Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 184

Moja Gmina Ciepielów nordic walking w Łukowie

19.09.2016

Kolejne zawody nordic walking w ramach Pucharu Lubelszczyzny za nami. W zmaganiach kijkarzy, które odbyły się w Łukowie w dniu 17 września, wzięła udział rekordowa grupa mieszkańców gminy Ciepielów. Trzydziestu dziewięciu amatorów chodzenia z kijkami rywalizowało na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Zawody były nie tylko rekordowe pod względem uczestników ( z reguły to dyscyplina w większości opanowana jest przez panie), ale także pod względem rywalizujących panów z naszej gminy, w zawodach bowiem wzięło udział, aż siedmiu panów. Kolejny raz mieliśmy najsilniejszą ekipę, niebieskie czapeczki, koszulki z napisem „Moja Gmina Ciepielów” oraz plecaki z herbem gminy to nasza wizytówka. Na pięknie położonej trasie wokół jeziorka „Zimna Woda” w Łukowie zdobyliśmy pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze i trzecie miejsce w kategoriach wiekowych. Zabawa podczas zawodów, ruch na świeżym powietrzu oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów zawodów były naprawdę rewelacyjne. Każdy z uczestników sam opłacał udział w zawodach ( 25,-zł), ale w ramach pakietu startowego otrzymał wyprawkę, co najmniej takiej wartości, dodatkowo napoje na trasie, medal oraz obiad z dwóch dań. Dodatkowo, każdy oddając czip (który mierzył czas) brał udział w losowaniu ( każdy los wygrywał) bardzo ciekawych nagród ( kosmetyki, koszule męskie, biżuteria, plecaki, książki, itp…..). Organizatorzy wspięli się pod tym względem na wyżyny. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie zawodów, nasza drużyna przy akompaniamencie akordeonowym zaprezentowała uczestnikom zawodów hymn kijkarzy „Moja Gmina Ciepielów”: I. Wędrujemy, wędrujemy, Jedni biegiem, z kijkiem drudzy, Jak kraj długi i szeroki. Wędrujemy sobie tak – hej. Ref. Hej, hej, hej kijkarze dziś Ciepielów klasę Wam pokaże. Chodź, chodź, chodź do celu

Młodszy, starszy przyjacielu chodź. II.W Ciepielowie, w Adamowie, Maszerujemy po zdrowie, Nordic walking sprawia, że, Każdy młody staje się – hej. Ref. Hej, hej, hej kijkarze dziś Ciepielów klasę Wam pokaże, Chodź, chodź, chodź do celu. Młodszy, starszy przyjacielu chodź…..

Dla naszych kijkarzy przygotowaliśmy dodatkową atrakcję w postaci wycieczki do położonego nieopodal Łukowa: Jeruzala i Latowicza, miejscowości gdzie rozgrywa się słynny serial „Ranczo”. Byliśmy przed domem wójta Kozioła ( obecnie Senatora Kozioła), przed Urzędem Gminy Wilkowyje ( tak naprawdę Urzędem Gminy Latowicz), w słynnym Kościele w Wilkowyjach, gdzie Mszę Św. odprawia sam biskup Kozieł. W Kościele spotkaliśmy się z obecnym proboszczem, który zapoznał nas z historią Kościoła i kulisami serialu Ranczo. Ksiądz Proboszcz  – wspaniały człowiek, na pożegnanie zaprosiliśmy go do naszej gminy i przekazaliśmy mu pamiątki z Gminy Ciepielów. Na koniec wizyty w Wilkowyjach odwiedziliśmy słynny na całą Polskę sklep Krysi Więcławskiej ( dzisiejszej serialowej wójtowej) i ławeczkę, na której aktorzy „Rancza” delektują się słynnym Mamrotem. Piękna przygoda, piękna zabawa, ale przede wszystkim dzień spędzony w aktywny zdrowy sposób. Zapraszamy na kolejny wyjazd tym razem do Radzynia Podlaskiego w dniu 8 października. W tym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi Lenardowi oraz całemu zespołowi pracowników ze Stacji Paliw w Ciepielowie, za pomoc w sfinansowaniu wszystkich dotychczasowych wyjazdów na zwody nordic walkin drużyny „Moja Gmina Ciepielów”. Dziękujemy.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.