atrakcje w ramach zielonej szkoły są bezpłatne.

Poniżej szczegółowy program zielonej szkoły:- Transport:  dwa komfortowe autokary, klimatyzacja, DVD, - Ubezpieczenie – dodatkowe ubezpieczenie wszystkich uczniów. - Zakwaterowanie: cztery noclegi w ośrodku wypoczynkowym „Pod Dębem” w miejscowości Wójtowice (Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Dębem” umiejscowiony jest w sercu Gór Bystrzyckich, otoczony zewsząd zniewalającymi widokami z jakich słynie Kotlina Kłodzka). Ośrodek oferuje komfortowe pokoje z łazienkami, sprzęt na dyskotekę oraz karaoke, smaczne obiadki, śniadania w formie szwedzkiego stołu, salę zabaw, boisko do siatkówki plażowej, basen, ścieżki dydaktyczne….-Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 2 obiady, 4 razy tzw. suchy prowiant na czas zwiedzania, ognisko  z kiełbaskami, - Dodatkowe atrakcje podczas pobytu: - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, – dwa wyjazdy do Czech, – opieka licencjonowanego pilota; – usługa przewodnickie we Wrocławiu, Pradze i w Górach Stołowych,- opłaty drogowe, parkingowe, klimatyczne itp.

1.   DZIEŃ 17. 10. 2016 Poniedziałek: 700 Wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ostrów Tumski, Katedra Św. Jana, Rynek, czas wolny. Przejazd do ośrodka w Górach Stołowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, dyskoteka i nocleg.

2.   DZIEŃ 18. 10. 2016 Wtorek: Śniadanie, przejazd do Nachodu (Czechy) -  Stare Miasto, spacerwokół Zamku, czas wolny, Skansen Umocnień Czechosłowackich – bunkry: Voda, Brezinka, Lom. Przejazd do Kudowy Zdrój – Park Zdrojowy, Kaplica Czaszek w Czermnej. Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Wieczorem ognisko z kiełbaskami, nocleg.

3. DZIEŃ 19. 10. 2016 Środa: Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do czeskiej Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Hradczany – Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka  z Wieżą Daliborką, Most Karola; Stare Miasto: Rynek, Ratusz, Pomnik Husa. Czas wolny, w międzyczasie obiad. Powrót do ośrodka w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ 20. 10. 2016 Czwartek: Śniadanie, wycieczka w Góry Stołowe z przewodnikiem. Wejście na Szczeliniec i spacer w Błędnych Skałach. Powrót do ośrodka w godzinach popołudniowych, relaks w ośrodku, wieczorem obiadokolacja, dyskoteka i nocleg. 

5. DZIEŃ 21. 10. 2016 Piątek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Złotego Stoku, zwiedzanie Kopalni Złota: Sztolnia Gertruda, Chodnik Śmierci, Sztolnia Czarna. Przejazd do Wrocławia zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

A to wszytko dla naszych gimnazjalistów.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.