Logo Gmina Ciepielów

News

News zdjęcie id 134

XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

23.03.2016

W każdym roku, przez minionych jedenaście lat, w Zespole Placówek Oświatowych
w Ciepielowie odbywał się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, również w tym roku 22 marca spotkali się mistrzowie ortografii z naszej gminy.

Honorowy Patronat nad Konkursem sprawował Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk, który był jednocześnie fundatorem nagród. Organizator konkursu to niezmiennie Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie. Koordynatorami eliminacji ortograficznych były: w kategorii klas I–III pani Małgorzata Rusinowska – wicedyrektor; w kategorii klas IV–VI pani Agnieszka Stępień – nauczycielka języka polskiego. Zestawy konkursowe opracowane zostały przez panie: Małgorzatę Rusinowską, Agnieszką Stępień, Ewę Sulimę, Agnieszkę Pietruszkę, Martę Balcerowską, Jadwigę Brodę i Danutę Wiktorowską. Panie czuwały również nad prawidłowością przebiegu eliminacji, a także sprawdzały prace uczniów.

Do udziału w XII Gminnym Konkursie Ortograficznym przystąpiło 69 mistrzów i wicemistrzów ortografii z następujących placówek: Publiczna Szkoła Podstawowa i  Publiczne Gimnazjum w Ciepielowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bąkowej.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności ortograficznych i budzenie wrażliwości na poprawność pisowni. Przystępują do niego laureaci eliminacji szkolnych konkursów, dlatego poziom umiejętności jego uczestników jest wysoki. Zważając na to, iż w konkursie uczestniczą szkolni mistrzowie i wicemistrzowie ortografii, aby wyłonić najlepszych, spośród najlepszych, zadania musiały sprawiać uczestnikom znaczną trudność.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie w strojach galowych prezentowali się niezwykle dostojnie i elegancko, panowała podniosła atmosfera. Kiedy już wszyscy zajęli wyznaczone miejsca, pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ciepielowie – Elżbieta Giemza dokonała otwarcia i uczestnicy otrzymali zestawy konkursowe, następnie rozpoczęli zmagania ortograficzne. Zadania były ciekawe i urozmaicone, sprawdzały nie tylko umiejętności ortograficzne, ale i językowe. Mimo bardzo skomplikowanych tekstów, naszpikowanych trudnymi wyrazami i wyrażeniami, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom.
W wyznaczonym czasie, 45 minut, zakończyli pracę nad testami. Po ortograficznym wysiłku był słodki poczęstunek.

Kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników. Na twarzach dzieci widać było napięcie i podekscytowanie. Pani Małgorzata Rusinowska, jako przewodnicząca komisji konkursowej, odczytała nazwiska zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych: KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE -
Klasy II
:
Leszczyk Julia (PSP Ciepielów) - I miejsce,
Mordak Oliwia (PSP Ciepielów) - II miejsce,
Miller Antonina (PSP Ciepielów) - III miejsce
Klasy III:
Stajniak Paulina  (PSP Ciepielów) I miejsce,
Mordak Aleksandra (PSP Ciepielów) -  II miejsce,
Siebyła Iga ( PSP Ciepielów )–III miejsce;
Klasy IV:
Piwońska Amelia  (PSP Ciepielów) - I miejsce,
Surowiecka Izabela (PSP Ciepielów) -  II miejsce,
Kaim Gabriela  (PSP Bąkowa) - III miejsce;
Klasy V:
Mosek Aleksandra  (PSP Ciepielów) - I miejsce,
Kołodziej Julia (PSP Ciepielów) - II miejsce,
Jamka Agnieszka (PSP Ciepielów) - III miejsce;
Klasy VI:
Siepietowska Kinga (PSP Ciepielów) I miejsce, 
Obara Patryk (PSP Ciepielów) II miejsce,
Szewczyk Monika (PSP Ciepielów) III miejsce;

KATEGORIA GIMNAZJUM –
Klasy I:
Kozek Natalia - I miejsce,
Kowalska Patrycja - II miejsce,
Leszczyk Piotr - III miejsce,
Klasy II: – Wiktorowska Julia - I miejsce,
Lasek Aleksandra – II miejsce, 
Dudek Wiktoria– III miejsce; 
Klasy III:
Wojciechowska Katarzyna – I miejsce, 
Gębka Aleksandra - II miejsce,
Skoczylas Weronika - III miejsce.

 

Wójt Gminy nagradzał zwycięzców, składał gratulacje i wręczał dyplomy oraz pięknie wydane książki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki – książki.

Podsumowania konkursu dokonała Pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ciepielowie, która podziękowała Panu Wójtowi za objęcie patronatu nad konkursem oraz ufundowanie nagród dla uczestników. Pani dyrektor skierowała również słowa wdzięczności do Pani Małgorzaty Rusinowskiej – za wkład pracy w organizację konkursu oraz do wszystkich nauczycieli – za wysiłek włożony w przygotowanie uczestników do gminnych eliminacji.

 Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” wzbudził duże zainteresowanie i wyzwolił wiele emocji zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła odnieść sukces. Taka forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów to nie tylko ćwiczenia, czasami uciążliwe, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości, a także kształtująca w uczniach współzawodnictwo.

Wójt gminy zaprasza

<p>Artur Szewczyk</p>

Artur Szewczyk

Urząd Gminy w Ciepielowie

ul. Czachowskiego 1
27-310 Ciepielów
tel./fax: 48-37-88-080
e-mail: gmina@ciepielow.pl 

Przyjęcia Interesantów:
poniedziałek - piątek:
w godz: 7:15 -15:15

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.