Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 151

BEZPŁATNA ZIELONA SZKOŁA

11.05.2016

Pomysł wójta gminy na organizację całkowicie bezpłatnych wyjazdów na zieloną szkołę dla wszystkich uczniów klas VI szkół podstawowych i III klasy gimnazjum, po konsultacjach z rodzicami, został wprowadzony w życie. W dniu 9 maja 50 uczniów klas VI ze szkół podstawowych z Ciepielowa i Bąkowej wyjechało na zieloną szkołę nad polskie morze. Cały wyjazd został sfinansowany z tegorocznego budżetu gminy. Według założeń wójta, samorząd gminy Ciepielów poprzez organizację i sfinansowanie wyjazdów dzieci na zielona szkołę, ma zapewnić wszystkim uczniom realizującym obowiązek szkolny na terenie gminy Ciepielów poznanie piękna naszej Ojczyzny, poprzez zwiedzenie polskiego wybrzeża oraz polskich gór. Dla uczniów ma to być na nauka i jednocześnie wypoczynek oraz na przyszłość wspaniałe wspomnienia z lat nauki w gminie Ciepielów.  Na przełomie września i października tego roku, uczniowie klasy III gimnazjum w Ciepielowie ( 70 uczniów) pojadą na pięć dni w Karkonosze, a podczas górskiego pobytu dodatkowo zwiedzą stolicę Czech – Pragę. W ten sposób na zakończenie każdego procesu edukacyjnego uczniowie skorzystają z bezpłatnych wyjazdów edukacyjno – wypoczynkowych. 

Pierwsza tegoroczna zielona szkoła rozpoczęła się od wyjazdu szóstoklasistów do Jastrzębiej Góry. Program zielonej szkoły w dniach od 9 do 13 maja, obejmuje między innymi:

GRUNWALD – JASTRZĘBIA GÓRA - WŁADYSŁAWOWO –  GDAŃSK – HEL -SOPOT -   GDYNIA

•1. Dzień 09. 05: 7,00 – Wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do na POLA GRUNWALDZKIE – miejsce historycznej bitwy w 1410 roku. Przyjazd do ośrodka w Jastrzębiej Górze w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

•2. Dzień 10. 05: 8,00 -  Śniadanie, wycieczka piesza: Bulwar Nadmorski, Obelisk Gwiazda Północy. Spacer po plaży do latarni morskiej ROZEWIE, zwiedzanie latarni. Powrót do ośrodka na obiad. Po obiedzie przejazd do WŁADYSŁAWOWA, spacer po Alei Gwiazd Sportu, Muzeum Motyli, Dom Rybaka. Powrót do ośrodka, kolacja, zajęcia programowe, dla chętnych dyskoteka i nocleg.

•3. Dzień 11. 05: 8,00 -  Śniadanie, po śniadaniu przejazd do GDAŃSKA OLIWY, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie KATEDRY, koncert organowy. Spacer po STARYM MIEŚCIE:  Brama Wyżynna, ul. Długa, Ratusz, Długi Targ, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu, Żuraw. Rejs promem po Motławie i zwiedzanie Statku muzeum Sołdek. Przejazd do TWIERDZY WISŁOUJŚCIE, zwiedzanie z przewodnikiem następnie wizyta na WESTERPLATTE, spacer po półwyspie, Pomnik Obrońców Wybrzeża, wartownia nr 1. Obiad w restauracji sieciowej, powrót do ośrodka, wieczorem obiadokolacja, zajęcia programowe i nocleg.

•4. Dzień 12. 05: 8,00 – Śniadanie, przejazd na Mierzeję Helską, zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa, pobyt w FOKARIUM, spacer nad morze między bunkrami rejonu umocnionego. Czas wolny na deptaku. Powrót do ośrodka na obiad. Po południu zajęcia programowe, wczesna kolacja, wieczorem ognisko z kiełbaskami. Nocleg.

•5. Dzień: 13. 05: 8,00 – Śniadanie, wykwaterowanie, pobieranie „suchego prowiantu”. Przejazd do GDYNI, zwiedzanie okrętu – muzeum „BŁYSKAWICA”, MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ i żaglowca „DAR POMORZA”. Przejazd do SOPOTU, spacer po MOLO i sopockim deptaku – słynnym „MONCIAKU”, Grand Hotel, Krzywy Domek. Wyjazd w drogę powrotną, po trasie obiad w restauracji sieciowej. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W programie zielonej szkoły: pełne wyżywienie, codziennie słodka niespodzianka, transport klimatyzowanym autokarem, dodatkowe ubezpieczenie, wstęp do kilkunastu muzeów i obiektów kultury, atrakcje podczas pobytu nad morzem z dodatkową niespodzianką od wójta gminy oraz zajęcia programowe, to wszystko będzie dla dzieci z gminy Ciepielów w całości sfinansowane w ramach tegorocznego budżetu gminy.


Fotorelacja z pierwszych trzech dni, w czwartek nasi szóstoklasiści zwiedzą fokarium na Helu, w piątek Sopot, Gdynia i powrót do Ciepielowa.
 

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.