Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 146

Pożegnanie druha Prezesa Jana Gawina

27.04.2016

W dniu 27 kwietnia odbył się pogrzeb zasłużonego dla Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej druha Prezesa Jana Gawina. Podczas uroczystości pogrzebowych świętej pamięci Honorowego Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej pożegnał w imieniu mieszkańców i strażaków wójt gminy Artur Szewczyk. Szanowni Państwo, droga, pogrążona w smutku i bólu rodzino! W imieniu własnym, ale przede wszystkim jako wójt gminy w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Ciepielów oraz jako Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w imieniu wszystkich druhów Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ciepielów żegnam dziś śp. druha Prezesa Jana Gawina. Człowieka, który przez całe życie związany był z działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych.

Panie Prezesie dzisiaj wezwałeś nas tu wszystkich druhów na ostatnią naszą zbiórkę. Stawiliśmy się wszyscy. Mieszkańcy Łazisk i mieszkańcy gminy Ciepielów, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej. Stawiliśmy się dzisiaj na twoje zawołanie, aby  podjąć dziś jeszcze jedną strażacką uchwałę – że będziemy dalej realizować nasze wspólne marzenia, o silnej i prężnej Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Ciepielów. I mamy tylko jedną do Ciebie prośbę, wspieraj nas z wszystkich sił, mimo, iż służysz już w niebiańskiej drużynie strażackiej pod dowództwem Świętego Floriana patrona strażaków.

Szanowny Panie Prezesie! Twoja ziemska wędrówka dobiegła końca, jednak na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci jako całe dobro, dzięki któremu my strażacy czuliśmy się lepsi i szczęśliwsi. Będziesz na zawsze z nami, mimo że do rodzinnego domu w Łaziskach już nie wrócisz.

Pan Prezes Jan Gawin urodził się w dniu 3 sierpnia 1938 roku w Łaziskach. W Łaziskach spędził całe swoje życie. Tutaj chodził do szkoły podstawowej. Ukończył Technikum Rolnicze w Zwoleniu. Od 25 maja 1955 roku członek OSP w Łaziskach, w której był Sekretarzem. Od 1958 roku odbywał służbę wojskową, po której w 1960 roku wrócił do jednostki OSP w Łaziskach i do 1980 roku pełnił funkcję Sekretarza zarządu OSP w Łaziskach. W 1980 roku został wybrany na Naczelnika OSP w Łaziskach, a w roku 2000 został Prezesem Zarządu OSP w Łaziskach. Przez ponad 20 lat pełnił zaszczytną funkcję Prezesa Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ciepielów. Do dnia śmierci pełnił funkcję Honorowego Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Prezesa Honorowego Zarządu OSP w Łaziskach.

Wspominając śp. pana prezesa Jana Gawina przypomina mi się nasza ostatnia rozmowa w Urzędzie Gminy, ten jego mocny uścisk potężnej, wypracowanej na roli dłoni i słowa, że ja panie wójcie to już swoje przeżyłem, ja jestem stary i powinienem zwolnić miejsce na tym świecie, ale wnuczce to tak chciałbym jeszcze pomóc. Dobry, honorowym był to człowiek, dobry mąż, ojciec, z pewnością  wspaniały dziadek.

Osobiście druha Prezesa poznałem w 2005 roku, przy okazji organizacji uroczystości 75- lecia OSP w Łaziskach. Podczas tej uroczystości wypowiedział dla niego bardzo ważne słowa, cytuję” Przez 75 lat, każdego dnia staliśmy w gotowości, by nieść pomoc ludziom w walce z pożarami i innymi niebezpieczeństwami. Wprowadzając naszą Ochotniczą Straż Pożarną w czwarte już 25 lecie patrzę w przyszłość z dumą i optymizmem. Dzisiaj bowiem spełnia się moje największe strażackie marzenie aby nasza jednostka otrzymała nowszy samochód pożarniczy. I tak też się stało”. Cieszę się nasz samorząd mógł spełnić wtedy Pańskie marzenie.

Druhu Janie, Druhu Prezesie - Ostatnią drogę pokonasz na barkach młodszych druhów z OSP. "Melduję, stawiliśmy się w komplecie, aby oddać Ci ostatnią posługę, na którą w pełni zasłużyłeś"

Panie Prezesie, zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci, w naszych myślach, w naszych sercach. Cześć Twojej Pamięci!

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.